Muhle R89
İhtilaf Hocam,
Demekki değişik ciltlerde farklı etki bırakıyor.Benim usturaların hiç birisinde tahriş ten yana derdim yok.Derdim fazla dikkat gerektirmesi.Yüzünüze dalmaya fazlaca müsait olabiliyorlar.O da tabiki benim hatam.
Ama dediğim gibi grande nin hakkında kanaatim olumlu.Alınabilir, tavsiye edilebilir bir alet.Makine biraz daha az agresif olabilirdi.Ama benim, zaten işim itibari ile hergün tıraş olma zorunluluğum yok.O yüzden sorunsuz.
Selamlar
aslında 89lara çok da mild denemez. ama çok da agresif değiller işin doğrusu. ben tadında buluyorum. mild sanıp da bastırmaya kalkarsanız yüzünüzü tek perdede haşat etmek çok basit. Ben becerdim mesela ilk aldığımda Smile. Herkes mild diyordu ben de sanım ki WS. bastırdım ve 2 gün kıpkırmızı gezdim Smile
Saygılarımla
Ne zamandır 89 kullanıyorsunuz ve toplam kac tıraşı 89 la oldunuz
usturaci adama bu sorulmazda DE alet kullanmak sıkıcı mı geliyor

Saygılarımla

quote='bossyje' pid='24644' dateline='1346075399']
İhtilaf Hocam,
Demekki değişik ciltlerde farklı etki b ırakıyor.Benim usturaların hiç birisinde tahriş ten yana derdim yok.Derdim fazla dikkat gerektirmesi.Yüzünüze dalmaya fazlaca müsait olabiliyorlar.O da tabiki benim hatam.
Ama dediğim gibi grande nin hakkında kanaatim olumlu.Alınabilir, tavsiye edilebilir bir alet.Makine biraz daha az agresif olabilirdi.Ama benim, zaten işim itibari ile hergün tıraş olma zorunluluğum yok.O yüzden sorunsuz.
Selamlar
[/quote]
İhtilaf Hocam
R89 kullanmışlığım çok,grandesi ni kullanmışlığım az.Yani en çok 10 falandır.
DE kullanmak hiç sıkıcı gelmiyor aksine ustura daha tekdüze.yani featherların,kai usturaların karakterleri birbirine yakın.Ama DE ler böyle değil.
Ben mesela kendimce şöyle bir kural koydum.Eğer ustura ile tıraş olurken herhangi bir olumsuzluk olursa(kesik)2 hafta asla bir daha elime usturayı almam.DE ler ile devam ederim.Mesela bugünlerde usturalar cezalı Blush

Feather straight ile Kai nin arasında çok fark yok.Ama grande ile Feather as-d1 in arasında dağlar var.İki deneyimide yaşamak güzel.Çeşit olunca ,iş güzelleşiyor.
Selamlar
Üstadım

89 Grande sapın biraz uzun olmasıyla 1 Yada 2 kademe daha agresiflesmis r89 dan sonra grande nin bu agresifliğine alışmak için biraz daha mı tıraş olmak lazım

Saygılarımla
(27/08/2012, Saat: 18:38)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım

89 Grande sapın biraz uzun olmasıyla 1 Yada 2 kademe daha agresiflesmis r89 dan sonra grande nin bu agresifliğine alışmak için biraz daha mı tıraş olmak lazım

Saygılarımla

Hocam
Aslında ben ilk tıraşın ilk vuruşlarında notumu verdim.Çok bariz anlaşılıyor .Daha fazla tıraş olmama gerek yoktu, makinenin karakterini anlamaya.Ben feather as d1 in sapını taktığımdada aynı sonucu veriyor grande.Elde kalmasında yarar var.
Selamlar
Bossyje üstadım
Grande büyük eller için değilde r89 un ağırlık merkezinin arkaya kaymasiyla agresif olmuş diyebilirmiyiz

Saygılarımla
(27/08/2012, Saat: 19:02)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bossyje üstadım
Grande büyük eller için değilde r89 un ağırlık merkezinin arkaya kaymasiyla agresif olmuş diyebilirmiyiz

Saygılarımla

Hocam
Bence ağırlık merkezi değilde,jileti makinanın tutuş açısı ile alakalı buluyorum.Zaten sizlerinde bildiği üzere ,makinayı yüzünüzde kaydırırken sweet spot denilen açıyı hemen anlıyorsunuz,yani en çok sakal alabilen açı hemen belli oluyor.Ben mesela grande ile tıraş olurken hiç bir şekilde baskı uygulamıyorum.Ama feather as d1 ile tıraş olurken tam tersi baskı uyguluyorum,gerçi o da fayda etmiyor ama.
Fakat sizin dediğinizinde etkisi olabilir,ağırlık merkezide gayet önemli.
Mesela şu anda grande mi yoksa normal r89 mu ? diye sorarsanız elim grande ye gider.
Selamlar

Saygılarımla

Ağırlık merkezinden dolayı değilde, ağırlığın artmasından dolayı agresifliğin artması daha görülen bir durum. Genelde kafaya dönük ağırlık merkezine sahip ürünler daha agresif oluyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Lord üstadım ej 89 r89 dan 10 gram daha ağır fakat aynı agresif değerdeler

benim tahminim kaldıraç misali kuvvet kolu uzadığı için yük koluna fazla ''iş'' yapacak kuvvet gidiyor

olabilirmi

saygılarımla

(27/08/2012, Saat: 19:25)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Saygılarımla

Ağırlık merkezinden dolayı değilde, ağırlığın artmasından dolayı agresifliğin artması daha görülen bir durum. Genelde kafaya dönük ağırlık merkezine sahip ürünler daha agresif oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 820 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,105,094 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 162,911 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,548 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 750 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,069 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,996 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,454 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,166 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,598 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: