Bic Chrome Platinum
(02/07/2018, Saat: 01:35)Mentor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her ne kadar geleneksel tıraşa yeni başlamış olsam da tüm şartlar eşitken 2 gün önce 2 günlük sakalı astra jilet takarak kestim sonuç yeni başlamış biri olarak harikaydı benim için. Şimdi herşey aynı sadece bic jilet takarak tıraş oldum faul yapmaya meyilli futbolcu gibi her fırsatta kesme eğilimi ve sakalı resmen kesmedi yoldu benim için. Diyebilirsiniz ki oyun bilmeyen geline oyun yeri dar gelir ama 2 akşam önce de amatördüm ve her şeyi aynı yaptım. Astra kaymak gibi sonuç verirken bic'le tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Kendisine uzun süre forma şansı vermeyi düşünmüyorum. En azından belli bir el alışkanlığı elde edene kadar. Benim gibi amatör olanların uzak durması gereken bir jilet olduğunu düşünüyorum.

Amatörlükle alakası yok komşum. Ben de geçen hafta denedim. 1 kutuda çok istikrarsız şekilde jilet çıkıyor. Biri keskin iken diğeri sakal yoluyor. Bazen iyisi denk geliyor, bazen kötüsü denk geliyor. Ama genel itibari ile benim için vasat bir jilet. 2 tıraşta 2 jilet denedim. Baktım olacak gibi değil, geriye kalan 3 jiletle birlikte jilet atık kutusuna attım.
(02/07/2018, Saat: 01:35)Mentor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her ne kadar geleneksel tıraşa yeni başlamış olsam da tüm şartlar eşitken 2 gün önce 2 günlük sakalı astra jilet takarak kestim sonuç yeni başlamış biri olarak harikaydı benim için. Şimdi herşey aynı sadece bic jilet takarak tıraş oldum faul yapmaya meyilli futbolcu gibi her fırsatta kesme eğilimi ve sakalı resmen kesmedi yoldu benim için. Diyebilirsiniz ki oyun bilmeyen geline oyun yeri dar gelir ama 2 akşam önce de amatördüm ve her şeyi aynı yaptım. Astra kaymak gibi sonuç verirken bic'le tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Kendisine uzun süre forma şansı vermeyi düşünmüyorum. En azından belli bir el alışkanlığı elde edene kadar. Benim gibi amatör olanların uzak durması gereken bir jilet olduğunu düşünüyorum.

bic benim çok sevdiğim bir jilet olmasına rağmen dalmaya çok meyillidir Smile başta ben de cok tahriş oluyordum ama alıştıktan sonra elim başka jilete gitmez oldu
(02/07/2018, Saat: 10:25)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bic benim çok sevdiğim bir jilet olmasına rağmen dalmaya çok meyillidir Smile başta ben de cok tahriş oluyordum ama alıştıktan sonra elim başka jilete gitmez oldu

Sizler tarafından idare eder gözü ile bakılan makinelerle derby, astra ve bic denedim.
Derby ve bic hayal kırıklığı ama astra harikaydı. 3 tane farklı jilet daha var elimde deneyerek bulunacak doğru jilet (:
Derby sadece sakal çekti , bic ise sakal çekmekle kalmadı her fırsatta deriye yöneldi.
Selamlar,
Bic jilet ilk tıraştan sonra kendine gelmeye başlıyor .Tecrübelerime göre en keyifli tıraşlarını adjustable aletlerde düşük ayarda ve 2-3.tıraşlarında veriyor.Tabi keyiften kastım ilk tıraşına kıyasladır.
Ben bu jileti ilk wilkison classic te denedim çok konforsuz gelmişti. 4 kere kullanmistim bir jileti ama kesiksiz bitirememistim hiç birini. Sonra yuma da denedim ilk tıraş hafif tahrişli olmasına rağmen 2,3 ve 4. kullanimda üzmedi, en ufak kesik de olmadı. 5. kullanım kafa tıraşında oldu o da problemsiz geçti. 6. kullanımı da deneyeceğim ve atacağım nasipse artık Smile
Tartışmalı bir jilet olmasından dolayı bütün Bic yorumlarını okuyarak dersimi çalıştım ve öyle tıraşa başladım; jileti anlatıldığı gibi avuç içinde mikro düzeydeki çapaklarını almak için avuç içinde biledim, beraberinde tercih edilen Wilkinson Sword Classic alet ile kullandım. Anlatıldığı gibi "mumlanmış yüzeyi yukarı bakacak şekilde kullanın" önerisine gerek yoktu, çünkü  jilet mumlu değildi. Wilkinson Sword Classic'in tıkanma sorunundan  dolayı Derby Mentol ile biraz gevşek bir köpük kullandım.

Diğer tıraşlarımdan daha yavaş ve daha dikkatli tıraş olmama rağmen sorunlu bölgelerde rötuş sırasında 2 küçük kesik aldım. Jilet gayet keskin ve akıcı olmakla beraber yanlış hareketi affetmiyor. Tedirgin edici olsa da keyifli bir tıraştı. Yüz hatları tombik olanlarda daha keyifli bir tıraş çıkaracağını düşünüyorum. Ayrıca filmlerin rus ruleti sahnelerindeki gerilimi hissetmek isteyenlerde tercih edebilir Tongue
@sfenks tam bir berber sınama jileti, bununla sıfır tahriş+kanama tıraş edecek berber kesinlikle usta berberdir
(02/07/2018, Saat: 01:35)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her ne kadar geleneksel tıraşa yeni başlamış olsam da tüm şartlar eşitken 2 gün önce 2 günlük sakalı astra jilet takarak kestim sonuç yeni başlamış biri olarak harikaydı benim için. Şimdi herşey aynı sadece bic jilet takarak tıraş oldum faul yapmaya meyilli futbolcu gibi her fırsatta kesme eğilimi ve sakalı resmen kesmedi yoldu benim için. Diyebilirsiniz ki oyun bilmeyen geline oyun yeri dar gelir ama 2 akşam önce de amatördüm ve her şeyi aynı yaptım. Astra kaymak gibi sonuç verirken bic'le tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Kendisine uzun süre forma şansı vermeyi düşünmüyorum. En azından belli bir el alışkanlığı elde edene kadar. Benim gibi amatör olanların uzak durması gereken bir jilet olduğunu düşünüyorum.
6 ay sonra tekrar sahaya sürdüğüm bic jilet yine aynı durumları yaşattığı için süresiz kadro dışı bırakıldı..
Kamuoyuna duyurulur. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yeni baslamama rağmen bi cok jilet deneme fırsatım oldu bunlar arasında bic te var tabiki,bana gerçekten uymayan bi jilet keskin diyebilirim ama tıraş sonrası konforu kötü.denemeler hızla devam ediyor Smile

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/12/2018, Saat: 17:53)Mpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni baslamama rağmen bi cok jilet deneme fırsatım oldu bunlar arasında bic te var tabiki,bana gerçekten uymayan bi jilet keskin diyebilirim ama tıraş sonrası konforu kötü.denemeler hızla devam ediyor Smile

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sizde de çapaklı gibi bir his bıraktı mı?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,616 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,271 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,144 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,101 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,775 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 8,827 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu
  Personna Platinum Chrome totan35 69 69,432 02/11/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: taka
  Rapira Platinum Lux Lord Sparhawk 50 38,697 28/09/2021, Saat: 13:08
Son Yorum: Murathan Kurt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: