20. Yüzyılın İcatları
Keşke insanlık tarihini avcumuza alıp, kolayca her yerini didik edebilsek, aynı zamanda denizlerdeki altın rezervlerini çıkarmayı, gizli kalmış ne varsa hepsini öğrenmeyi çok isterdim.

Bir iki kaya kovuğunu gezip, eski bir iki taşın resmini çekmekten ve iki heykelin kaçakçılığını yapmaktan, müzelerden çok daha değerli dünyamız..
(05/12/2013, Saat: 21:02)xanimate Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazi şeylerini keşfinin tahmınlerimizden ne kadar çok eski olduğunu görmek bazılarınında aslında çok yeni olduğunu öğrenmek açısından güzel bilgileri topladığınız için ben teşekkür ederim üstadım. Yanlış hatırlamıyorsamda turboyu ilk benzin motorlu arabaya takanlarda Amerikalılar 1915 olması lazım elde edilen de 115bg Smile beni en çok şaşırtan otomatik kapıların ilk Mısır'da kullanılması ve ilk otomatı Romalıların keşfedip su ve şarap için kullanması olmuştu Smile

Mısırlıların videosunu bulamadım, bulursan paylaşırmısın dostum Smile
(05/12/2013, Saat: 21:11)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mısırlıların videosunu bulamadım, bulursan paylaşırmısın dostum Smile

Tabii ki bulabilirsem linki paylaşırım, ben hatırlamasamda google yardımcı olur Big Grin , 20. yy konusu içinde Joseph Erdem ( ilk özel dedektifimiz ) yüzünden araştırmaya başlayıp araştırdıkca daha fazla soru işareti yaratan third reich hitlerin ufo ları radar yakalanmayan ahşap jet üçağı zaman makınası atom bombası karışımı çanı Zaman'ından 45-50 sene sonraki teknolojiye sahip olması... Yanlış anlaşılmasın "hitler " fanatiği değilim ama tarihin sayfalarında gizlenmiş unutulmuş veya üstü kapatılmış çok ilginç bilgiler var benimki de merak Smile
xanimate çok teşekkürler Smile

Bilinenin aksine hep gizemi kovaladım, işimde de görünmeyen kısımları açığa çıkartmaya çalıştım hep. Ama bi gün çantamı alıp, dağların arasında bilinmeyene çıkıcam biliyorum. Bu ateş hiç sönmedi içimde.
O ateş aşağı yukarı hepimizin içinde var. Benim de sizinkine benzer bir işim var ama işte o ateş kimimiz de sönük kalıyor kimimizde hiç yanamiyor.
Every farewell is a new beginning.
(05/12/2013, Saat: 21:58)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O ateş aşağı yukarı hepimizin içinde var. Benim de sizinkine benzer bir işim var ama işte o ateş kimimiz de sönük kalıyor kimimizde hiç yanamiyor.

Geltir buluşmasını sırt çantalarımızı alıp, kaz dağlarında bi gölün kenarında yapsak müthiş olurdu Smile Gece kalmamız gerek tabi.. Düşünsene Korhan, mangallar sıra sıra, içecekler, sohbetler, çantasından malzemesini çıkaran başlar anlatmaya Smile Müthiş...

Bu fikrin değerlendirilmesini isterdimSleepy
Videoyu bulamadım ama çizimlerini buldum
du6y5aju.jpg
3esuduqa.jpg

Çoğu ülkeye göre çok şanslınız bu konuda bilinen en eski iki mağara ülkemiz sınırlarında biri Edirne tarafında diğeri Doğu Anadolu da 2,5 milyon yıl Smile her taşın altında tarih bir gizem boşuna medeniyetlerin beşiği Anadolu dememişler. Ama dünya nın yer yüzü olarak geçirdiği en büyük değişikliğin kanıtlarından biride bence Kaz dağlarının tepelerinde bulunan gemi bağlama demirleri ve kalıntılar, gerçekten çok şaslıyız.
(05/12/2013, Saat: 22:03)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltir buluşmasını sırt çantalarımızı alıp, kaz dağlarında bi gölün kenarında yapsak müthiş olurdu Smile Gece kalmamız gerek tabi.. Düşünsene Korhan, mangallar sıra sıra, içecekler, sohbetler, çantasından malzemesini çıkaran başlar anlatmaya Smile Müthiş...

:S kaz dağları kısmını bunu okumadan yazmıştım
(05/12/2013, Saat: 22:14)xanimate Adlı Kullanıcıdan Alıntı: :S kaz dağları kısmını bunu okumadan yazmıştım

Vaaay Smile Aynı dili konuşuyoruz..
(05/12/2013, Saat: 22:03)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltir buluşmasını sırt çantalarımızı alıp, kaz dağlarında bi gölün kenarında yapsak müthiş olurdu Smile Gece kalmamız gerek tabi.. Düşünsene Korhan, mangallar sıra sıra, içecekler, sohbetler, çantasından malzemesini çıkaran başlar anlatmaya Smile Müthiş...

Muhteşem olur mornetto üstadım,
Hatta ondan önce bergama pergamon oradan kaz dağları yamacında tahta kuşlar köyü müzesi sonrasında kaz dağı ve kaz dağında gölün kenarında ki muhteşem mangallı gece of of ooof sucuklar, etler Smile içecekler, muhabbet sohbet...
Gerçi bunların hiçbiri olmasa da olur sadece geltir muhabbeti olsun yeter ama onlarda muhabbete tat katar.
Sabah uyanınca da gölün soğuk suyuyla güzel bir traş..

değerlendirmeye alınsa güzel olur üstadım.
Every farewell is a new beginning.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: