gilette old type
(20/12/2013, Saat: 15:07)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: babası köse bile olabilir
antikacılara güven olmaz... Blush

şu parçayı feriköy bit pazarında 10 tlye gördüm mesela
alanıda gördüm bu fiyata koymuş http://urun.gittigidiyor.com/antika-sana...i-88587595

10 TL ye iyiymiş başkan, alaydın iyiymiş Smile

İmzayı aldım bu arada Wink
bozuk para boyunda çok basit plastikden
oyuncak gibi bir şeydi hocam
bayanlar için banyo jileti
dokunmaya iğrendiğimden alamadım Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(20/12/2013, Saat: 15:16)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmzayı aldım bu arada Wink

Başkanın önceki imzası da çok iyiydi. Smile
(19/12/2013, Saat: 18:57)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Antikadan çok hurda gibi duruyor.

+1
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Forumda baska birseyi ararken sansına denk geldigim bu konuya.
Daha once farklı konu yorumlarımda arada bahsetmeme ragmen ilgili konusuna bilgilendirici birsey yazmadıgıma uzuldum.

Dostlar bu Gillette Old type ve sonrası tasarımı New type diye gecen urunler, sahsi dusuncem ama belkide Gillette markasının urettigi en guzel tırası veren kafa tasarımları. Yabancının mild but effective dedigi, yani yumusak ama etkili kesimi olan makinalar.
Zamanında antika toplu makinalar arttırmasını kazanmıstım. Diger Gemlerin vs. yanında 1 tane de bu acık tarak eski gillette vardı. Tahmini 1 sene yuzune bakmadım,rafta bir kosede durdu oyle kullanmadım bile. Sonra kendi sapınla kullanıp "entresan guzelmis" demistim. Ama ne zamanki rocnel gibi daha agır bir sapla kullandım, tıras sonucunda "vayy be" dedigimi hatırlıyorum.

Elimizden bir suru eski antika makina gecti kullandık. Ayarlılar icinde favorim agırlık dengesinden dolayı black beauty ve sonrasında slim oldu. Ayarsızlar icinde yine Delta Echo dan guzel bir Red Tip'i severek arada kullanıyorum . Ama Gillette markasının new long combları veya bu old type lar bence birer gizli hazine.
Bu makinaların kirine vs. cok takılmayın. Temizlenince pırıl pırıl oluyorlar veya en kotu ihtimal cok rahat sekilde kaplatabilirsiniz. Konu baslıgındaki ornekteki gibi sapları ici bos olanlar catlamaya musait. Kuyumcuda kaynak yaptırılabilinir ama tavsiyem Rocnel tarzı bir yeni sap takarak cok daha guzel bir agırlık dengesi yakalamanız.
Birgun bir sekilde yollarınız kesisirse, bu makinalara bir sans verin, belkide hayal ettiginiz o konforlu ve temiz tırasın anahtarı olup sizi sasırtabilirler.
Saygılar
(29/09/2018, Saat: 11:56)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda baska birseyi ararken sansına denk geldigim bu konuya.
Daha once farklı konu yorumlarımda arada bahsetmeme ragmen ilgili konusuna bilgilendirici birsey  yazmadıgıma uzuldum.

Dostlar bu Gillette Old type ve sonrası tasarımı New type diye gecen urunler, sahsi dusuncem ama belkide Gillette markasının urettigi en guzel tırası veren kafa tasarımları. Yabancının mild but effective dedigi, yani yumusak ama etkili kesimi olan makinalar.
Zamanında antika toplu makinalar arttırmasını kazanmıstım. Diger Gemlerin vs. yanında 1 tane de bu acık tarak eski gillette vardı. Tahmini 1 sene yuzune bakmadım,rafta bir kosede durdu oyle kullanmadım bile. Sonra kendi sapınla kullanıp "entresan guzelmis" demistim. Ama ne zamanki rocnel gibi daha agır bir sapla kullandım, tıras sonucunda "vayy be" dedigimi hatırlıyorum.

Elimizden bir suru eski antika makina gecti kullandık. Ayarlılar icinde favorim agırlık dengesinden dolayı black beauty ve sonrasında slim oldu. Ayarsızlar icinde yine Delta Echo dan guzel bir Red Tip'i severek arada kullanıyorum . Ama Gillette markasının new long combları veya bu old type lar bence birer gizli hazine.
Bu makinaların kirine vs. cok takılmayın. Temizlenince pırıl pırıl oluyorlar veya en kotu ihtimal cok rahat sekilde kaplatabilirsiniz. Konu baslıgındaki ornekteki gibi sapları ici bos olanlar catlamaya musait. Kuyumcuda kaynak yaptırılabilinir ama tavsiyem Rocnel tarzı bir yeni sap takarak cok daha guzel bir agırlık dengesi yakalamanız.
Birgun bir sekilde yollarınız kesisirse, bu makinalara bir sans verin, belkide hayal ettiginiz o konforlu ve temiz tırasın anahtarı olup sizi sasırtabilirler.
Saygılar

280r02g.jpg

Komşum ben de bu var gayet güzel tıraş veriyor güzel bir kaplama yaptırmayı istiyorum ama kararsızım orjinalliği bozulur mu ayrıca yaşadığım şehirde bunu düzgün yapcak yer yok ayhan beye göndercektim
İşten güçten fırsat olmadı ama şekli özellikle sapı çok güzel
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Ben orjinalligi bozulurmu dusuncesine katılmıyorum, zira bunları klasik arabayı boyatma gibi dusunmeyin.
Zamanında binlerce adet satılmıs aletler, iyisini 40-80usd aralıgında alabiliyorsunuz. Hani orjinalligi bozulsa ne olacak dunyada son 10 adet kaldı olayı yok, ayrıca o orjinallik mevzu dusuncesi bize hastır, kaplatılıp yeniletilmis makinanın 2ci el degeri yurt dısında daha yuksektir.
Kaplatınca iyi ki yapmısım diyebilirsiniz, veya bu sekil kullanmaya devam edin tercih sizin komsum.
Saygılar.
yA tı
(05/10/2018, Saat: 02:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben orjinalligi bozulurmu dusuncesine katılmıyorum, zira bunları klasik arabayı boyatma gibi dusunmeyin.
Zamanında binlerce adet satılmıs aletler, iyisini 40-80usd aralıgında alabiliyorsunuz. Hani orjinalligi bozulsa ne olacak dunyada son 10 adet kaldı olayı yok, ayrıca o orjinallik mevzu dusuncesi bize hastır, kaplatılıp yeniletilmis makinanın 2ci el degeri yurt dısında daha yuksektir.
Kaplatınca iyi ki yapmısım diyebilirsiniz, veya bu sekil kullanmaya devam edin tercih sizin komsum.
Saygılar.

Peki tıraşı ile ilgilş düşünceniz nedir?yeşil astra jiletle baya tırmaladı yüzümü aletten soğuyacam bu gidişle? Bana agresif bir alet gibi geldi, hangi jiletlerle daha yumuşak tıraş verir sizce?bildiğiniz yüzümü tırmalıyor konforlu tıraş olamıyorum diğer tüm şartları sağlasam bile acaba açık tarak olması sebebiyle fazla agresif mi?
@zbilgen
zbilgen hocam, hesabımı hacklettin ne yaptın son mesajı yazan senmisin.

Baba 2-3 mesaj once aleti kendimce anlatmısım, yumusacık tırası var en sevdigim makinalardan biri demisim, ustune sende "bende var bu gayet guzel tırası var" demisin. Simdi oldumu son mesaj alet yuzumu tırmaladı diye Smile
Bu alet kesinlikle agresif bir alet degil. Jilette falan mı bir sorun var anlamadım. Belki acıyı yanlıs yapıyorsunuz veya biraz bastırma oluyor. Baba tırasa cok yogunlasmadan, baska seyler dusunerek tırasını olmayı denermisin, farkında olmadan kas hafızası en dogru acıyı buluyor. Bu alete biraz zaman ver cidden cok guzel alettir.
(24/10/2018, Saat: 11:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @zbilgen
zbilgen hocam, hesabımı hacklettin ne yaptın son mesajı yazan senmisin.

Baba 2-3 mesaj once aleti kendimce anlatmısım, yumusacık tırası var en sevdigim makinalardan biri demisim, ustune sende "bende var bu gayet guzel tırası var" demisin. Simdi oldumu son mesaj alet yuzumu tırmaladı diye Smile
Bu alet kesinlikle agresif bir alet degil. Jilette falan mı bir sorun var anlamadım. Belki acıyı yanlıs yapıyorsunuz veya biraz bastırma oluyor. Baba tırasa cok yogunlasmadan, baska seyler dusunerek tırasını olmayı denermisin, farkında olmadan kas hafızası en dogru acıyı buluyor. Bu alete biraz zaman ver cidden cok guzel alettir.

Komşum hesabı hackletmedim sorun yok ilk bikaç kullanımda gayet iyiydi sorun yaşamamıştım fakat bir süre geçti alet yüzümü tırmalamaya başladı aleyten soğuma derecesine geldi ya arada tıraş olduğum aletlerle çok konforlu tıraş oldum sonrasında bu alet tırmalıyor hissi vermeye başladı yada jiletlerde sıkıntı var ilk başlarda vazgeçilmez aletlerden biriydi ama tırmalama agresiflik sorununu çözemedim son zamanlarda

Hatta aynı aleti denetmeyi planlıyorum başka bir geleneksel tıraşçı arkadaşıma aynı koşullarda benim hissiyatımda mı sorun var acaba diye

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,759 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Gillette NEW Type Tıraş Aleti MetsGo 12 6,320 18/08/2019, Saat: 19:49
Son Yorum: Sh@dow

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: