İzmirde tıraş malzemeleri
(15/09/2019, Saat: 03:15)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sene 2011 civarları, bir matkap almak icin tum eminonunu dolastım, makita matkap icin pazarlık ustune pazarlık sonucu 270liraya pesin para makita matkabımı aldım. Aksam bilgisayarda takılıyorum,  aynı matkabı 270liraya 12 ay karta taksitle nette buldum. O gun karar verdim dukkan satıs olayı, kirası depolama maliyeti vs. derken yok olma yolunda ilerliyor, gelecek online alısveriste diye.
Merak ettiginiz urunu yakınınızdaki bir dukkanda inceleyin, ama satın alma isini internette mutlaka arastırmanızı oneririm. dagın tepesine ol, internet oldugu surece erisemeyecegin urun yok.
Ne diyorsun arkadas biz İzmir diyoruz, sen ne anlatıyon dersen; bende onu diyorum, her yer İzmir, her yer Kastamonu, her yer İstanbul.
http://www.extrashaving.com
http://www.razorus.com.
http://www.n11.com
http://www.hepsiburada.com

Sinek kaydı tıras amacın olursa, onunde uzun ve acı dolu bir yolun var kardesim. Cok yakın sinek kaydı tıras yerine, muzik eskiginde zevkli, tahrissiz kızarıksız bir tıras amacın olursa, daha kısa zamanda usta olma yolun var falında. Tercih senin dostum.
Saygılar.

teşekkür ederim güzel bilgiler için, benim amacım internetten bakmak değilde şöyle bi aletleri fırçaları görmek hissetmekt istemiştim bunun için sordum ama dediğiniz doğru fakat ne yazıkkı görebileceğimiz bir yer bile yok..

(15/09/2019, Saat: 14:26)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kemeraltı çarşısına Mezarlıkbaşı tarafından girince Karagöz kolonyacısı var.
Çok sayıda domuz fırça,ming shi gibi aletler var.
Onun az ilerisinde besa ticarette rimei var.
Tam tarif edemedim Akman pasajının girişini sorarak bulabilirsiniz.Tam karşısındalar.
Başka da bir şey yok İzmir’de...

(15/09/2019, Saat: 17:20)Değer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşumun dediği kemeraltındaki dükkan Karagöz Güneş İtriyat olarak geçiyor. Aratırsanız adresi ve resimleri çıkıyor. Oraya gideli baya oldu. Domuz fırça ve ming shi vs permasharp, astra gibi jiletleri görmüştüm. Ufak bir dükkan fazla zamanım olmadığı için dikkatli bakamadım. Belki farklı fırça alet ve jilet markaları getirmiş olabilir. Bende bu dükkanı dolaşarak satan çerçicilerden öğrendim. Karagöz dükkanının etrafındaki hırdavatçılarda da farklı ürünler belki bulunabilir. İzmir de farklı ürünleri satan dükkana denk gelirsem paylaşırım.

teşekkürler gittiğim zaman inceleme yapacağım orada
Bir şey bulabileceğinizi sanmıyorum sadece kemeraltından dolaşmış gezmiş olursunuz . Oradaki fırça ve makinaları herhangi bir Pazarda ve milyonuncularda da görebilirsiniz .

Forumda kullanılan makinalardan görmek istiyorsanız . Önünüzde 2 yol var .

1. İzmir de buluşma etkinliği yada İzmirli komşuların birinden rica edip sizinle buluşup fırçadan makinaya kadar hepsini hem gösterir ve anlatır. Garanti yöntem .

2. Sadece tıraş makinaları için ( Gillette slim , fatboy ... va vs ) kızlaragasına gidip üst katları dikkatlice geziniz .
Aslında İzmir grubu olarak bir etkinlik düzenlemenin faydalı olacağı kanısındayım. En son deneme 2018 yılında gerçekleşmiş. Çok az sayıda kişi gelmiş. Bir daha da denenmemiş. Bence zamanı gelmiş. Forumda eski olan üstadlarımızdan ricamız olabilirse bir araya gelmek isteriz. Eski ve yeniler tanışmalılar. Konu belki de yanlış yerde ama üstadlarımızın doğru noktalara getireceği kanısındayım. Teşekkür ederim.
(17/09/2019, Saat: 00:46)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir şey bulabileceğinizi sanmıyorum sadece kemeraltından dolaşmış gezmiş olursunuz . Oradaki fırça ve makinaları herhangi bir Pazarda ve milyonuncularda da görebilirsiniz .

Forumda kullanılan makinalardan görmek istiyorsanız .  Önünüzde 2 yol var .

1. İzmir de buluşma etkinliği yada İzmirli komşuların birinden rica edip sizinle buluşup fırçadan makinaya kadar hepsini hem gösterir ve anlatır. Garanti yöntem .

2. Sadece tıraş makinaları için ( Gillette slim , fatboy ... va vs ) kızlaragasına gidip üst katları dikkatlice geziniz .

(18/09/2019, Saat: 22:59)aobetin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında İzmir grubu olarak bir etkinlik düzenlemenin faydalı olacağı kanısındayım. En son deneme 2018 yılında gerçekleşmiş. Çok az sayıda kişi gelmiş. Bir daha da denenmemiş. Bence zamanı gelmiş. Forumda eski olan üstadlarımızdan ricamız olabilirse bir araya gelmek isteriz. Eski ve yeniler tanışmalılar. Konu belki de yanlış yerde ama üstadlarımızın doğru noktalara getireceği kanısındayım. Teşekkür ederim.

kesinlikle etkinlik oluşturulmalı diye düşünüyorum ben de
Bugün kemeraltı ve gıda çarşısına uğradım. Bu bahsettiğimiz Karagöz Güneş İtriyat da her yerde olan domuz fırçalar , permasharp jilet ve kolonya çeşitleri mevcut başkada bir şey göremedim. Daha sonra Gıda çarşısına geçtim buradaki kozmetik toptancılarının neredeyse hepsini dolaştım. Buradaki toptancıların çoğununda Arko tıraş sabunu 75 gr 12'li paket 30-32 Tl arasında dükkanların çoğu perakende satış yapıyor. Bir de Gıda çarşısında Başar kozmetik dükkanında Jaguar fırça çeşitleri ve  Shark , Permasharp ve Yeşil Astra 100'lük paket jilet gördüm. Shark jilete 17,50 Tl , Permasharp 26 Tl , Yeşil Astra 30 Tl fiyat söyledi ve perakende satış yapıyorlar. Başkada bir şey göremedim komşularım İzmir de farklı ürünleri satan dükkana denk gelirsem tekrar paylaşırım.
(21/09/2019, Saat: 11:48)Değer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün kemeraltı ve gıda çarşısına uğradım. Bu bahsettiğimiz Karagöz Güneş İtriyat da her yerde olan domuz fırçalar , permasharp jilet ve kolonya çeşitleri mevcut başkada bir şey göremedim. Daha sonra Gıda çarşısına geçtim buradaki kozmetik toptancılarının neredeyse hepsini dolaştım. Buradaki toptancıların çoğununda Arko tıraş sabunu 75 gr 12'li paket 30-32 Tl arasında dükkanların çoğu perakende satış yapıyor. Bir de Gıda çarşısında Başar kozmetik dükkanında Jaguar fırça çeşitleri ve  Shark , Permasharp ve Yeşil Astra 100'lük paket jilet gördüm. Shark jilete 17,50 Tl , Permasharp 26 Tl , Yeşil Astra 30 Tl fiyat söyledi ve perakende satış yapıyorlar. Başkada bir şey göremedim komşularım İzmir de farklı ürünleri satan dükkana denk gelirsem tekrar paylaşırım.

Memleketim kartuş ve köpüğe teslim oldu iyice.
Eskiden kemeraltıdaki bahsettiğimiz pasajlarda ne fırçalar vardı ucuz ucuz kaliteli.20 yıl öncesinden bahsediyorum.Bu kadar mı düşüş olur.
bugün yolum düşmüşken kıbrıs şehitleri kervan pasajına gittim bişeyler belki görürüm diye.hemen girmemle ilk dükkanda 2 arko çubuk sabunu ortasına konmuş bi yumayı görünce doğru yerdeyim dedim. sordum satıcıya başka da bişey yokmuş.. neyse devam ettim bunları tek satan yer varmış pasaj içinde ona gttim hemen 2. koridorda standda rimeii aleti gördüm,perma sharp ve derby ustayı görünce bi umutandım fırça sordum. markasız 3 tane fırça gösterdi uygun olan bunlar dedi işini görür dedi satıcı. ben farklı bişeyler baktım bende fırça var zaten dedim o zaman kalitelisini vereyim dedi yine aynı kalitede bişey gösterdi ama bu pahalıdır dedi kaça dedim 80 dedi. diğer 5-10 tl edecek fırçalara da 45-60 arası değişiyor demezmi.. neyse dedim orda perma sharp ve derby usta vardı farklı jilet ne var dedim triton r3 gösterdi fyat etiketini gördüm 15 tl yazıyordu iyice bi soğudum sonra şap varmı dedim iha şap çıkardı adam fiyatı sordum bilmiyom bi sorayım dedi telefonla aradığı adamda bilmedi ben internette 4 tl falan bunlar dedim internette ucuz olur ama öyle diyosan öyledir 5 tl ver al dedi bende aldım gitti nerde çeşit bulabilirim dedim kemeraltında olur onlar falan dedi.. koskoca izmirin tıraş durumu ortada.
(25/09/2019, Saat: 10:36)altanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün yolum düşmüşken kıbrıs şehitleri kervan pasajına gittim bişeyler belki görürüm diye.hemen girmemle ilk dükkanda 2 arko çubuk sabunu ortasına konmuş bi yumayı görünce doğru yerdeyim dedim. sordum satıcıya başka da bişey yokmuş.. neyse devam ettim bunları tek satan yer varmış pasaj içinde ona gttim hemen 2. koridorda standda rimeii aleti gördüm,perma sharp ve derby ustayı görünce bi umutandım fırça sordum. markasız 3 tane fırça gösterdi uygun olan bunlar dedi işini görür dedi satıcı. ben farklı bişeyler baktım bende fırça var zaten dedim o zaman kalitelisini vereyim dedi yine aynı kalitede bişey gösterdi ama bu pahalıdır dedi kaça dedim 80 dedi. diğer 5-10 tl edecek fırçalara da 45-60 arası değişiyor demezmi.. neyse dedim orda perma sharp ve derby usta vardı farklı jilet ne var dedim triton r3 gösterdi fyat etiketini gördüm 15 tl yazıyordu iyice bi soğudum sonra şap varmı dedim iha şap çıkardı adam fiyatı sordum bilmiyom bi sorayım dedi telefonla aradığı adamda bilmedi ben internette 4 tl falan bunlar dedim internette ucuz olur ama öyle diyosan öyledir 5 tl ver al dedi bende aldım gitti nerde çeşit bulabilirim dedim kemeraltında olur onlar falan dedi.. koskoca izmirin tıraş durumu ortada.

İnternetten alışveriş yapın. Bazı esnaflar gerçekten fırsatçı.Birde klasik traş malzemelerine talep az oldugundan her yerde bulamıyorsunuz.İstanbulda olsanız daha rahat bulacagınız yerler var.

Fazla çeşit arıyorsanız en iyisi internet alışverişi.
Geçen gün Seba kozmetik dükkanına uğradım. Yeri konak izsu binasının yanındaki sokağa dönünce hanın içerisinde. Ufak bir dükkan içeride kuaför malzemeleri mevcut tıraş ürünleri olarak Vertice Euromax yarım ustura jileti , Kartal çeliğin ürettiği lord yarım ustura jileti , heryerde bulunan domuz fırçalar, more for you tıraş sabunu vardı.
100 lük Euromax jilete 14 Tl , Lord jilete 16 Tl , More tıraş sabununa 7 Tl fiyat söyledi komşularım.
Forumdan okuduğum kadarıyla İzmir'de gözümle görebileceğim traş malzemeleri satan bir yer yok. bu haftasonu bir buluşma ayarlayabilirseniz traş malzemelerini tanıma ve bilgilenme fırsatım olur. Şu ana kadar köpük ve kartuş ile traş oldum, ancak artık geleneksel traşa başlamak istiyorum. bi kaç kişi de olsak bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 46 53,795 02/12/2022, Saat: 19:23
Son Yorum: thatwickerhat
  Eminönü'de Klasik Tıraş Malzemeleri Satan Dükkanlar Nelerdir? Fatihkorkmaz 1 1,958 25/07/2022, Saat: 00:30
Son Yorum: ArdaSeremet
  Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir? Haldun 187 185,101 02/04/2021, Saat: 15:29
Son Yorum: mtcn77
  Online Satış Yapan İtalyan Tıraş Malzemesi Siteleri ckeskin 21 38,456 17/07/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: İsmetaltan
  İspanya Online Tıraş Malzemeleri Satan Firmalar Soner 1 4,525 30/05/2020, Saat: 19:42
Son Yorum: Muhibbi
  Almanya tıraş ürünleri satan internet siteleri Soner 7 4,890 11/05/2020, Saat: 18:58
Son Yorum: Soner
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 5 3,895 26/04/2020, Saat: 19:11
Son Yorum: sasevi.2015
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 89,435 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz
  Bursa'da tıraş ürünleri lim10 19 11,096 27/02/2020, Saat: 17:31
Son Yorum: ArdıçKatranı
  Kıbrıs'tan Alınabilecek Tıraş Ürünleri osaka23 7 5,525 22/10/2019, Saat: 18:22
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: