GILLETTE BLUE EXTRA
Merhaba

Gillette'in üretimi biten silver blue'sunu cok sevmiştim. Hâlâ bir kaç kutum duruyor. Geçen Eylül'de Fransa'da bir süpermarkette Gillette Extra Blue adlı 10 luk pakete ratsladım ve aldım. Çok hoş bir jilet 4 tıraş çok konforlu yapıyor. Kekinlikte 7 o'clock'u aratmıyor. Acaba başka deneyen var mı? Bulanlar mutlaka bir kutu edinsin derim.
bazı arkadaslarımızla takaslarımızda
sagolsunlar hedıye ettıler
cok guzel bır jılet
keske devamı olsa ve
tedarıkı kolay olsa
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Ben Strasbourg gezilerimden bir tanesinde almistim. Fena bir jilet degil. Sari 7 o´clocklar daha hosuma gidiyor fakat.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
@puchacz Hocam sağolsun hediye etti.
Kutu,jilet baskıları Vintage tarzında
Konfor sınıfı,dengeli jilet.Batıcılık,kazıma ve cilde dalma riski az
Aşırı keskin olmasa da sakalların üzerinden atlamıyor.Tek perde 3 çekiş gayet temiz tıraş veriyor.Günlük hızlı tek perde tıraş olmak için ideal.Cildim hassas diyenlere tavsiye ederim.
Bir çok kişi bakmadan tıraş olsa Super Iridium sanabilir.SI biraz daha keskin sanıyorum.

images?q=tbn:ANd9GcSoO9tlgmBsi6KYnVy1Vy9...blQ5aipx4Q

Şartlar ; Wilkinson Sticky,Super badger fırça ile yüzde köpürtme,2 perde,jiletin ilk kullanımı
Hocam beğenmenize sevindim, benim de hoşuma gitti. Öyle sıradan bir süpermarkette buldum. Yerel şartlara göre fiyatı da inanılmaz makul üstelik. Mennen yorumlarınızı da bekliyoruz Smile

(18/06/2014, Saat: 19:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @puchacz Hocam sağolsun hediye etti.
Aşırı keskin olmasa da sakalların üzerinden atlamıyor.Tek perde 3 çekiş gayet temiz tıraş veriyor.Günlük hızlı tek perde tıraş olmak için ideal.Cildim hassas diyenlere tavsiye ederim.
Bir çok kişi bakmadan tıraş olsa Super Iridium sanabilir.SI biraz daha keskin sanıyorum.

Şartlar ; Wilkinson Sticky,Super badger fırça ile yüzde köpürtme,2 perde,jiletin ilk kullanımı
Bulunursa stok yapılabilir bir jilet
Bugün Brut günüydü Smile Kolonya ve Brut bütün koklama duyumu doldurdu.
Mennen kokusunu daha alamadım,kapak açık şişe üstten koklanınca kesif alkol değil sanki gazoz'un ilk şekerli kokusu var ! Öyle bir koku aldım Smile

(18/06/2014, Saat: 19:16)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam beğenmenize sevindim, benim de hoşuma gitti. Öyle sıradan bir süpermarkette buldum. Yerel şartlara göre fiyatı da inanılmaz makul üstelik. Mennen yorumlarınızı da bekliyoruz Smile
(18/06/2014, Saat: 19:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @puchacz Hocam sağolsun hediye etti.

images?q=tbn:ANd9GcSoO9tlgmBsi6KYnVy1Vy9...blQ5aipx4Q

Jilet aynen İhtilaf üstadın yazdığı gibi,cümle cümle doğru.Çok keskin değil,çok aranılacak bir jilet değil ancak oldukça konforlu yazıldığı gibi.
Hocam,
Super Iridium ile kıyaslanırsa çok geride kalır mı?

(18/06/2014, Saat: 21:51)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet aynen İhtilaf üstadın yazdığı gibi,cümle cümle doğru.Çok keskin değil,çok aranılacak bir jilet değil ancak oldukça konforlu yazıldığı gibi.
Super iridium gerçekten arada atlıyor sakalı ama muazzam optimum seviyede bir jilet.Şöyle puanlama yapsam daha açıklayıcı olabilir.

Feather
Keskinlik 10 konfor 7
17 pointsBig Grin go to feather

Super iridium
Keskinlik 9 konfor 9
18 points go to SI

Bleue extra
Keskinlik 7 konfor 8
15 points go to Bleue extra
Konfor sıralamasında kimine göre 1. olur bu tabloda Smile
Jiletli ustura için ilk tercih gibi duruyor.

(18/06/2014, Saat: 22:16)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Super iridium gerçekten arada atlıyor sakalı ama muazzam optimum seviyede bir jilet.Şöyle puanlama yapsam daha açıklayıcı olabilir.

Feather
Keskinlik 10 konfor 7
17 pointsBig Grin go to feather

Super iridium
Keskinlik 9 konfor 9
18 points go to SI

Bleue extra
Keskinlik 7 konfor 8
15 points go to Bleue extra

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,612 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Personna Lab Blue GeltirBot 262 279,757 18/09/2023, Saat: 00:44
Son Yorum: layken
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,627 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,334 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Derby extra jilet BigHillMe 366 379,356 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Gillette Silver Blue mriza1 193 142,727 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,188 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 288,099 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  GILLETTE MINORA PLATINUM gökbörü 6 5,197 30/11/2020, Saat: 17:12
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: