Frank Shaving 26mm Finest Badger
(25/09/2017, Saat: 13:41)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://tr.aliexpress.com/item/ZY-HUGE-R...262.Bp5sPp

Bu fırça beklemeye değer boyutuyla sabun canavarı olacaktır . Fiyatı da bütçenin altında . 20 gün civarında elinde olur. 1 ayı bulmaz sanırım .

Arkadasımızın onerisine, sizin durumunuz icin katılamayacagım. Zira sizin onceden kullandıgınız fırcalar pure badger ve wilkinson un ne oldu belli olmayan sert bir fırcası. Siz silvertip hemde verilen linkteki gibi uzun loftlu bir silvertip alırsanız, o fırcalardan sonra size hosaf gibi gelebilir. Benim tavsiyem daha onceki tavsiyelerde oldugu gibi finest-2band gibi bir fırca almanızdır.
(25/09/2017, Saat: 13:41)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://tr.aliexpress.com/item/ZY-HUGE-R...262.Bp5sPp

Bu fırça beklemeye değer boyutuyla sabun canavarı olacaktır . Fiyatı da bütçenin altında . 20 gün civarında elinde olur. 1 ayı bulmaz sanırım .

Öncellikle teşekkür ederim.
Bu fırçayla alakalı kullanıcı yorumu bulamıyorum, siz denediniz mi fırçayı yoksa ilandaki bilgilerden yola çıkarak mı tavsiye ediyorsunuz?

(25/09/2017, Saat: 19:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadasımızın onerisine, sizin durumunuz icin katılamayacagım. Zira sizin onceden kullandıgınız fırcalar pure badger ve wilkinson un ne oldu belli olmayan sert bir fırcası. Siz silvertip hemde verilen linkteki gibi uzun loftlu bir silvertip alırsanız, o fırcalardan sonra size hosaf gibi gelebilir. Benim tavsiyem daha onceki tavsiyelerde oldugu gibi finest-2band gibi bir fırca almanızdır.

Peki hocam, teşekkürler. Arkadaşımızın önerisini de biraz daha tecrübem arttıktan sonra fırça arayışına girersem gündeme alırım.
Büyük knot silver fırçalar yoğun düğüm ise 2 bant gibi davranış gösterir . Fırça boyu evet biraz berber tipi kaçar katılıyorum . Ayrıca yoğun düğüm silver fırçalar ilk bir kaç ay 2. perdeye köpük bırakmaz yutarlar . Handikapları vardır . 2 bant fırça görevini üstlenir ve iyi yaparlar . Fakat, Silver işe konfor katar . Bu fiyata bulmak ? Knot alır kısa takarsın, knotu çıkarır sapı oyarsın . Seçenek çok . Haa Semogue 2 bant alırsın başka. Orada da bütçe ? Onur arkadaşımızdan fırça almak kısmet olmadı . Kendisi arkadaşımıza hem yönlendirici olabilir hem seçenek sunabilir . Omega fiyat performans iyidir . Mustafa kardeşimizden alabilir . Razorus yeni duyuyorum hayırlı olsun o da bu işe girmiş başlıktaki fırçayı da alabilir .
Mustafa kardeşimizin babası hatırlıyordur, mısır çarşısından tahtakaleye girişte sağdaki ilk dükkan tıraş malzemeleri satardı yirmibeş yıl önce falan . Vitrinine 20-25-30 yıllık kullanılmış omega fırçaları koyardı . Bir ömüre neredeyse bir fırça Smile
Filmdeki Muro bezeri bizdeki bu kahrolası tıraş keyfi olmasa ...

Sağlıcakla
Merhaba. Bu fircadan buradaki yorumlar sonrasi razorustan aldim. Bugun geldi ve ilk trasimi oldum. Deginmeden de gecemeyecegim paketi cok ozenilmis. Razorusa tebrikler.
Fircaya gelirsek. Oncelikle kokusu cok kotuSmile Herhalde gececektir. 6 yasinda banat bir domuz kili fircam vardi. Herhalde toplasaniz aralikli olarak toplamda 2 yil kullanmisimdir. Ondan sonra firca cok yumusak geldi. Kopuk yapmasi cok daha kolay. Jiletli makinayla Islak trasa yeni basladigimdan mi yoksa fircadan mi bilmem 2.perdede firca yanaklarima batar gibi olurdu. Bugun bunu hissetmedim. Ya jileti dogru aciyla tutmayi ogreniyorum yada firca cok yumusakSmile
ben de site içinde uzun okumalarım sonunda bu fırçada karar verdim. bu ay içinde razorus.com'dan satın aldım. adeta üzerine titriyorum, her bir kıl tanesi önemli. özenle kurutmaya çalışıyorum vs vs. ilk açtığımda koku rahatsız etmedi, 4-5 kullanımım oldu koku var ise de geçmiştir. yıllarca sentetik sert fırçalar kullanmışım, toplu iğne gibi batardı. ben bugüne kadar traş olmuyormuşum. bu fırça şahin'den bmw'ye geçiş hissi uyandırdı diyebilirim. 24 mm yada başka markalar ile kıyaslama şansım yok. sadece tıraşı bir keyif haline getirdi bir diğer unsur da arko'dan cella'ya geçişin etkisiydi.
Komsularım yeni fırcalarınız hayırlı olsun.

@biberbey
Komsum bizde satılan sentetik fırcalar, madde olarak sentetik olarbilir ama tıras dunyasında son yıllarda satılan sentetik dugumler ile alakaları yok. Plissoft gibi cidden cok yumusak hissiyatta sentetiklerde var. Hani ileride sentetiklere cok onyargılı yaklasmayın diye yazmak istedim. Porsuk tabiki guzeldir hissiyatı ozeldir ama sentetiklerin gelecegi de cok acık. Tekrar hayırlı olsun zevkli tıraslarınız olsun.
Razorus'ta 14 Şubat etkinlikleri kapsamında Frank Shaving markalı birçok fırçada indirim var. Güzel fırsatlar.

SeckinB
Komşularım bu fırça Chubby best 2 ye yada soc 2 band a rakip olabilir mi?
(21/04/2018, Saat: 04:01)rocco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım bu fırça Chubby best 2 ye yada soc 2 band a rakip olabilir mi?

Komşum bahsettiğiniz fırçalar düğüm çapı,kıl tipi bakımından farklı farklı.
Kıyaslama yapmak doğru olmaz.
Üç fırçayıda kullandım fs hoşuma gitmişti.
Selamlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,593 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,523 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 375,844 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,098 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,342 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,402 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,249 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,929 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,313 28/08/2020, Saat: 11:19
Son Yorum: marv
  Simpson Chubby 3 Super Badger dr_green 22 9,950 11/05/2020, Saat: 18:54