En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz?
Becerebilsem saç tıraşımı da kendim olacağım, ancak en son denememde Tsubasa'dan Ishizaki gibi dolanmıştım iki ay boyunca  Undecided

2wgr9jo.jpg
Acta est fabula, plaudite.
Geleneksel tıraşa geçeli 3 aydan fazla oldu, berberde de 5 ay önce falan sakal tıraşı olmusumdur. Rapira ve arko kullandı tabiki, aslında berberde tıraş olunca yanma ve kaşıntı oluyor bende.
(16/11/2014, Saat: 01:30)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı berberlerde devamlı müşterileri için küçük dolaplar oluyordu eskiden.
o dolaba kendi tıraşına özel kullanılmasını istediğin şampuan havlu vs varsa bırakabiliyordun.
Epeydir öyle berbere rastlamadım. Keşke tüm berberler öyle olsa.
Çünkü malesef berberlerimizde hijyen bilinci sıfır.

Bu forum beni yaktı Big Grin Berberde hiç sakal tıraşı olmayan ben, sinekkaydı olsun diye 2 aydır pazar akşamı usturayla tıraş olmaya gittim. Berber efendi iyi adam ama hacım usturayı sterilize ediyor musun dediğimde "Abi jileti çıkarıyoruz zaten" dedi birinci kuşku cemresi düştü kafama Big Grin Hacım kaç tıraşta kanama oluyor diye devam ettim sorgulamama, el cevap "5 tıraştan 3 ünde oluyor neredeyse "dediğinde ikinci cemre düştü Dodgy Ama ustura tıraşı ve sizi birinin tıraş etmesi nasıl desem terapi gibi, bende ara tara iki tane berber usturası edindim, sonradan kendi usturamı götürdüm, jilet ondan, tıraş oluyorum. Mavi rapira kullanıyor, tek perdede hallediyor, bana da terapi oluyor. Ama ooppss komşumun dediği gibi bir şey olsa kendi havlumu, jiletimi, kesin götürürüm ama öyle bir berber hiç görmedim. Kullanılan havlu kağıt gibi bir şey insanı rahatsız ediyor.
Bende berber de tıraş olduğumda yüzümde yanma ve kaşıntı oluyor . Bazı yerleri de istediğim gibi alamıyor üstelik.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(22/03/2015, Saat: 13:03)dekont Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu forum beni yaktı Big Grin Berberde hiç sakal tıraşı olmayan ben, sinekkaydı olsun diye 2 aydır pazar akşamı usturayla tıraş olmaya gittim. Berber efendi iyi adam ama hacım usturayı sterilize ediyor musun dediğimde "Abi jileti çıkarıyoruz zaten" dedi birinci kuşku cemresi düştü kafama Big Grin Hacım kaç tıraşta kanama oluyor diye devam ettim sorgulamama, el cevap "5 tıraştan 3 ünde oluyor neredeyse "dediğinde ikinci cemre düştü Dodgy Ama ustura tıraşı ve sizi birinin tıraş etmesi nasıl desem terapi gibi, bende ara tara iki tane berber usturası edindim, sonradan kendi usturamı götürdüm, jilet ondan, tıraş oluyorum. Mavi rapira kullanıyor, tek perdede hallediyor, bana da terapi oluyor. Ama ooppss komşumun dediği gibi bir şey olsa kendi havlumu, jiletimi, kesin götürürüm ama öyle bir berber hiç görmedim. Kullanılan havlu kağıt gibi bir şey insanı rahatsız ediyor.

Komşum, usturadan jilet çıkıyorsa gerisi teferruat ve masraftır Sleepy Mazallah Orta Afrika'da neyim olsak bilumum hastalık kapıp döneceğiz, izahı da olmaz öyle şeylerin Smile
Acta est fabula, plaudite.
En son berberde ne zaman tiras oldugumu tam hatirlayamadim uzun zaman oldu. Ama cok nadirdir evede retouche yapmadigim.
Berberde toplasam toplasam 10 defa sakal tıraşı olmuşumdur. Keyifli tıraşlardı. Berberin keyfi yerinde olup bide masaj yaparsa tadından yenmez o tıraş Smile
Berberde en son 5-6 ay önce tıraş olmuştum. Berber arkadaş tıraş ederken neyle tıraş olduğumu sormuştu. Mach 3 le tıraş olduğumu söyleyince mach 3 ü bırak demişti...
- eee ne kullanmalıyım diye sordum
-amwayin tıraş bıçakları var onlar çok daha kaliteli ... deyince içimden burdada buldu bizi bir amwayci demiştim.
Ama o gün mach3 e karşı kafamda soru işareti oluşmuş daha iyisi var mıdır diye araştırmalara başlamıştım. Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Bu amway a çok kurban verdik kardeşim dahilSmile amerikalı profesör bir arkadaşıma amway i sorduğumda amway değil scamway demişti

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Ben berberde hiç sakal tıraşı olmadım, olmak da istemiyorum...
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Bir ay kadar önce berberde sakal traşı oldum ama evde kendi sakal traşımın yakınından bile geçemedi maalesef.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,671,794 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,805 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,021 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,408 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,113 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,639 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,621 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,545 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,820 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,147 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: