www.yourshaving.com %10 indirim :)
(23/11/2017, Saat: 00:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim memurum isini bilir. Birinde kredi kartı acmamasının vardır mevzusu. Yapın hesabınızı buradaki fiyatla karsılastırın. 10-15 lira farketse bile buradaki impa/razorus gibi tedarikcilerimizden alın hic ugrasmayın derim.

Sordum banka ile anlaşması yokmuş. Yakında olacak dedi. Zaten alacağım ürün impa/rozorusta olsa hiç uğraşmam buradan alırım ama burada olmayan ürünler. Neyse siparişi verdim. Bakalım kaç günde gelecek. Bu arada satıcı da bayağı ilgili çıktı.
Burdan ürünü gelen var mı? Benimki ptt takipte şöyle görünüyor 68cfae58abd57a4bed8add1aa19aafb6.jpg

Hem “gönderi gümrüğe sevk edildi” hem de “ptt iş yerine girdi(pim) “ yazıyor. İki işlemde aynı saatte. 25euro luk ürün. İçinde 2 sabun ve 1 as var.

Şimdi gümrükten geçmiş mi? Ptt işyerine girdi yazıyor, Yoksa gümrükte mi?

Gelir mi sizce döner mi Smile
Benim jiletler şu şekilde gelebildi. Daha doğrusu eve bildiri geldi gümrükten gel malını al diye.  Gümrükteki memur berber olmadığıma, gelen malzemenin toplamının da 30 doların altında olduğuna ikna olunca one göre işlem yaptı 4,6 lira ödeyip aldım.

Belki bir fikir verir.

2w3szdz.png
(01/12/2017, Saat: 02:50)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim jiletler şu şekilde gelebildi. Daha doğrusu eve bildiri geldi gümrükten gel malını al diye.  Gümrükteki memur berber olmadığıma, gelen malzemenin toplamının da 30 doların altında olduğuna ikna olunca one göre işlem yaptı 4,6 lira ödeyip aldım.

Belki bir fikir verir.

2w3szdz.png

Bakalım çinden gelenler rahatlıkla gelirken Avrupa dan gelenler takılabiliyor galiba. Normalde yurt dışından gelen 3,4 satta istanbul başakşehir pim den ayrılıyordu ama bu hala takılı görünüyor. Ya da ispanya kargosu ayrı bir işlemden geçiyor.

Demek gümrüğe gitti. Artık gerisi şans. Kozmetik ürünü sayılıp geri dönebilir ya da gelebilir.
yourshaving i yakın zamanda kullanan varmı acaba... kargolar gümrükten geçebiliyormu Türkiye ye gönderim yapılıyormu... ya da yurt dışından sorunsuz alışveriş yapabileceğimiz güvenilir bir site varmı.
(28/08/2019, Saat: 00:06)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yourshaving i yakın zamanda kullanan varmı acaba... kargolar gümrükten geçebiliyormu Türkiye ye gönderim yapılıyormu... ya da yurt dışından sorunsuz alışveriş yapabileceğimiz güvenilir bir site varmı.
Komşum ben https://connaughtshaving.com/
Dan aldım. Tıraş aletleri takılmıyor. Kargo takip konusu altında takip olayını da paylaştım ingiltere hakkında.
Burada da sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ancak sabunlar ve preshave aftershave gibi ürünler ya da jiletleri yasaklı ürün kategorisine sokma durumları olabilir. Ama tıraş aletinde sıkıntı yok.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/09/2019, Saat: 21:58)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben https://connaughtshaving.com/
Dan aldım. Tıraş aletleri takılmıyor. Kargo takip konusu altında takip olayını da paylaştım ingiltere hakkında.
Burada da sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ancak sabunlar ve preshave aftershave gibi ürünler ya da jiletleri yasaklı ürün kategorisine sokma durumları olabilir. Ama tıraş aletinde sıkıntı yok.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar ben amazondan Single edge injector aldım. Gümrüğe takıldı. DHL den bir mail ile fatura bilgilerimi istediler ve müşteri hizmetlerini arayıp işlemlere devam edilmesi için onay verdim. Sonrasında elime ulaştı. Ptt de olduğu gibi ekstra bir vergi de ödemedim. Amazon alışveriş esnasında bu ücretlerin hepsini alıyor ve bütün işlemleri DHL hallediyor.
https://beyfendi.org
(02/09/2019, Saat: 22:11)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar ben amazondan Single edge injector aldım. Gümrüğe takıldı. DHL den bir mail ile fatura bilgilerimi istediler ve müşteri hizmetlerini arayıp işlemlere devam edilmesi için onay verdim. Sonrasında elime ulaştı. Ptt de olduğu gibi ekstra bir vergi de ödemedim. Amazon alışveriş esnasında bu ücretlerin hepsini alıyor ve bütün işlemleri DHL hallediyor.

Amazon butun vergileri bastan kesiyor, eger gumruk vergisi Amazona odediginizden fazla cikarsa ekstra miktari Amazon oduyor.
DHL vergileri dikkatli takip etmiyor, bazen bir daha gumruk vergisi istiyebiliyor, aman dikkat edin iki kere odemeyin.
selamlar arkadaşlar. ben de buradan birşeyler almayı düşünüyorum ama gümrük vergisi vs. konularında daha önce burada alışveriş yapmıs komşularımdan bilgi almak istiyorum.

gümrük vergisi ödüyor muyuz ?
ödüyorsak teslimat anında kapıda mı ödemeyi yapıyoruz ?
gümrük vergisi, ürün fiyatı üstünden % 20 olarak mı hesaplanıyor ?
(11/11/2020, Saat: 16:55)nicky Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selamlar arkadaşlar. ben de buradan birşeyler almayı düşünüyorum ama gümrük vergisi vs. konularında daha önce burada alışveriş yapmıs komşularımdan bilgi almak istiyorum.

gümrük vergisi ödüyor muyuz ?
ödüyorsak teslimat anında kapıda mı ödemeyi yapıyoruz ?
gümrük vergisi, ürün fiyatı üstünden % 20 olarak mı hesaplanıyor ?

Şubat ayında kargo dahil 30 doların altında bir alışverişim olmuştu. Sadece posta teslimatında 16 lira gibi bir ödeme yapmıştım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AliExpress Yaqi Store'da 70 $ Üzeri Alışverişe 40 $ İndirim EskUyeMhmt_G 58 27,271 24/05/2019, Saat: 18:21
Son Yorum: EskUyeMhmt_G
  Geltir'e özel www.nkdman.co.uk %11 indirim kodu + cashback / Shave Lounge inceptum 26 25,968 08/02/2017, Saat: 18:57
Son Yorum: yener
  geltir'e özel traditionalshaving.co.uk dan %11 indirim kuponu papazerigi 103 111,537 09/08/2016, Saat: 16:11
Son Yorum: ratapan
  Shaving Shack % 20 ye varan indirim yapmış ihtilaf 39 51,698 07/06/2016, Saat: 12:19
Son Yorum: izbe
  seifenglatt.com: geltir üyelerine 10% indirim onurstyle 20 27,360 27/09/2015, Saat: 07:03
Son Yorum: ckeskin
  www.rockshaving.com £20 üzeri %12 indirim theunnamed 19 23,270 26/11/2013, Saat: 01:52
Son Yorum: korhan
  traditionalshaving.co.uk den nasıl indirim alabiliyoruz acil yardım mascot 7 11,693 27/09/2013, Saat: 08:13
Son Yorum: free_style
  executive-shaving.co.uk indirim kuponu ihtilaf 3 7,894 24/06/2012, Saat: 17:17
Son Yorum: BigHillMe
  babalar gününde indirim olur mu? gakgoş 1 4,873 31/05/2012, Saat: 16:41
Son Yorum: anesthesia
  Connaughtshaving indirim sellom 29 31,026 12/04/2012, Saat: 11:25
Son Yorum: blaster

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: