Parlatma Cilaları
Son aşamada ponpon fırçalar daha uygun olur diye düşünüyorum ben. Ustura restorasyonu yapmasam da okulda dökümünden polisajına kadar protez yapmışlığımız var. Hemen hemen aynı malzemeler sayılır biz kırmızı olanla bitirmiştik galiba (rouge-ruj) yazanı. En son da metylan ve ya sadece mikrofiber bir bezle silinmesi yeterli olabilir. Tabi usturada deneyim sonuç almadım ama metal kaplama döküm de böyleydi Smile
(10/10/2013, Saat: 00:24)dt.krst Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son aşamada ponpon fırçalar daha uygun olur diye düşünüyorum ben. Ustura restorasyonu yapmasam da okulda dökümünden polisajına kadar protez yapmışlığımız var. Hemen hemen aynı malzemeler sayılır biz kırmızı olanla bitirmiştik galiba (rouge-ruj) yazanı. En son da metylan ve ya sadece mikrofiber bir bezle silinmesi yeterli olabilir. Tabi usturada deneyim sonuç almadım ama metal kaplama döküm de böyleydi Smile

Evet ponpon fırça ben de onu demek istedim +1

Sent from my iPad using Tapatalk
Pardon hocam disk diyince gene keçeye gitti benim aklım. Ponpon fırça pamuk fırça kaldı bende de teknisyen lugatından Smile
(09/10/2013, Saat: 23:17)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/10/2013, Saat: 23:12)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ancak metalin cinsine göre değişik renk kullanılıyormuş, o dikkatinizi çekti mi?

Evet, ancak çeliğin diğer metallere göre dayanıklı olduğunu düşünüyorum, bu sebeple kullanmakta bir sakınca olmayacaktır bence.

Mesela burada Black Emery ve Ardından Beyaz Cila kullandığını söylüyor. Ve en son olarak da elinde metylan tarzı bir parlatıcı olarak son parlatma işlemini yapıyor. Söz konusu bu macunlar ile bizim bulabildiklerimiz aynı renk ile aynı özelliklere sahip mi deneyip görebileceğiz.

Bu arada o disk takılı aletin adı ne acaba onun yerine sadece dremel ve frezeleri yeterli oluyor mu?
(10/10/2013, Saat: 01:01)dt.krst Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada o disk takılı aletin adı ne acaba onun yerine sadece dremel ve frezeleri yeterli oluyor mu?

Tezgah üstü taşlama motoru, disk fırçanın yerine taşta takılabiliyor.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(10/10/2013, Saat: 00:08)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu açan ve cilaları tanıtan unnamed üstadım. Allah razı olsun sizden polonya pazarında adamı dremel uçlarıyla bunalttığımdan bunları sormaya fırsat kalmamıştı. En kısa zamanda tedarik edip. Uygulayacağım. Disk keçe ile uyguluyorsunuz değil mi?

En son da cilanın fazlasını almak için mikro fiber yüklü disk. Doğru mudur?

Bildiğim kadarıyla evet üstadım. Bildiğim kadarıyla diyorum çünkü hiç biri elime ulasmadı daha Big Grin

Bayramdan sonraya kalacak çalışma işleri. Ancak parlatma için keçe kullanmak iyiymiş.
www.BarbarosRazors.com

Daha profesyonel çalışmak isteyenlere fırsat olabilir Big Grin

null_zps9f48923f.png
www.BarbarosRazors.com

(10/10/2013, Saat: 09:32)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha profesyonel çalışmak isteyenlere fırsat olabilir Big Grin

null_zps9f48923f.png

bimde 49,90 =D

http://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/tas...ktuel.aspx
(10/10/2013, Saat: 17:03)dt.krst Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/10/2013, Saat: 09:32)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha profesyonel çalışmak isteyenlere fırsat olabilir Big Grin

null_zps9f48923f.png

bimde 49,90 =D

http://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/tas...ktuel.aspx

Benim de alasım geldi şu an Big Grin

Çalışabileceğim bir yer olsa alırım, evde bir yere de koyamayız bunu. Amerikanların bu durumuna imreniyorum hep. Garajı var adamın, yanında bir de atölye, içeride ne istersen var. Bizim koyacak yerimiz bile yok.
www.BarbarosRazors.com

ha6eda8a.jpgu6ete4a3.jpg

Beyaz olan ince parlatmalar için. Kırmızı olan ise kuyumculukta altın ve gümüş parlatmada kullanılıyor .

Bu arada keçe ve ponpon fırça ile deneme yaptım. Önce kırmızı cila sonrasında ise beyaz cila ile çalıştım Slim alet siyahlaştı. Cilanın metalden uyrılması oldukça uzun sürüyor. Uzun bir süre temiz bir fırça ile temizlemek gerekiyor.

Dremel ya da taşlama diski ile çalışacaklar mutlaka koruyucu göxlük ve ağız maskesi ile çalışsınlar zirahem cila partikülleri hem de keçe ve pamuk diskin partikülleri çokça uçuşuyor. Aman dikkat.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Video Saten Polisaj (Parlatma/Cilalama) Nasıl Yapılır ? ( Ev Ortamında ) rocnel 23 25,641 08/10/2016, Saat: 15:25
Son Yorum: rocnel
  Above The Tie M1 parlatma theunnamed 5 8,440 02/02/2015, Saat: 11:46
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: