Muhle R89
ts9funk, sıcak tıraş oluyorsan soğuk tıraşı deneyebilirsin. Çoğu yerde tahrişi azalttığını okudum ancak denemedim.
Aslında son perdeyi,yani 3. perdeyi soğuk suyla tıraş ediyorum. Ama genelde duş sonrası tıraş olduğum için cildi yumuşatmak adına sıcak su daha iyi gibi geliyor. Bugün duştan sonra soğuk suyla deneyim bakalım neler olacak. Zaten son 2 tıraşım da istediğim gibi oldu ve sadece bir yerde lokal kanama oldu. Onun dışında her şey güzel gibi gözüküyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Duştan önce, soğuk suyla da denemeni tavsiye ederim. Anladığım kadarı ile olay sakalı yumuşatmak değil çünkü soğuk tıraşta.
Bugün deneyim bakalım belki de daha iyi bir sonuç alabilirim.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Ve sonunda muhle R89'uma bugün kavuştum. Yatmadan önce tıraş deneyimimi yaşayacağım. Çil çil harika duruyor insan kullanmaya kıyamaz Smile

Bende muhlemi progressle yanyana çekeyim düşünen insanlar varsa belki faydası dokunur...

303ig52.jpg
hvtsle.jpg
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Gule gule kullaniniz.

Ilk fotografta zarfin uzerindeki kisisel bilgileriniz net olarak gorunuyor. Isterseniz o fotografi editleyiniz ya da siliniz.

Tekrar gule gule kullanin.
Teşekkürler İzbe komşum hatırlatmanız için...
Hayırlı olsun komşum,deneyimlerini merakla bekliyorum,ayrıca progress ile de karşılaştırırsan sevinirim.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(10/02/2015, Saat: 23:38)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun komşum,deneyimlerini merakla bekliyorum,ayrıca progress ile de karşılaştırırsan sevinirim.

Komşum doğrusu ben çok beğendim. Astra yeşil ile tıraş oldum. Progressle de astra yeşil faworimdi zaten. Bu yüzden ilk denememi sıfır astra ile yaptım.
Belki benim yeteneksizliğimden kaynaklabilir ama progressle burun altını tıraş ederken biraz uğraşıyordum. Dipte kalan 3-4 kılı almak için zaman kaybı yaşıyordum.
Acelem olduğu zamanlar mach 3ümden yardım alıyordum. Progresste bu arada 2,5 - 3 seviyelerinde tıraş oluyorum.

R89 un sanki hareket kabiliyeti daha üstün. Elde tutuşu sanki daha iyi gibi... Burun altını hiç zorlanmadan hızlı bir şekilde temizledim. Tıraş süresi çok daha çabuk bitti diyebilirim. Bence günlük tıraş için ideal. Tek dezavantajı 3 parça olması. Buna twistle çözüm buldular zaten.

Şu an yeni olması nedeniyle belki torpil geçebiliyor olabilirim ama şimdilik fikrim bu şekilde. Kesinlikle hayal kırıklığı yaratmıyor...
Bu siteye üye olduktan sonra bu zamana kadar üç tane tıraş aleti satın aldım. Bunlar sırasıyla :

1- Merkur Progress kısa sap ( iki parça )
2- Muhle R89 ( 3 parça )
3- Gilette slim ( henüz yeni aldım sadece 2 tıraş oldum ) ( tek parça )
Bu üçü arasında kesinlikle favorim muhle r89. Tam bir sanat eseri. Elde tutuşu çok rahat. Yüz üzerinde hareket kabiliyeti çok çok iyi. Burun altı boyun altı çok kolay bir şekilde alınabiliyor. Tıraş esnasında ve tıraş sonrasında temizlenmesi çok kolay. Slim tek parça olmasına rağmen daha zor temizleniyor ve kurulanabiliyor. Ağzı tıraş esnasında daha kolay tıkanıyor. Suya tuttuğunuzda tıkayan sakalları makineden arındıramıyorsunuz. Bu konuda en avantajlı progress çabuk sökülüp temizleniyor. Ancak onun eksisi de burun altında yaşanıyor. Kafası daha etli olduğu için burna yakın kılların kesimi biraz zor olabiliyor. Görsel kalite olarak muhlenin çok çok gerisinde kalıyor kesinlikle. Bunlar benim kişisel düşüncelerim. Katılmayanlar belki olabilir ama muhle bu kullandıklarım arasında en iyisi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 821 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,105,189 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 162,945 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,550 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 751 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,070 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 38,000 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,454 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,166 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,602 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: