Koleksiyon
http://www.ebay.com/itm/Watch-Movement-M...43d4a7f8e1

http://www.ebay.com/itm/LUXURY-QUALITY-W...2edac4f7f1

bunlarla idare ederiz artık
Ben saatlere değil saatçiliğe ilgi duyuyorum aslında. Dolayısıyla mekanizmalar da ilgi alanıma giriyor..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(22/12/2014, Saat: 00:15)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben saatlere değil saatçiliğe ilgi duyuyorum aslında. Dolayısıyla mekanizmalar da ilgi alanıma giriyor..

onu biliyoz da Tongue

saat zamanı, zaman yaşı, o yaşlılığı, beyaz saçları filan hatırlatıyo ondan sevmiyom.

Gelin bisiklete bak çocuk gibi hissetceksiniz Big Grin ilk ayda kafadan 10 kg garantisi var.Angel
(22/12/2014, Saat: 00:19)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamir yapabiliyormusunuz? Benim işyerinde bir arkadaş var meraklı o işlere. Tamir ederken çark yerinden fırlamış gözünü kaybetti. Aman dikakt edin. hobi için sağlığınızı tehlikeye atmayın.
Kurulu zembereği boşaltmadan tulumba dişlisini sökmeye kalkmıştır. Saat söküp takmada ilk kural zembereği boşaltmaktır. Aşağıdaki videoda 1:00 1:30 arası:

Arkadaşınız için çok üzüldüm. Gözünde lüp olsaydı keşke, böyle acı bir sonuç yaşanmazdı.

Mornetto, bisiklet de var bende. Aldıktan sonra 30-40 km'lik birkaç tura çıktım, devamı gelmedi, evde duruyor öylece. Ne bisiklete ne de saatlere zaman ayıramıyorum şu aralar. Saatlere zaman ayıramamam da ayrı bir ironi..
Vallahi kitap okumayı bile özledim. Ama geçecek bu günler. Doğacak elbet vaad ettiği günler Hakk'ın.. Wink
Bu yıl çok zordu üstad haklısın, herkese mi diyodum, kime sorsam cevabı hep evet oldu, milletçe bu yıl bişeyler oldu hepimize. Hatta geçen yılın sonundaki buhrandan daha sıyrılamadı milletimiz.

İnşaallah, 2015 Allahın izniyle tüm milletime huzur, barış, istikrar, başarılar ve bol kazançlar getirsin SleepySleepy
İşte bu iş, öyle tutkulu bir iş. Sağlığından da olsan geri durmazsın. Mekanik bir düzeneği onarıp ona yeniden can verdiğinde duyduğun haz anlatılmaz yaşanır. Aynı zevki elektronik bir aygıtı tamir ettiğinde hissetmezsin. Çünkü mekaniğin ayrı bir ruhu vardır.

Bir zaman bükücü olmayı kim istemez ki?

Bu arada benim yazdığım her konu çalgı çengi konusuna taşınıyor (sitem olarak söylemiyorum yanlış anlaşılmasın). İyisi mi ben direk o konuya yazayım bundan sonra.. Wink
Size özel bir uygulama değil.Diğer arkadaşlarında yorumları var o konuda !

Konu dışına çıkan yorumları,şakaları,esprileri,geyik sarmalını taşıdığım yeni pilot konu.
Yorumlar silinmesin diye oraya taşıyorum
Her yıl sonunda yorumlar sayılacak en çok yorumu taşınan bana İmpa dan hediye alacak Idea

(22/12/2014, Saat: 01:53)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte bu iş, öyle tutkulu bir iş. Sağlığından da olsan geri durmazsın. Mekanik bir düzeneği onarıp ona yeniden can verdiğinde duyduğun haz anlatılmaz yaşanır. Aynı zevki elektronik bir aygıtı tamir ettiğinde hissetmezsin. Çünkü mekaniğin ayrı bir ruhu vardır.

Bir zaman bükücü olmayı kim istemez ki?

Bu arada benim yazdığım her konu çalgı çengi konusuna taşınıyor (sitem olarak söylemiyorum yanlış anlaşılmasın). İyisi mi ben direk o konuya yazayım bundan sonra.. Wink
Sitem olarak söylemediğimi özellikle belirtmeme rağmen yine de ünlemi yedik, hayırlısı olsun.. Smile

(22/12/2014, Saat: 02:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her yıl sonunda yorumlar sayılacak en çok yorumu taşınan bana İmpa dan hediye alacak Idea

gute ideeUsturaTıraş aletiFırçaJiletAftershave
Güzel bir konu başlığı olmuş..Bende Cumhuriyet madeni paralar ile Cumhuriyet kağıt paraları koleksiyonu yapıyorum..Ayrıca özellikle hukukla ilgili efemera topluyorum..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: