Kayış
Umarım işime yarayacak bir kayış olur.

8 cm eninde. 45 cm kadar uzunluğu var. Vaketa diye tabir edilen bir deri. Askı kısmındaki perçinler biraz yamuk oldu ama kullanıma bir zararı yok Big Grin

Toplam maliyet 21 TL

Kırmızı daire ile gösterdiğim yerde çok küçük bir çukurluk var, kullanıma bir zararı var mı acaba ?

foto11F0raf3_zps0a5a1351.jpg

foto11F0raf4_zpscf159059.jpg
www.BarbarosRazors.com

Ellerine sağlık unnamed hocam. Düzenli kullanımdan sonra yorumlarını bekliyoruz.

Derinin vaketa olmasının özel bir sebebi var mı?
Teşekkür ederim üstad, bu benim kullanacağım ilk kayış, daha önce gazete ile takılıyordum, izlenimlerimi aktarmaya çalışırım Big Grin

Vaketa konusunda bir fikrim yok. Derici daha öncede gelenler olduğunu ve bundan verdiğini söyledi. Yabancı forumun birinde bitkisel tanenlenmiş derinin uygun olacağını okumuştum. Derici de buna vaketa da deniyor, bitkisel tanenlenmiş de deniyor dedi.
www.BarbarosRazors.com

Uygun deri bulunduktan sonra basit gibi görünüyor. Deri atölyesi olan biri girse de şu işe dünyaca ünlü kayışlarımız olsa.

Benim de aklımda kayış yapmak, üşenmezsem bir ara deneyeceğim.
AÇıkcası kendi kendime de birkaç kez sordugum bu kayış neden evde yapılmazda dünya kadar para verilir sorusunun bir iki defa, cevaplayamadım kaldı öyle,

Güzel bir çalışma elinize sağlık.

Youtubda videoları olan abi kemerini falan kesip kayıslıyordu usturayı bıcagı,
(06/10/2013, Saat: 20:17)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AÇıkcası kendi kendime de birkaç kez sordugum bu kayış neden evde yapılmazda dünya kadar para verilir sorusunun bir iki defa, cevaplayamadım kaldı öyle,

Güzel bir çalışma elinize sağlık.

Youtubda videoları olan abi kemerini falan kesip kayıslıyordu usturayı bıcagı,

Murray Carter mı? Onun yöntemleri srp'de bayağı ağır eleştiri almıştı. Bana da pek mantıklı gelmedi.
Bu kadar işte. Bunu yurtdışından alsanız minimum $50 fiyat koyarlar. Tebrikler.
Teşekkürler arkadaşlar, Bugün ilk defa usturamı kayışladım tıraş olmadan önce. Farklılığı hissettiğimi söyleyebilirim.

Kayışı sadece bu kadar almadım bu arada. Elimdeki deriden 1 tane 3" bir tane de 2" kayış daha çıkabilir. İmkanınız varsa Gürcan Ticarete uğrayın derim.
www.BarbarosRazors.com

Arkadaşlar yapmış olduğum kayış enine içeri doğru kıvrılıyor hafif. Nasıl düzleştirebilirim acaba ?
Usturayı kayışlarken usturanın ortası tam temas etmiyor.
www.BarbarosRazors.com

askıdan farklı şekilde bakarsak, koçtaştan falan bir balsa ağacı alıp bir de el kısmı keserseniz kayışı üzerine yapıştırarak paddle strop elde etmiş olursunuz, ben de elimdeki kayış kalın olduğundan masaya yatırıp öyle kayışlıyorum, baskıyı ayarlamak daha kolay geliyor bana.

(12/11/2013, Saat: 23:35)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yapmış olduğum kayış enine içeri doğru kıvrılıyor hafif. Nasıl düzleştirebilirim acaba ?
Usturayı kayışlarken usturanın ortası tam temas etmiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dana derisi ve cüzdan zincirinden kayış CtrlKML 4 3,170 08/10/2018, Saat: 00:20
Son Yorum: FearOfATG
  Deri Kayış Onarımı Chinaski 7 10,555 25/03/2015, Saat: 10:59
Son Yorum: Chinaski

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: