kendi porsuk traş fırçamızı yaptıralım!
arkadaşlar
dün ile madem üreticiler bize porsuk fırça imal etmiyorlar biz de kendi fırçamızı kendimiz yaptıralım diyerek başladığımız araştırmanın aşamalarını buradan sizle paylaşacağız. inşallah çıktığımız yol boşa çıkmaz da bu forumdan birçoğumuzu uygun fiyata kaliteli porsuk fırça sahibi ederiz.
neyse. bunla ilgili bugün yaptıklarımı anlatayım.
bugün istanbuldan barış fırça adlı firma ile görüştüm.
ergin bey kendilerinin porsuk fırça imalini düşündüklerini söyledi ama ısrarla sormama rağmen bizim imal taleplerimize yanıt vermedi. yani kendi getirip kendi imal edip kendi satmak istiyor anlaşılan. inşallah talepleri karşılayan bir tasarım yapabilirler.
ben de fazla üstelemedim.
herhalde bundan önce böyle bir şeyle karşılaşmadığı içindir Smile)
neyse aşamaları sizlerle paylaşırız bir şey oldukça.
bugün de teknik fırçayı (jaguar ve rodeo) arayacaktı. bakalım nolcak sonuç..
Saygılar
aslında
ilk iş bence irem fırçanın kılları ile
sapı kaliteli ucuz bir fırçadan toplama bir fırça yapma denemesi olmalı Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
aslında irem in kılları pure olduğundan değmez. hani bi finest olur bişey olur değsin.
frank shavingde lijun shavingde filan çok uygun purelar var. yani iremi söktün parçaladın yeni sap aldın. uğraştığına değmez. zaten iremin sapı filan idare eder. diyorum ya daha kııl dökülmesi yok fırçada.
arkadaşlar çoğunuz istanbuldasınız alın kullanın yav iremden. alıp da bir tane memnun olmayan çıkacağını sanmıyorum. tabii verdiği parayı gözönünde bulundurarak.
Saygılar
tama ama bu işi ihmal etmeyelim ok??
Saygılar
bugün irem fırçayı aradım. yusuf bey e fikrimi açmadan evvel elinde kaç fırça olduğunu sordum. abimin elinde 3000 porsuk fırça varmış. dolayısı ile ben de utandım abi bize porsuk fırça yap demeye. adamın elinde zaten bir sürü fırça var ve sürümü de yok malesef domuz kılları kadar.
ama mevcut fırçaları da güzel. ben kullanmaya devam edeceğim. haftaya da elime geçer uzun versiyonu.. onu da deneyip karşıaştırırım burada.. FSden iremden aldığımdan daha fazla bir şey beklemiyorum. gerçekten de işçiliği filan bir kenara ama irem süper köpük yapıyor. ayrıca sanki günden güne de köpüğü daha da güzelleşiyor gibi.
yüksek çözünürlük bi makinede çekip burada yayınlayacağım inşallah ay sonuna doğru..
saygılar
yok.oranları ne kadar ama bir kısmının biraz daha büyük olduğunu biliyorum.
ben bir dahakine ya sadece büyük ya da büyük+küçük almayı düşünüyorum...elimdekine ek olarak. Irem P/F oranı olarak sanmıyorum ki FSden kötü olsun. o kadar seviyorum fırçamı ve köpüğünü. varın siz düşünün. o semsert wilkinson tas sabunda bile deli gibi köpürtüyor.
inanın arada gidip fırçayla sabun köpürtüüp yüzümü yıkıyorum.
Saygılar
(10/10/2011, Saat: 20:14) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3000 tane hepsi küçük boyutlu ve pure tipi mi yapmış..
Başak fırçayla görüşen var mı, ben onların fırçalarını daha çok beğeniyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ben görüşmedim hocam. ben barış fırçayı aradım ben kendim yaptıracağım dedi, sonra ne yaptı bilmiyorum.
irem fırçada da dediğim gibi oldu, amcaya bir şey diyemedim öyle diyince.
siz görüşürseniz başak fırçayla belki sonuç alabiliriz.
hem siz tarif edersiniz fırça nasıl olmalı falan filan....
Saygılar
edit:
telefon no:212 514 57 45
yetkili : orhan öcalan

(10/10/2011, Saat: 20:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başak fırçayla görüşen var mı, ben onların fırçalarını daha çok beğeniyorum.
dostum gerçekten kötü de değil diyorum ya 10 lira olduğunu düşününce özellikle
aynı kalitedeki 2 domuz kılı parasına porsuk.. fena mı yani?
dedim ya alıcam yine diye.
(10/10/2011, Saat: 21:04) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Omeganın pure tipi porsuk fırçalarını 50-60 liraya satan yerli internet siteleri var, bunlara kıyasla İreminki çok makul..
hocam inan bilmiyorum. sadece 2 çeşidi olduğunu biliyorum. bi ara sor yusuf beyi cebinden istersen. daha yatmamıştır heralde.
Saygılar
(10/10/2011, Saat: 21:25) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İremde kalın düğümlü (25 mm üstü) elinde varmı acaba..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,412 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,132 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 465,647 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,864 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,967 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,865 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 51,540 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 25,042 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Muhle Pure Porsuk Kılı akaysakarya 9 5,078 09/01/2020, Saat: 23:41
Son Yorum: Shavette
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,663 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: