Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
Kesmezoğlu jiletlerinden derby ile bile tedirgin ama emin bir şekilde R41 ile tıraş olurken memnunum lakin geofatboy 5 dakikada feather ile bile tıraş oluyorsa alete o kadar tehlikeli veya azılı bir suçlu damgası vurmayalım derim arkadaşlar Big Grin tamam agresiflik tahtında kusursuzca oturabilir ama kendine has bir havası var memnunum aykırı bir alete sahip olduğum için Smile

Forumda r41 le sorunsuz tıraş olanlar var
Superior shave den jared titrek elleriyle ustura kullanıyor
Tıraş aceleye gelmeyen bakımdir
elindekini sopa gibi tutan kartuslada DE aletle de tahris olur

Fakat jared en iyi cevabı veriyor dikkat ve hissiyat
Kartuş=Otomatik vites Daha pahalı, konforlu, kolaySleepy

Jilet=Düz vites Ucuz,konforsuz,keyifli, ustalık gerektirir, yoğun trafikte küfür ettirir. Tongue
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
mancho üstadım orjinal sloganla gel
aşırma cevapla gelme
mantıcıdan shaving shack dan derlediklerinle Smile

otomatik vites ve manuel tercih meselesidir
transmisyon her zaman benim kontrolümde olsun isterim,

kartuş denilen bakım aleti ;ticari amaçlar için yapılmış ,nitelikleri ve parametreleri zayıf bir üründür

kalkıp mekanik bir deha ürünüyle kartuşları birbirine benzetmek komikBig Grin

(26/08/2012, Saat: 16:23)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuş=Otomatik vites Daha pahalı, konforlu, kolaySleepy

Jilet=Düz vites Ucuz,konforsuz,keyifli, ustalık gerektirir, yoğun trafikte küfür ettirir. Tongue
(26/08/2012, Saat: 16:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kartuş denilen bakım aleti ;ticari amaçlar için yapılmış ,nitelikleri ve parametreleri zayıf bir üründür

Jiletleri, DE'leri Kızılay hayrına dağıtıyor, pardon unutmuşum Blush
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Nitelik konusuna gelince, aynı paketin içinde biri kör, biri keskin jiletler nitelikli bizim gariban kartuşlar niteliksiz Huh
Goethe
kartuş herzaman daha pahalı

50 tl 89
9 tl astra
30 tl fırça
1 tl arko

jared en iyi cevabı veriyor

yeşil paket astra
lacivert ve sarı paket gillette kullan
hepsi aynı
hepsi A classIdea

slim,89,aristocrat,flare vs. bu aletlerden birine 3 jiletten birini takın ve tıraş olun
aydınlık tarafa geçip jedi olunIdea

(26/08/2012, Saat: 16:52)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nitelik konusuna gelince, aynı paketin içinde biri kör, biri keskin jiletler nitelikli bizim gariban kartuşlar niteliksiz Huh
Kartuş pahalı, aksini zaten hiç iddia etmedim.

Darth Vader niye maske takıyor sanıyorsunuz?

Jedi iken R41 ile kendini doğramış, ondan Big Grin
Goethe
Mancho üstadım
DE the best
Kill the rest
Efendim öncelikle bu konuda çok fazla radikal olmamak gerekir diye düşünüyorum. Değerli Mancho Üstat da İhtliaf Üstat da kendilerince haklı bence. Şöyle ki Mancho üstadımın cildi ve sakal yapısı belki kartuşluya daha uygun. El alışkanlığı da olabilir. İhtilaf üstat ise yakın ve konfrolu tıraşı DE ler ile sağlıyor. Bir de tabi ki bazı önyargılarımız da bizi yanıltırıyor olabilir. Bunu herkes için söylüyorum kendim dahil.

Ben bir ay kadar önce dandik bir yerli DE ve derby ile yıllar sonra ilk DE tıraşımı olduğumda asllında yıllardır yakın tıraş olmadığımı ve en iyi tıraşta bile elime sakal geldiğini fark etmiş oldum. Kartuşlu ile sakalı dibinden kesmiyor sadece kısaltıyorsunuz (tabi kendi sakallarım için konuşuyorum) R89+Feather ikilisinden sonra gerçek bir tıraşın ne demek olduğnu anladım. Bir an önce sakalım çıksın da traş olayım diye sabırsızlanıyorum. Hatta sabahları bu sevinçle uyanıp doğru banyoya koşuyorum. aslında gün aşırı olup cildimi yormamam gerekir ama her gün oluyorum. Tıraş sabunları ve jiletler konusunda manyak oldum. Şimdiden bir sürü birikti üstelik bir de kendim üretiyorum.

Artık mecbur kalmadıkça DE dışında tıraş olmam diyorum. Ama bir şeyi itiraf edeyim. Bu kadar DE ci olmama karşın hala iyi bir kartuş kullanıcısıyım da. Nasıl mı? Çünkü ben üstten kel olduğumdan kafamı dazlak tutuyorum ve 3 günde bir kafamı traş ediyorum. Bunun için de jilet G2 ( 2 bıçaklı) kullanıyorum. Gayet hızlı ve güvenli bir şekilde tüm kafayı traş ediyorum. Eskiden sakal için de bu kartuşluyu kullanırdım Tabi arkasını görmeden elle yoklayarak. Saçlarımın ele gelişine baktığımda eskiden sakalımın da böyle olduğunu anlıyorum.

Sonuçta önemli olan konfor ve keyiftir. Neden zevk alıyorsanız ona devam edin bence.

Mancho üstadı da İhtilaf üstadı da çok seviyoruz

sevgiler saygılar

Martin Amca

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: