Paslamaz Çelik Handle - Özel Üretim
(08/12/2013, Saat: 01:32)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: xanimate hocam halk sizden sap bekliyor Smile

bulldog sap elimde yok ama
çeliği üretilir ise herkesin aşık olacağı antika bir sap mevcut elimde numunelik göderebilirim size
tasarımı iyi uzunlugu ideal
dik durabiliyor
işçiliği kolay herkes kabul ederse sap bundan olsun

j6iflw.jpg

rwrvvk.jpg

Orçun tam istediğim sap
Bu sapı aday gösterirsek desteklerim.
Çok şık durur.

eskiuye3315 üstadın incelemesini yaptığı goliath ve kaiser model Ufo sapların goliath olanı çok çok kalın bence itici duruyor.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(08/12/2013, Saat: 01:32)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben daha önce biraz uğraşmıştım. Elimde çizim de olacak (işyerimdeki bilgisayarda) ama hala raporluyum. Sap için ben eskiuye3315 üstaddaki goliath sapı çok beğenmiştim. Bu olur ya da benzeri olur farketmez. Merak edenler şu aşağıdan incelemeye ulaşabilir:
http://www.geltir.com/thread-2301.html

Fırça sapı için üretim yaptırmıştım ama istediğim gibi olmadı. Bu hali bile aşırı ağırdı, beklediğim kadar ergonomik de değildi, sapı 1cm daha uzun olsa birşeye benzeyebilirdi:
http://www.geltir.com/thread-684.html

Sapın bu hali bile aşırı ağırdı, muhakkak içini boşaltmak gerekir. Sapın üzerindeki tutma yerlerindeki işleme tırtır çekmek deniyor ve hemen hemen her tornacıda bu aparat var. Sap komple paslanmaz olacağından tırtır sonrası ince zımpara ile çok güzel sonuçlar elde edilir.

Not bu kadar gevezelikten sonra özel seri sap yaptırılırsa 7 numaraları ben istiyorum, haberiniz olsun. Big Grin

Fırça sapı için de tıraş aleti sapı için de yapılır diyorum. Fiyatlar da uygun olursa yüksek sayılara çıkılacaktır.

Teşekkürler aradan not ala ala bırıktırıyorum Wink

Fıyatlandırmayı parça başı malzeme ve Cnc de geçirdiği süre üzerinden hesaplayacak, mesai saati bitiminde ( günlük üretim durduğunda ) patron makına başına geçip bizim için yapıcak diyim o yüzden aşırı uçuk bir rakam çıkmaz diye tahmın ediyorum
CAM kodlarını oluşturduktan sonrası çocuk oyuncağı, yani 1 tane yapıldıktan sonra 1000 tane yapmak bile basit iş. çizim konusunda yardımcı olabilirim, en azından arkadaşınız onunla uğraşmamış olur, autodesk inventor ile nihai karar ve ölçüler belirlendikten sonra çizim yapabilirim.
(08/12/2013, Saat: 04:41)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CAM kodlarını oluşturduktan sonrası çocuk oyuncağı, yani 1 tane yapıldıktan sonra 1000 tane yapmak bile basit iş. çizim konusunda yardımcı olabilirim, en azından arkadaşınız onunla uğraşmamış olur, autodesk inventor ile nihai karar ve ölçüler belirlendikten sonra çizim yapabilirim.

Evet ama bu sefer iş bitiminde dwg ve cam dosyaları silinecek, onlarda sadece yatay cnclerden var cnc torna gibi , arada yeni model ürünleri ben tasarlıyorum oda iç mekaniğini, hem onun sorunsuz anlayabileceği hemde üzerine ekleme yapıp takımlarını ayarlamasini hizlandiran dilde çiziyorum yoğunsa eklerini yapar başlar keyifi yerinde ve müsaitse inatla kendi baştan çizer. Veya şöyle diyim 3d yerine klasik teknik çizim

Autocad kullanıyorsanız biraz güldüreyim sizi eski atölyemdeki cnc yi kontrol eden makinaya aşırı yüklendiğim zaman verdiği hata Smile
vysudate.jpg

O gün direk formatı basıp Ubuntu + draftsight mis gibi sattığım arkadaşım halen kullanıyor aynı şekilde Smile son hedefimde garaja 1000x1000 3d printer kurmak sigma profillerim sürücülerim hazır bir tek yurt dışında kafayı getirtmem veya üretip birleştirmem kaldı Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
Son durum nedir ?
www.BarbarosRazors.com

Bu konu unutulmuş galiba :-)
Arkadaşlar 3 parçalı de makineme sap yaptırmak istiyorum.
İkon bulldog modeli olabilir.Başka modelde olabilir.EJ ve Mühle ye uyacak.
Dün 316L marine çelik denilen malzemeyi sordum.2 cm eninde 6 mt olanı varmış.En az 1 mt gönderebiliriz dediler.KDV kargo dahil 60tl ye geliyor.İkon ve diğer adını hatırlayamadığım İspanyol firmada aynı malzemeyi kullanıyor.Aradıgım firma 316L çubuk çelikten çok daha kaliteli malzemeler olduğunu söyledi.Bende diğer sap yapan firmalar bu malzemeyi kullandıklarından 316L olsun istedim.
10 cm den 10 adet sap çıkar.Tornacı ile görüştüm.Bana malzeme hariç 40 tl fiyat verdi.Birebir aynısını yaparız dedi.Sen resmini getir.Gerisini ben hallederim dedi.
10 adet yaptırırsak fiyat daha da düşebilir diye düşünüyorum.Toplu fiyat almadım tornacıdan.
Eger isteyen arkadaşlar olursa bu başlıkta yazışalım.Ortak bir sap kararı verelim.Fiyatta uygun olursa yaptırırız.
Örnek saplar

29l1x7c.jpg
znq6md.jpg
bfs8zc.jpg
zj72oh.jpg

3.resimdekilere hasta oldum Big Grin
Şöyle bir konumuz vardı, ancak sonuca ulaşmadı maalesef. Konu sahibi arkadaşta uzun zamandır yok forumda. yattı yani iş.

http://geltir.com/thread-3742.html

Ufo Colibri'ye hayır demem (British Aristocrat sapı gibi)

P1020234.JPG

Ufo Goliath'da olur

p1010460k.jpg
www.BarbarosRazors.com

Çok güzeller neden olmasın...
Adam sayısını 10 a tamamlayalım.Ortak bir karar verelim.Ben fiyat alırım.Elle tornada yapılacak %100 handmade olacak yani

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  özel bir tıraş sabunu yaptım select 6 3,906 10/09/2019, Saat: 14:01
Son Yorum: Sheeplessness
  Kendi yaptığım çelik usturalar ve bıçaklar... damascus 28 23,946 16/10/2016, Saat: 11:57
Son Yorum: kral arthur
  Martin Amca Keçi Sütlü Yeni Üretim martin 31 33,123 03/11/2015, Saat: 12:34
Son Yorum: mirzacem
  Hammer LR Handle by Atto Atto 59 54,655 28/03/2015, Saat: 21:45
Son Yorum: eskiuyemnt
  scuttle/paddle strop/çelik ustura black08 21 26,443 17/01/2015, Saat: 14:43
Son Yorum: Chinaski
  İşte beklenen Handle HorizoN 2 4,955 12/07/2014, Saat: 03:11
Son Yorum: HorizoN

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: