Geltir Üyelerinin En Beğendiği Kokular / Parfümler
(12/01/2014, Saat: 20:07)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rutubetli orman toprağı kokulu bir parfüm arıyorum. Derinden hissedilecek ama etrafı baymayacak en fazla 2-3 metreden hissedilecek bir parfüm.
Tam olarak eğer kullanan varsa Freiburg&Treyer santo domingo enfiye kokusu. İçindeki kokular cedar oil, sandalwood oil & absolute violet diye geçiyor başka var mı ve oranı nedir bilmiyorum.
en üstteki tarife uyan bir parfüm önerisi var mı?

tarif ettiğiniz kokunun birebirini parfüm olarak bulmak pek mümkün olmasa gerek; ama bazı parfümlerin kısmen de olsa bahsettiğiniz havayı verebildiğini biliyoruz. paçuli-vetiver (topraksı), mürrüsafi (nem) ve meşeyosunu (ağaçsı, topraksı) gibi bileşenlerde bu efekt yakalanabilir.

parfüm olarak da naçizane tavsiyelerim şunlar:

*givenchy gentleman: yeni halini bilmiyorum mümkünse vintage bi şişe bulup deneyiniz.

*narciso rodriguez for him

*robert piguet oud

*comme des garcons - wonderwood

*comme des garcons - 2 man

*terre d'hermes: yeni hali de olur ama mümkünse vintage bulunuz. ben denemedim ama kullananlar red vetyver (montale)-terre benzerliğini vurguluyorlar, bunu da denemeniz faydalı olabilir.

*lalique - encre noire

son olarak da meyan kökü şekerini seviyordunuz galiba imkan bulursanız bi de comme des garcons-black'i deneyin bakalım. özellikle bu koku için geri dönüşünüzü bekliyorum Smile

selamlar...
listeniz uzunmuşSmile
Blog ve yorumlardan başlayayım listenizi araştırmaya sonra tester bakınayım.
haklısınız üstadım bazen fren tutmuyor işte Smile

listeye 'tom ford extreme' ve 'caron-yatagan'ıda ekleyin ki bende bi durulayım artık Big Grin

ha araştırma ve denemelerde olur ilginç kokularla karşılaşırsınız onları da bizlerle paylaşırsanız seviniriz Smile
bayanların en beğendiği erkek kokuları listesi buldum.
Paco rabanna xs
1 million
Davidoff cool water
Armani Code
Bvlgari aqva aklımda kalanlar Smile

Arada bir kadınlarkulubü'ne takılıp sırlarını öğreniyorum tabi ziyaretçi olarak sadece :d
Ama muhabbetleri hep canımlı cicimli çok bayıyor.
Ne varsa geltirde var.
peki 1ml parfüm numunesi temin edebileceğimiz bir yer bilen var mı?
(10/01/2014, Saat: 20:09)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Roma ve XS.

Kouros u da beğendim bu arada.

Uzun yıllardır kullandığım Roma ve XS in yanına üçüncü bir koku arıyordum. Uzun süredir araştırma halindeydim, Kouros ta karar kıldım. Sabah sıktığım iki fıs hala kokmakta. Kokusunu çok beğeniyorum, keşke daha önce tanışsaymışız.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Terre d'Hermes harika bir parfüm bence. Alma fırsatım olmadı ama denedim. Uzun süredir Armani Code kullanıyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
hermes güzel bir koku hakikaten lakin çok fazla duymaya başladım bu kokuyu. çekiciliğini yitirdi bu sebeble. bu arada loewe kokularını denemeyen var ise bir göz atsın derim. hafiften ağıra pek çok zevke uygun kokuları var, çoğu modeli benim hoşuma gitti.

(10/04/2014, Saat: 04:03)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Terre d'Hermes harika bir parfüm bence. Alma fırsatım olmadı ama denedim. Uzun süredir Armani Code kullanıyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
Tom Ford Grey vetiver edp

Serge Lutens Chergui edp
Elinde oscar de la renta olan kimse var mı?
(Pour lui)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mucizevi Krem Zdrave şimdi Geltir'de ahraz 28 23,475 09/01/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: Dragon

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: