Çelik usturaya başlangıç için gold dollar 200 ve ucuz kayış
Hocam bunun faydası dokunabilir

http://www.geltir.com/showthread.php?pid=15396

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=3177

http://www.geltir.com/post-41675.html
Ohtararan hocam teşekkürler.SmileŞu anda resimden görebildiğiniz kadarıyla bu usturanın ağzı açık mıdır?İlk hevesle zaten bir denedim hemen usturayı ve evet bu haliyle bir derby jiletin 14.kullanımı nasıl traş verirse öyle bir traş verdi eğer ona traş denirse.Bol bol cildimi çizdi.Ama mesela kolumdaki kılları tersten kesebiliyor şu anda.Bunu mutlaka yine de cam bardağın altında şöyle bir tek çekişle köreltmem gerekir mi?
Bu arada önümüzdeki haftalarda sizin koleksiyona ufak bir katkım daha olacak adres var nasılsa.Wink

Her bilgiye açığım arkadaşlar bakın,bu ne uçak mı falan yazmadığıma şükredin öyle diyim.Big Grin
estafurullah, bildiğimiz kadarı ile yardımcı oluruz herzaman, ben başladığımda forum, blog falan yoktu çok zorluk çekmiştim hatırlarım.

fotoğraftan görebildiğim kadarı ile ağız yolu görünüyor lakin tecrübe ettiğiniz gibi konforlu bir ağız değil Smile bu seviye usturalarda okuduğum, bildiğim kadarı ile muhakkak taşa vurmak gerekiyor, güzelce açıldıktan sonra kayış ve balsa ile pek çok tıraş idare ediyor zaten. taş takımı almadan yakında olan forum üyeleri varsa ilk açılış için ona da emanet edebilirsiniz, sonrası için kalın taşlar çok sık kullanılmayacak çünkü, şu anda para vermeseniz de olur. (tabii kapılıp ta çok ustura alacaksanız antikacılardan elinizde bulunsun Smile)

(13/11/2013, Saat: 00:58)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ohtararan hocam teşekkürler.SmileŞu anda resimden görebildiğiniz kadarıyla bu usturanın ağzı açık mıdır?İlk hevesle zaten bir denedim hemen usturayı ve evet bu haliyle bir derby jiletin 14.kullanımı nasıl traş verirse öyle bir traş verdi eğer ona traş denirse.Bol bol cildimi çizdi.Ama mesela kolumdaki kılları tersten kesebiliyor şu anda.Bunu mutlaka yine de cam bardağın altında şöyle bir tek çekişle köreltmem gerekir mi?
Bu arada önümüzdeki haftalarda sizin koleksiyona ufak bir katkım daha olacak adres var nasılsa.Wink

Her bilgiye açığım arkadaşlar bakın,bu ne uçak mı falan yazmadığıma şükredin öyle diyim.Big Grin
Kotikül bu usturada kalın taşın ilk kullanım için gerekliliğini telafi edebilir ama değil mi?
kotikül daha yüksek gritli gibi geliyor bana lakin o konuda lord ve error bana göre daha ehil, yanlış bir yatırım yaptırmayayım şimdi Blush
Bu usturayı kendiniz bileyecekseniz çok zorlanırsınız diye düşünüyorum. Ağız açmak için 1 k civarı bir taşa ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ayrıca bu işi bilen biri bilese bile kotikul den sonra usturanın tıraşını beğenmeyebilirsiniz. Her kotikul aynı olmuyor final honlama için yeterli olmayabilir alacağınız kotikul.

Önce bilen biri tarafından bilenmiş usturalar ile kayışlama ve tıraş pratiği yapmak en iyisidir. Ben de aslında şu an bunu yapıyorum. Kayışlama ve tıraş tekniğiniz iyileşince kendiniz bilemeye başlayabilirsiniz.

Forumda bu bilgiler zaten mevcut, çelik ustura bölümünü bir kere daha okumakta fayda var.

Selamlar.
(13/11/2013, Saat: 00:30)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende çok deneyimli değilim üstad ama öğreniyoruz yavaş yavaş. Bu arada Ardennes-coticule'den almadan önce mail atın ve EU kargo seçeneği ile göndermesini söyleyin. O zaman 7.26 € ya gönderiyor, normalde sipariş verirken 15€ görünüyor, 15 ödüyorsunuz sonra 7.74 iade ediyor. bu bilgi için @suhulet hocama da ayrıca teşekkür ederim.

Rica ederim hocam ben teşekkür ederim.
Teşekkürler üstadım bilgiler için,lord,error,linguist hepsinden katkı bekliyorum ben de o zaman.
(13/11/2013, Saat: 01:32)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu usturayı kendiniz bileyecekseniz çok zorlanırsınız diye düşünüyorum. Ağız açmak için 1 k civarı bir taşa ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ayrıca bu işi bilen biri bilese bile kotikul den sonra usturanın tıraşını beğenmeyebilirsiniz. Her kotikul aynı olmuyor final honlama için yeterli olmayabilir alacağınız kotikul.

Önce bilen biri tarafından bilenmiş usturalar ile kayışlama ve tıraş pratiği yapmak en iyisidir. Ben de aslında şu an bunu yapıyorum. Kayışlama ve tıraş tekniğiniz iyileşince kendiniz bilemeye başlayabilirsiniz.

Forumda bu bilgiler zaten mevcut, çelik ustura bölümünü bir kere daha okumakta fayda var.

Selamlar.

Teşekkürler suhulet hocam.Dediğiniz doğrudur ama mutlaka kendim bilemek istiyorum sonucuna katlanacağımSmile.Forumu aslında baya okudum ama dediğim gibi bir ara dil baya ağır geldi ve dağıldım,daha iyi okumam lazım haklısınız biraz kolaya kaçtım ben de bu konuda.Blush
@inceptum Hocam tıraş yorumları ne zaman Smile

Clipart-Of-A-Vintage-Black-And-White-Man...197446.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 642 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,650 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,092 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,001 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,548 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,246 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet
Exclamation Yeni başlayanlar için full rehber master44tr 7 2,645 07/06/2022, Saat: 22:20
Son Yorum: hasanandnexus
Exclamation Yeni başlayanlar için full rehber master44tr 0 1,154 04/06/2022, Saat: 01:09
Son Yorum: master44tr
  Yurtdışından çelik ustura almak Eunus 4 2,410 05/10/2021, Saat: 17:48
Son Yorum: Eunus
  Çelik Usturaya Giriş yigit 5 2,561 28/09/2021, Saat: 12:32
Son Yorum: EmrahEray

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: