Astra Superior Platinum (Yeşil)
(27/05/2019, Saat: 12:27)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olmadı, 3 farklı alet ile denedim. Bu sabah Yuma ile son kez denedim, canım yandı, tıraşı zor tamamladım. Tıraş sonrası şap sürdüğümde resmen yandı kavruldu yüzüm. Astra ile anlaşamadık maalesef...

Astra yeşil size uymadıysa cildinizi daha fazla zorlamayın @ekindgn komşum. Tercihinizi farklı jiletlerden yana kullanabilirsiniz.
Bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Fırçaya yüklediğiniz sabun miktarı az olursa tıraşınızı eziyet haline dönüştürebilir.
(27/05/2019, Saat: 14:35)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astra yeşil size uymadıysa cildinizi daha fazla zorlamayın @ekindgn komşum. Tercihinizi farklı jiletlerden yana kullanabilirsiniz.
Bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Fırçaya yüklediğiniz sabun miktarı az olursa tıraşınızı eziyet haline dönüştürebilir.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Haklısınız, zorlamaya gerek yok sonuçta en nihayetinde jilet kullanıyoruz, amacı kesmek Smile bu sebeple kazaya sebebiyet vermemek lazım. Astra ile başka ürünlere Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(08/04/2019, Saat: 02:42)bugra101 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana Astra SP haric hic bir jilet yaramadi. ( Su ana kadar, hala deniyorum )

Fatip’te Feather, GSB, Gillette 7oclock, Treet Platinum denedim. Hic biri astra sp’nin konforunu vermedi. En yakin hissiyati Treet platinumdan aldim.

Karve Open Comb C plakada Nacet denedim yarisinda cikardim geri Astra’ya dondum. Diger jiletleride tekrardan deneyecegim.

Gillette’lerin hepsi yuzumde bir kazima hissi verdi. Daha keskin jiletler olduklari icin olabilir.

Bende ED de89 ile denedim. Canımı acıtma ve çekme hissiyatı oldu. Öncesinden 3 tıraş kullandığım wilkinson'u geri taktım sorunsuz bir şekilde aktı. Perma-sharp ve Wilkinson bana iyi gelen jiletler. De89 ile gelen Feather'i daha deneme fırsatım olmadı. Bu iki jiletle devam ederim diye düşünüyorum bende.
Bugün 3 günlük sakal ile tıraş oldum Rimei tıraş aleti ve yeşil atstra ikilisi ile, ilk perdede 5 günlük sakal ile tıraş olduğum yeni seri perma sharp a göre daha az keskin olduğunu hissettim. 2. perdede ters ve çapraz kesimlerle toparladım ama boyun bölgesinde biraz tahriş yaşasam da. İlerleyen zamalarda teknik oturunca ve tecrübe kazanılınca ilerde fikrim değişir mi bilinmez ama ilk deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Bir de siyah wilkinson ile denemeyi düşünyorum daha hakkaniyetli bir yorum için.
(16/06/2019, Saat: 11:51)kırmızıbalık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 3 günlük sakal ile tıraş oldum Rimei tıraş aleti ve yeşil atstra ikilisi ile, ilk perdede 5 günlük sakal ile tıraş olduğum yeni seri perma sharp a göre daha az keskin olduğunu hissettim. 2. perdede ters ve çapraz kesimlerle toparladım ama boyun bölgesinde biraz tahriş yaşasam da. İlerleyen zamalarda teknik oturunca ve tecrübe kazanılınca ilerde fikrim değişir mi bilinmez ama ilk deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Bir de siyah wilkinson ile denemeyi düşünyorum daha hakkaniyetli bir yorum için.

Yine 3 günlük sakalım vardı, siyah wilkinson ile daha yakın bir tıraş oldum daha az bir çaba ile. Yeşil astra ile şimdilik devam etme konusu biraz askıda, ilerleyen dönemde kazanılan tecrübeler ile fikrimde bir değişiklik olur ama belki kim bilir.
Yeşil Astra bana R89'dan daha agresif aletlerde daha iyi sonuç veriyor. R89 ile pek tat vermiyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Merhaba arkadaşlar, razorus.com’dan aldığım tabac tıraş losyonunun yanında hediye olarak 5’lik paket bir yeşil astra gönderildi. Hediyesi için  Noyan beye çok teşekkür ederim yalnız aklıma takılan bir şey gönderdi. Normalde kullandığım bir jilet olmadığı için forumdan jilet hakkında bilgi edinmek istedim ve bu jiletin muayyen bir tarihte yenilendiğini; jiletin üzerindeki ASTRA yazısının önceden siyah olmasına rağmen yenilerde lazer yazım tekniğinin kullanılmış olduğunu bu başlık altında yazılanlardan öğrendim. Sonradan bana gönderilen paketteki jiletleri kontrol ettim ve ASTRA yazısının eski jiletlerde olduğu gibi siyah punktolu olduğunu fark ettim. Acaba bana hediye olarak gönderilen bu paket eski astra mı ?
Shave like a man, be like a man...
Elinizdeki jilet siyah yazılı ise eski üretimdir, aslında pekte eski diyemeyiz ikisi arasındaki tek fark markanın yazım şeklidir. Ürünün hammaddesinde veya üretim şeklinde kesimini etkileyecek herhangi bir değişiklik söz konusu değildir, yani eski değildir, yazı farklıdır. Razorus ta bu jiletlerden daha bir depo vardır zor tükenir. Bu arada foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(21/06/2019, Saat: 17:29)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinizdeki jilet siyah yazılı ise eski üretimdir, aslında pekte eski diyemeyiz ikisi arasındaki tek fark markanın yazım şeklidir. Ürünün hammaddesinde veya üretim şeklinde kesimini etkileyecek herhangi bir değişiklik söz konusu değildir, yani eski değildir, yazı farklıdır. Razorus ta bu jiletlerden daha bir depo vardır zor tükenir. Bu arada foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.
Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu arada hoş bulduk Smile Adet üzere forum tanışma bölümünde az önce kendimi tanıtmaya çalıştım. Keyifli hafta sonları dilerim Smile
Shave like a man, be like a man...
Tıraş yıllarım içerisinde pek rastlamadığım bir durumla karşılaştım. Beni bilenler bilirler astra yeşili pek beğenmem, tıraşını maviden kötü kaba bulurdum. Gerek forumda gerek blogumda da böyle yazmışımdır. Geçenlerde artık sayısını hatırlamadığım bilmem kaçıncı kez yeni bir şans vermek için bir paketini daha alıp denediğimde çok şaşırdım. Bu kullandığım jilet genel olarak astra yeşilin övülen tüm özelliklerini taşıyordu. Keskin, konforlu, pürüzsüz ve maviden daha iyi. Allah allah deyip aynı jiletle 3 tıraş daha oldum hep aynı. Sadece tıraş sonrası ertesi gün bir kaşıntı yapıyor sakallar uzarken, bu biraz tahrişten biraz ağız fgeometrisinden ya da ikisinin birlikteliğinden olabilir. Aklım iyice karıştı. Bu zaman kadar kullandığım paketler neden böyle değildi? Herhalde yeniden deneme anlamında en çok şansı astra yeşile vermişimdir.

Amatör desen değilim, yeni, bir kere almış olsam olmaz ta 2000lerin başında daha türkiyede geleneksel tıraşın t'si bilinmezken amerikadan westcoast shavingden almıştım ilk astra yeşili. Sonrasında belki her yıl belki 2 yılda bir farklı farklı yerlerden tekrar alıp sevmeye çalışıp sevememiştim, son 3-4 yıldır da hiç bulaşmıyordum. Bana uymuyor diyordum. Ama şimdi bu yeni aldığım çok güzel bir jilet. Acaba ne değişti ben almayalı, fabrika mı değişti, bileme açısı, honlama stili mi değişti komşular? Bir şeyleri mutlaka dğeişmiş olması lazım bence, çünkü o kadar aldığım jiletlerin hepsinin sahte olma ya da benim her birinde yanılmış olma ihtimalim bence pek yok.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 61,284 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,694 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,197 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,973 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,638 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,419 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,497 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,123 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,694 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,025 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: