Paslamaz Çelik Handle - Özel Üretim
Colibri

316L Stainless Steel. 80 mm long. 12/12 mm caliber. 60 gr weight.
Thread is M5x0.8. Gillette heads fit well, including the NEW head. The neck ends to 8.5 mm to fit perfectly.

Goliath

316L Stainless Steel. 85 mm long. 15/15 mm caliber. 103 gr weight.
Thread is M5x0.8. Gillette heads fit well, including the NEW head. The neck ends to 8.5 mm to fit perfectly.
www.BarbarosRazors.com

(15/05/2014, Saat: 14:48)artofdragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar 3 parçalı de makineme sap yaptırmak istiyorum.
İkon bulldog modeli olabilir.Başka modelde olabilir.EJ ve Mühle ye uyacak.
Dün 316L marine çelik denilen malzemeyi sordum.2 cm eninde 6 mt olanı varmış.En az 1 mt gönderebiliriz dediler.KDV kargo dahil 60tl ye geliyor.İkon ve diğer adını hatırlayamadığım İspanyol firmada aynı malzemeyi kullanıyor.Aradıgım firma 316L çubuk çelikten çok daha kaliteli malzemeler olduğunu söyledi.Bende diğer sap yapan firmalar bu malzemeyi kullandıklarından 316L olsun istedim.
10 cm den 10 adet sap çıkar.Tornacı ile görüştüm.Bana malzeme hariç 40 tl fiyat verdi.Birebir aynısını yaparız dedi.Sen resmini getir.Gerisini ben hallederim dedi.
10 adet yaptırırsak fiyat daha da düşebilir diye düşünüyorum.Toplu fiyat almadım tornacıdan.
Eger isteyen arkadaşlar olursa bu başlıkta yazışalım.Ortak bir sap kararı verelim.Fiyatta uygun olursa yaptırırız.

Selamlar,
hocam size zahmet 10 adet için bir fiyat alsanız en azından yaklaşık maliyet ne çıkacak onu görsek. şu an için ortalama 46 tl/ad. (kargo, geldi-gitti vs. hariç) gibi gözüküyor ama sapın kafaya tam oturup oturmayacağını nasıl bilebiliriz, bir de o var.

ben şahsen şu sapı sevdim

http://img.gawkerassets.com/img/18toj14g...xlarge.jpg

yani konunun ilk sayfasında ihtilaf'ın paylaştığı 2. resimdeki sapı.
(15/05/2014, Saat: 18:05)mustaphaturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
hocam size zahmet 10 adet için bir fiyat alsanız en azından yaklaşık maliyet ne çıkacak onu görsek. şu an için ortalama 46 tl/ad. (kargo, geldi-gitti vs. hariç) gibi gözüküyor ama sapın kafaya tam oturup oturmayacağını nasıl bilebiliriz, bir de o var.

ben şahsen şu sapı sevdim

http://img.gawkerassets.com/img/18toj14g...xlarge.jpg

yani konunun ilk sayfasında ihtilaf'ın paylaştığı 2. resimdeki sapı.

Sap kafaya oturacak elbette.bende Ej 89 ve Muhle r41 her ikiside var.zaten birbirlerine uyuyolar.ben burda denerim.zaten aletlerden birini bırakmamı istedi tornacı usta.Diğer DE razorları bilmiyorum.Sadece yukarıdaki markalar için olmalı.Yoksa bu işin içinden çıkamayız Smile
Begenmiş oldugunuz sap çok güzel ancak 2 parçalı.Bu sap biraz daha zor ve pahalı olur kanatimce.Tek parça daha iyi olacak bizim için.
Beni yazın hocam listeye

Sent from my iPad using Tapatalk
Bende 3 parça kafada yok Big Grin listeye yazılmak isterim ancak kafayı nasıl yaparız
Arkadaslar konu ile ilgili araltırmalarım devam ediyor.Bugun sanayide cubuk celik 316L varmı diye arastırma yaptım.Bu malzemeden cok iyi anlayan yıllarca marine sektöründe calısmıs biriyle tanıstım.Yanımda R41 de vardı.Adama anlattım istediğim malzemeyi ve niçin kullanıcagımı.Adam bu malzemeyi burda bulamazsın dedi.Ancak 316L yerine 316ti kullan dedi.Hiç mikro oksitlenme ve karar yapmaz dedi.Ancak işlemesi sırasında tornada muhakkak sıfır uç kullanılmalıymış.Daha önce demire sürten malzeme kesinlikle olmaz dedi.Demir çabaği Titanyuma saplanırmış.Oda o bölgede paslanıp pas kusmaya başlar dedi.Titanyum celikten daha yumusak malzeme.adamın soyledikleri çok mantıklı ancak.Titanyum daha hafif ve DE lerin kafalarında ki vida kısım çelik oldugundan acaba titanyum sapın dişlisini daha mı çabuk aşındırır acaba?
Verdiğiniz bilgiler için tşk. ederim, ben o sapı güzel bulduğum için önermiştim parça sayısına dikkat etmemiştim kısacası hepsi olur aslında.
Beni de listeye yazabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Arkadaşlar konuyu en kısa zamanda sonuca bağlayacağım inşallah.İkon bulldog modelinden 10 adet yaptıracağım.Kişi başı ne kadara denk geliyor,burada yazarım.İsteyen arkadaşların adreslerine kargolarım.
316L (1.4404) kalite paslanmaz çelik, öztenitik paslanmazlar grubuna girmektedir.

• 316L paslanmazların yer aldığı paslanmaz çelik sınıfı en yaygın paslanmaz çelik sınıflarından biridir.

• 316L kalite paslanmaz çeliklerin iyi şekil verilebilirliği ve iyi kaynak yapılabilirliği vardır.

• 316L paslanmaz çelik mıknatıs çekmez.

• 316L kalite paslanmazların diğer birçok paslanmaz çelik kalitesine oranla korozyon direnci daha iyidir.

Bu malzemeden yapalım diyorum.En yaygın kullanılan bu.İkonda bu malzemeyi kullanıyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  özel bir tıraş sabunu yaptım select 6 3,958 10/09/2019, Saat: 14:01
Son Yorum: Sheeplessness
  Kendi yaptığım çelik usturalar ve bıçaklar... damascus 28 24,051 16/10/2016, Saat: 11:57
Son Yorum: kral arthur
  Martin Amca Keçi Sütlü Yeni Üretim martin 31 33,351 03/11/2015, Saat: 12:34
Son Yorum: mirzacem
  Hammer LR Handle by Atto Atto 59 54,985 28/03/2015, Saat: 21:45
Son Yorum: eskiuyemnt
  scuttle/paddle strop/çelik ustura black08 21 26,597 17/01/2015, Saat: 14:43
Son Yorum: Chinaski
  İşte beklenen Handle HorizoN 2 4,967 12/07/2014, Saat: 03:11
Son Yorum: HorizoN

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: