gilette old type
@zbilgen komşum geleneksel tıraş dünyasına yeni bir terim kazandırdığınızı düşünüyorum ., ilk defa aletin tırmalamasını duyuyorum kendi bilğilerim ve tecrübelerim doğrultusunda jilet tırmalar . Bu mantıkdan gidersem ( açıklamanız alet ilk başlarda gayet konforlu ) aleti düşürdünüz mü dişlileri zarar mı gördü toprak mı kazıdınız taşamı sürttünüz ? Bunları yapıldıysa ya köreldi yada silvirip keskinleşti . Bunlar dışında jileti de eliyorsak makina da amacı dışına hizmet etmediyse - etmişse bile geriye tek ihtimal kalıyor cildiniz hassaslaştı veya daha da sertleşti .
(24/10/2018, Saat: 14:33)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @zbilgen komşum geleneksel tıraş dünyasına yeni bir terim kazandırdığınızı düşünüyorum ., ilk defa aletin tırmalamasını duyuyorum kendi bilğilerim ve tecrübelerim doğrultusunda jilet tırmalar . Bu mantıkdan gidersem ( açıklamanız alet ilk başlarda gayet konforlu ) aleti düşürdünüz mü dişlileri zarar mı gördü toprak mı kazıdınız taşamı sürttünüz ? Bunları yapıldıysa ya köreldi yada silvirip keskinleşti . Bunlar dışında jileti de eliyorsak makina da amacı dışına hizmet etmediyse - etmişse bile  geriye tek ihtimal kalıyor cildiniz hassaslaştı veya daha da sertleşti .

Komşum cidden tırmalıyor bu terim de benden olsun çok eski olması sebebiyle çok gözde aletimdi ama son tıraşlarda iyice rahatsızlık verdi düşürmedim aleti hiç ya jiletlerde sıkıntı var yada cildim hassaslaştı ki sonrada cilt daha da hassaslaşır mı bilemiyorum şu an alet kullanım dışı sorun çözülene kadar
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Oksidasyon falan olabilir mi komşum? Benim eski aletler çok hızlı paslanıyor veya kararıyor. Mavi oksidasyon için mesela "tirmalayici" benzetmesi yapılırSmile

~SB
(24/10/2018, Saat: 15:36)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oksidasyon falan olabilir mi komşum? Benim eski aletler çok hızlı paslanıyor veya kararıyor. Mavi oksidasyon için mesela "tirmalayici" benzetmesi yapılırSmile

~SB

Tarak aralarında mavi oksidasyon var gibi sarı renk değil, benzetme olduğunu bilmiyordum.oksidasyonu temizlemek için ne yapmak lazım?
@zbilgen takipteyim. Merak ediyorum sonucu .
(24/10/2018, Saat: 17:27)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @zbilgen takipteyim. Merak ediyorum sonucu .

Sonuç alırsam yazarım buraya komşum
Dostlar,
Gecen tıras olmak icin bir old type ı elime alınca aklıma geldi. Su 4 unun fotosunu cekeyim.

2ljgs20.jpg
Sol bastan: UK Long Comb New, Short comb ve old typeler. Bunların farklı sap cesidine gore isimlendirilmeleri olabiliyor tuckaway, single-ring vs. gibi. Ama onemli olan cogunluk bu tasarım kafalara sahiptirler. Kısa veya uzun tırnak. Tıraslarında cok kayda deger bir fark yok. Hissiyat olarak yumusak ama tıras olarak etkili guzel tırasları vardır. Ben tıraslarını sahsen adjustablelardan daha cok begeniyorum ama subjektiftir. Unutmadan foto olarak paylasmak istedim elim degmisken.
Saygılar.
j0w8xw.jpg
@dikdik_s
Bana Sol bastan: UK Long Comb New, Short comb, old type ve old type gibi geldi.
Ama emin olmak gerekir.
@CK89

Kardesim duzeltme icin cok tesekkurler, foto linklerini koymusken, bayramlasmaya komsular ugramıs, hizlica araya yazısını yazarken kafayı dagıtıp hata yapmısım sagolasın. Bastaki england gillette dedigin gibi. Bu arada usturanı gordum tekrar hayırlı olsun zevkli tırasların olsun.
(02/06/2019, Saat: 21:01)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89

Kardesim duzeltme icin cok tesekkurler, foto linklerini koymusken, bayramlasmaya komsular ugramıs, hizlica araya yazısını yazarken kafayı dagıtıp hata yapmısım sagolasın. Bastaki england giletti dedigin gibi. Bu arada usturanı gordum tekrar hayırlı olsun zevkli tırasların olsun.

Cok tesekkurler, daha strop gelmedi, aldigim yer ucretsiz hone sharpen yapti.
Ben dayanamayip deneyeyim dedim ama strop olmadan tabi neredeyse hicbir sey kesmedi. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,712 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Gillette NEW Type Tıraş Aleti MetsGo 12 6,281 18/08/2019, Saat: 19:49
Son Yorum: Sh@dow

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: