En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz?
başlığı açtım soruyu sordum ama kendim için cevabı hatırlamıyorum. En az 8 sene önceydi galiba.
Bugün usturayla yavaş yavaş tıraş olurken göz göre göre yanağıma bir çentik attığımda aklıma geldi müşterisini kesen bir berber daha görmedim.
Bir arkadaşım var tıraş muhabbeti yaparken 20 yıldır sadece ustura kullanıyorum dedi. Üniversitedeyken eline almış bir daha da bırakmamış. O hiç kesmiyor yüzünü. Demek ki neymiş: oldum dememek lazımmış :d
Benim ara sıra sakal tıraşı olduğum iki berber vardı. Kendini tıraş etmek daha zor diyorlardı. Yüzümü kesmeseler de tahriş oluyordu. Ayrıca bana ustura kullanamazsın da demişlerdi. Saç tıraşına gidince muhabbette konusu açıldı şu an gittiğim berber DE ile tıraş oluyor artık. Diğeri de en iyisi şu 3 bıçaklı olanlar ben bile onları kullanıyorum demiştii. Smile
Sanırım 7 yılı geçti, üniversiteye başlarken yaz tatilinden sonra saç sakal ayarı vermiştim. Ne hoşuma gitmişti ama sinek kaydı, o zaman hiç düşünmedim ustura ile tras olmayı nedense.
www.BarbarosRazors.com

Hatırlamıyorum bile ,yıllar olmuştur.
Vakit olmadığı zamanlar zorunluluktan berberde tıraş olmuşumdur.
Islak çaput gibi kokan günde en az 30 kişinin yüzünü yalamış domuz kılı fırçalarla tıraşı sevmezdim zaten.
Forumla tanıştım, berberimin işi sakaldan yana bitti benim açımdan.

Saç da sakaldan ayrı tıraş olunca 5 TL imiş, bi kaç ay önce farkettim, ikisi nasıl 15-20 TL oluyodu onu da hala anlamış değilim. Ense tıraşımı hanım yuma ile yapıyor, tertemiz haftada bir. İki ayda bir saç tıraşı. Şu ana kadar yaptığım tüm masraflar kendini amorti etti, kâra geçtim şimdiden Wink

Berberin önünden geçerken, geçen ben değil hanım şöyle dedi : Bu fırçaları pis pis adamların yüzüne sürüp bi de kendine mi sürdürüyodunHuh İçerde de ESMER vatandaşlardan biri oturuyordu, ben değil eşim söyledi vallahi. Onların ekmek parası dedim, bi yandan da katılmamak mümkün değil dedim, ıslak tıraşın doğal sonucu, şimdilerde tercih etmiyorum berberi..
4-5 yıl önce saç tıraşıyla birlikte olmuştum. Ondan önce de 1-2 kez olmuştum; yani berberde olduğum sakal tıraşı 3'ü geçmez.
Hiç.

Big Grin

Ama geçenlerde ara sokakta çelik usturayla tıraş eden bir amca gördüm. Onu bir deneyeceğim bakalım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Berberimi kıramıyorum en azından iki ayda bir saç tıraşına giderken sakalıda aradan çıkartıyorum. İşin hijyen tarafını bir kenara bırakırsak başkasının beni tıraş etmesi hoşuma gidiyor Smile
Katılma tarihi: 2011
(13/10/2013, Saat: 22:58)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç.

Big Grin

Ama geçenlerde ara sokakta çelik usturayla tıraş eden bir amca gördüm. Onu bir deneyeceğim bakalım.

Ben de merak ettim o amcayı şimdi. Sonuçları bizimle paylaşırsın Lord.
(13/10/2013, Saat: 23:00)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/10/2013, Saat: 22:58)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç.

Big Grin

Ben de merak ettim o amcayı şimdi. Sonuçları bizimle paylaşırsın Lord.

Olur. Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,670 14,440,768 18/03/2024, Saat: 21:40
Son Yorum: Johny White
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,128 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,133 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,974 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,571 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,580 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,512 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,662 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,983 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: