Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
Bu konu ile her karşılaştığımda aklıma şu video geliyor Smile

https://www.youtube.com/watch?v=2FAP8o5ZEo0
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(05/12/2016, Saat: 11:22)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konu ile her karşılaştığımda aklıma şu video geliyor Smile

https://www.youtube.com/watch?v=2FAP8o5ZEo0

Big Grin Big Grin Big Grin
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Hiz konusuna cok katilmiyorum, zira Ming Shi gibi kendinizi kesmenin neredeyse imkansiz oldugu aletlerle de ayni hizda tiras olunabiliyor. Sabunu kopurtme suresi ise en fazla 1 dakika. 1 dakika icin de bir daha asla kartusluya gecmem.
@mancho üstadım şu konuya girince sürekli senin yeni yazdığın bir mesajı görecek gibi hissediyorum, nasıl işlemişsin beynime Big Grin
Bu sorunun tek bir cevabı yok, tamamen kişisel bir soru iki tarafinda ustun oldugu durumlar mevcut..
Bana da "hazır konfeksiyon" ile-"ısmarlama giyim" arasındaki fark gibi geliyor...herkes için üretilmiş olan hazır kıyafet te işimizi görür, çok ta güzel görünebilir, hatta şanslıysak tam bedenimize uyacak bir kalıp bulabiliriz ancak ısmarlama giyimin vücuda oturması farklıdır çünķü uzun uğraş, zaman,dikkat, ustalık ve emek ister,zevki başkadır. Ayrıca kumaşını, kesimini, rengini Siz seçersiniz, aynı geleneksel traşta olduğu gibi seçenekler sonsuz...
Zaten kartuşludan vazgeçmemizin nedeni uzun vade kullanımdan dolayı yüzümüzde yapmış olduğu kötü sonuçlardan değil mi? Öyle bir iki kullanımda daha hoş gibi görünmesi sizi yanıltmasın.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Ilk baslarda blue3 ile oldugum tiraslar pratiklik olarak iyi gelmisti.Devamli olarak blue3 u wtg atg kullaninca boyun bolgemde saglam 2 tane kil donmesi olustu.Yanaklardada minik sivilce tarzinda sikintilar olusmaya basladi.

Artik cok acil bir durum olmadikca kartus kullanmiyacagim,kartuslu ile atg yapacagimi dusunmuyorum.

SE ye WS takip 1 2 tiras olunca cildim kendini toparlamaya basladi.
Uzun zamandir kartuslu kullanmiyorum
De bile bi kac aydir kullanmiyorum makine ile devam ediyorum
Ancak benim gibi sorunlu sakalli biri 1 yil sonra cozumu buldu sorunu keşfetti

En onemlisi aspirinli losyon kullanmak oldu benim icin
Ikincisi asla bastirmamak yumusak yumuşak kesmek
Ucuncusu sakal cikis yonune dogru kesmek
Dorduncusu asla kazimamak

Bunlara dikkat ederseniz
Malzemenin pek bi onemi yok
Pahali aletler sizi sadece daha iyi hissettirir

Kivanc tatlitug ya da david beckam
Yuma de
Perma jilet
Arko berber sabun
Arko krem
Kullanip ustune 5 liralik parfum surse
Lcw dan giyinse

Siz
Edwin Jagger
Proroso
400 liralik porsuk kili firca

Ile tiras olup 1500 liralik parfum surup sarardan giyinseniz
Yine de onlar kadar yakisikli ve cekici olamazsiniz
Ehehehhe

Butcenize uygun,tirasta size uygun urunler kullanin
Kişisel gorusum budur

De nin kartuştan asil farki zevki dir
Bu karşılaştırma banada hep "fast food vs. fine dining" hatırlatıyor..
İkiside karın doyurur,
Birisinden keyif alırsın, çeşitlilik bulursun, nüansları farkedersin, bir üst kaliteyi tadınca geriye dönemezsin ve karşılığını ödersin,
Diğerinin zararını uzun vadede görürsün !
Her ikiside tercih meselesi Wink

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: