Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak
bende birara yumanın barlarını kırıp birkaç sefer tıraş olmuştum bu şekilde..ancak jileti yüzde hissetmenin dışında pek bir getirisi yok...riski ise çok fazla..
Best komşu üzerine alınabilir, aman deyim kimseyi kırmak, üzmek değil sözümüz ortaya.. En tecrübelilerimiz bile bazen hatalar yapabiliyor, kesikler atıyor, kanatabiliyor..

Hepimiz biraz başta sanırım heyecanla macera arıyoruz, denenmemişleri denemek istiyoruz, bu normal bi durum.. İyi tıraşçılar genelde hep bu maceraları yaşamıştır az-çok Big Grin Sizi de ilerde iyi, güzel sinekkaydı ile görüyorum best SleepySleepy
Valla adrenalin tavan yaptı. Üstadım mornetto abime katılıyorum Allah muhafaza ondan sonra plastik cerrahlara iş düşer girmeyelim öyle risklere. Hem tutuş açısı usturayla aynı derecelere yakın olamayacağından zannımca daha bir agressif olacaktır, bu da zamanla cildi yorar gibime geliyor.
Every farewell is a new beginning.
(11/12/2013, Saat: 23:36)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla adrenalin tavan yaptı. Üstadım mornetto abime katılıyorum Allah muhafaza ondan sonra plastik cerrahlara iş düşer girmeyelim öyle risklere. Hem tutuş açısı usturayla aynı derecelere yakın olamayacağından zannımca daha bir agressif olacaktır, bu da zamanla cildi yorar gibime geliyor.

Sorma üstad, alt barı çıkarılmış yahut R41 gibi agresif makineler, cildin daha çok ve sert kazınmasından çabuk yaşlanır, yahut 50 li yaşlarda aşırı cilt kazıması (Lord üstad bunu açıklamıştı, bulamadım şimdi) nedeniyle çabuk kanamalar, ciltte incelmeler ve kızarık yüzler ortaya çıkar. Makineleri olabildiğince mild tutun derim ben, keskin jiletle 3 perdeyi zorlamayın, iyice tıraşa yüzünüzü hazırlayın, gerekirse pre shave kullanın. Duştan sonra sakal yumuşar ama cilt hassaslaşır, agresif makine-keskin jilet özelikle duştan sonra yumuşacık olmuş cildi çabuk yorar, sinekkaydı alırsınız ama uzun vadede yorgun bir cilt size kalır..
Saygılarla ..
Daha önce, Double Edge alete yarım jilet takma konusunda da yazdım, buraya da yazayım; eğer ustura tadında tıraş isteniyorsa böyle tehlikeli ve ciltte telafisi mümkün olmayabilecek sonuçlar doğurabilen riskli yöntemler yerine doğrudan ustura tıraşına alışmaya çalışmak daha verimli olacaktır.

Her aletin/cihazın bir amacı ve bu amaca göre bir tasarımı vardır. Tasarımı bozup devreden çıkararak aleti/cihazı tasarımına uygun olmayan şekilde kullanmak önemli sonuçlar doğurabilir. Hele ki bu sağlıksa, cilt sağlığıysa riske girmenin, ciddi sonuçlara yol açabilecek bilinmez maceralara gitmenin bence hiç gereği yok.

Bence kesinlikle denenmemesi gereken ve tavsiye edilmeyecek bir yöntem.
Tam emin olmamakla beraber cildin kazinmasi ve incelemesi uzun vadede cilt kanserine davetiye çıkarabilir gibime geliyor. Neticede güneşin zararlı ışınlarını süzecek katman inceliyor. Yinede bi cildiyeci ile konuşmak lazım.
Every farewell is a new beginning.
(12/12/2013, Saat: 00:28)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam emin olmamakla beraber cildin kazinmasi ve incelemesi uzun vadede cilt kanserine davetiye çıkarabilir gibime geliyor. Neticede güneşin zararlı ışınlarını süzecek katman inceliyor. Yinede bi cildiyeci ile konuşmak lazım.

Tabi korumasız bir cilt, her olumsuz koşula hazırlıksız yakalanacağı için her şey mümkün üstad.. Katılıyorum ..
konu ta kansere kadar gitti neyse mild traşa devam o zaman Smile
baştan DE alete yarım jilet takarsan kanser olursun desek inanmazdın :d
Babam yaklaşık 65 sene bu şekilde tıraş oldu halen ısrarla bu şekilde tıraş oluyor. Yaşı sekseni geçti, kendisine uygun tıraş aletleri alsam da o bunları kullanmak yerine milyoncuda satılan 3 parçalı teneke tıraş makinelerini 2 parçalı hale getirip kullanıyor.

Ben de ilk tıraş olduğum zamanlar babamdan gördüğüm gibi tıraş oluyordum. Sonra askerdeyken pratik diye kartuşlu sisteme geçmiştim. Bu süreçte ne babamın ne de benim cildimizde kesik veya tahriş olmadı. Ben ne zaman askere gittim tahriş sorunum baş gösterdi. (Bu arada askere 28 yaşımda gittim)

Tahrişi çelik ustura ile aştım lakin halen babamın cildinin yanına bile yaklaşamadım. Adamın cildi benimkinden genç gösteriyor. 3 sene önce evlendiğimde kız arkadaşlar " dağ fare doğurmuş" deyip birde dalga geçtiler.

Yeni başlayan ve keyifle tıraş olmak isteyen için tavsiye etmem, lakin bu şekilde tıraş olmaya alışmış kimseleri ise en agresif tıraş makineleri bile rahat ettirmez. Bu alışkanlığa ve cildin yapısına bağlı sanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,952 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 872,008 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,818 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,344 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,290 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger
  bazı traş malzemeleri lazım mermer 6 12,606 14/06/2012, Saat: 22:13
Son Yorum: sifujack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: