Muhle R89
IKON ve Feather in komple paslanmaz çelikten imal makinaları var arkadaşlar ama fiyatlar fahiş bilginize.
(25/08/2012, Saat: 00:16)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/08/2012, Saat: 00:09)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/08/2012, Saat: 23:30)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/08/2012, Saat: 22:59)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/08/2012, Saat: 22:55)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,Mühle R89 nereye baktıysam,krom kaplama ile ifade ediliyor.Bu da demek oluyor ki saf krom değil.Malzeme prinç üzeri krom kaplama olabilir mi?Uzun süre kullanımda krom kaplama aşınırsa deformasyon oluşur da çelik görünümü bozulr mu acaba?Bilginiz varsa paylaşır mısınız?Sipariş vermeyi düşünüyorum Eylül ortalarında.Teşekkürler...

saf krom makine var mı ki piyasada merak ettim Big Grin hepsi kaplama hocam gillette'ler bile...
Piyasada prinç üzeri krom kaplama saat olduğu gibi saf çelik kasa ve kordonlu saat olabiliyorsa ve krom platin gibi bir çok pahalı bir maden değilse neden saf çelik (paslanmaz) traş makinesi olmasın??
Ya da evlerimizde kullandığımız çatal bıçak takımları nasıl pirinç yada herhangi bir alaşım üzeri krom kaplı olmayıp saf paslanmaz çelikten gibidir diye düşünmüştüm.Neden olmasın değil mi?"Gilette bile" derken...Piyasa kalite koşullarını belirleyici rol mü üstlenmiştir acaba bu firma??Big Grin

Bende sizin gibi tek bir elementten olusan makie olsun isterdim. Omru ne denli uzun olurdu tahmin dahi edemiyorum. Ama usturalardaki gibi bir asinma soz konusu olmadigindan kaplamasini yitirecek bir durum yok sadece alete iyi bakilmali kaplamasiyla oynanmamali ki kaplama kalkmasin. Gillette dememin sebebi hala bir aristocrat veya bir fatboy kadar kaliteli bir alet piyasada yok. Gillette ttolari gibi bir tto yapan yok ej muhle cok sik ve guzel aletler yapiyorlar ama gecen bir arkadasimizinki kirilmis. İkon markasi sanirim sadece celikten yaptigi model var sapinin celikten oldugunu hatirliyorum basi da oyle olaa gerek ancak fiyati cok yukseklerdeydi ve kullanicilari ejden oldugu kadar memnun degildi yinede o markaya bir bakin derim

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler,sağolun.Fakat bu koşullarda "İkon" yada bir başkasına "saf krom makineye ulaşacağım diye" bakmayı da düşünmem.Çünkü bütçemden "MÜHLE R89 XL CLOSED COMB" için pay ayırdım.Dilerim forumdaki bunca yorumu okuduktan sonra doğru makineye yönlenmişimdir.Çünkü Eylül ortalarında bu makinaya, nasipse sahip olmak istiyorum.Saygılar....

ikon modelleri
http://connaughtshaving.com/ikoss.html

http://connaughtshaving.com/iks3s.html

bir tanesiyle birden fazla r89 alınır Smile ayrıca xl diye bahsederek sanırım grande modellerinden bahsediyorsunuz. normali ile aralarında 15mm fark var ki karışım 24-25 cm'dir bana normal modeli tam geliyor hatta belki biraz daha bile kısa olabilirdi, ne kadar uzun olursa hareket kabiliyeti o kadar azalır, aleti tam kavrayamazsanız elinizden düşebilir de. Ayrıca aynı kafaya sahip ej 89'u da düşünebilirsiniz hem fiyatı da daha uygun ki iki marka da ürünlerinin kalitesiyle başa baş rekabet ediyor. Şimdiden seçeneğinizi teke indirmeyin derim ama almayı istediğiniz üründe çok çok güzel bir ürün. Birden fazla fırçanız var emin olun zamanla birden fazla da makineniz olacak Smile
Estağfurullah hocam ne üstadı. Geveze diyelim. her konuya yorum yapıyorum, ondan yeni gelenler de bir şey biliyorum sanıyorlar Smile
hakikaten öyle. Forumda benden az mesaj yazan çoğu kişi emin olun benden çok daha tecrübeli, bilgili.

FS mevzusuna gelirsek. ben toplamda iki tane Lijun fırça (26mm çaplı finest) aldım. birini ben birini de babam kullanıyor. Lijunu elime geçtiğinde daha yoğun kıllı ve omurgalı olmasına rağmen (ben de omurgalı fırça seviyorum) ondan önce aldığım FS 24 ile kıyasladığımda "keşke FS alsaydım" dedim. Çünkü yüzde köpürtmeye çalıştığımda yüzümü çiziyordu. FSe göre bir iki eksiğini de hissettim ama emin olmadan da burada bahsetmek istemem. Yani sözün özü FSden öne geçemedi benim gözümde. Tabii ki aynı paraya hatta daha ucuza daha geniş çaplı bir fırça almak da güzel bir duygu ama bir fırçanın düzgün bakıldığında yıllarca kullanılabileceğini de unutmamak lazım. Tercihinize saygı duymakla beraber bir büyüğüm olarak size en azından bir kez FS keyfini tatmanızı öneririm.
Çok konuştum yine. Smile

Saygılarımla

(24/08/2012, Saat: 23:46)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın papazeriği;Öncelikle iyi akşamlar diliyorum.Siz forumumuzdaki üstadlardan birisiniz.Tabiki engin bilgilerinize ve tecrübelerinize sahip değilim.Ancak kafamdaki kritere göre Çin'in markalaşmış Frank Shaving abisine de Lijun Shaving kardeşi fason üretim yapıyor.Şunu söylemeliyim ki araştımalarım (asla deneyimim yok) sonucu FS logosuna fazladan aynı ürün için 10-20 $ ödemek istemiyorum.Bu sebeple Charles'ın tükana takılıyorum.Lijun abi iyiki var.Bütçem oranındaki kaliteyi Lijun abide yakaladım.Unutmadan Lijun abi de dünkü çocuk değilmiş (öylemidir diye düşündüm bi ara) 1980'den bu yana fırça üreten tecrübeli bir firmaymış.Bol kıl var Lijun'da bu yüzden çok sevdim bu markayı.Kalite ucuza benim için tabi.Saygılarımla üstadım,iyi akşamlar.(Bu arada knot 24mm hep.Bu yüzden connaughtshaving amcadan 27-28mm düğüm çapına sahip OMEGA fırçalar da aldım,memnunum.Bol kıldan çok köpük hoşuma gidiyor)
zevk meselesi biraz da... ben de mesela özellikle kısa saplı makineleri seviyor ve daha kontollü buluyorum. hatta şu 89lar 1 cm kadar daha kısa saplı olsa ne kadar güzel olurdu Confused
Saygılarımla
flare ss elime 89 kadar uyduSmile

(25/08/2012, Saat: 12:49)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zevk meselesi biraz da... ben de mesela özellikle kısa saplı makineleri seviyor ve daha kontollü buluyorum. hatta şu 89lar 1 cm kadar daha kısa saplı olsa ne kadar güzel olurdu Confused
Saygılarımla
(25/08/2012, Saat: 17:48)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/08/2012, Saat: 12:49)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zevk meselesi biraz da... ben de mesela özellikle kısa saplı makineleri seviyor ve daha kontollü buluyorum. hatta şu 89lar 1 cm kadar daha kısa saplı olsa ne kadar güzel olurdu Confused
Saygılarımla

Duramadım yerimde,Admin'in bir mesajı gözüme ilişti,bende film koptu.Hemen tavsiye ettiği traditionalshaving.co.uk'a tıkladım.Admin'in dediği gibi satın alma sürecindeki "Discounts" başlığı altında yer alan "enter code" kutucuğuna "tsr" yazdım.20 Sterlin olan Edwin Jagger DE89 17.09Stelin'e=50TL gibi bir rakama (kargo dahil) paypal ödemesiyle sonlanmış oldu.Hadi bakalım,hayırlısı.Bu makine aklımda yokken fiyat cazibesi ile aldım gitti.Fakat aslında almak istediğim makina Mühle r89 kapalı tarak Grande idi.Onu da Eylül ortalarında düşünüyordum.Hala da düşünüyorum.SmileBuradan admin McOrco'ya teşekkürlerimi gönderiyorum.Sayesinde aklımda yokken EJ DE89 sipariş etmiş oldum.Saygılar...

Alacaginiz r89 veya grandedeki kafa ile ayni kafalara sahiptir. Size tavsiyem sonraki makineniz muhle r41 gibi apayri karakterde bir cihaz olsun ki hem bu alete hemde sapini ej89un kafasiyla kullanarak r89 veya grande modeline sahip olabilirsiniz. Tabi siz bilirsiniz ben boyle bir kombinasyon yaptigim icin soyluyorum bir tasta iki kus vurmustum
(25/08/2012, Saat: 18:46)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/08/2012, Saat: 18:03)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/08/2012, Saat: 17:48)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygılarımla

Duramadım yerimde,Admin'in bir mesajı gözüme ilişti,bende film koptu.Hemen tavsiye ettiği traditionalshaving.co.uk'a tıkladım.Admin'in dediği gibi satın alma sürecindeki "Discounts" başlığı altında yer alan "enter code" kutucuğuna "tsr" yazdım.20 Sterlin olan Edwin Jagger DE89 17.09Stelin'e=50TL gibi bir rakama (kargo dahil) paypal ödemesiyle sonlanmış oldu.Hadi bakalım,hayırlısı.Bu makine aklımda yokken fiyat cazibesi ile aldım gitti.Fakat aslında almak istediğim makina Mühle r89 kapalı tarak Grande idi.Onu da Eylül ortalarında düşünüyordum.Hala da düşünüyorum.SmileBuradan admin McOrco'ya teşekkürlerimi gönderiyorum.Sayesinde aklımda yokken EJ DE89 sipariş etmiş oldum.Saygılar...

Alacaginiz r89 veya grandedeki kafa ile ayni kafalara sahiptir. Size tavsiyem sonraki makineniz muhle r41 gibi apayri karakterde bir cihaz olsun ki hem bu alete hemde sapini ej89un kafasiyla kullanarak r89 veya grande modeline sahip olabilirsiniz. Tabi siz bilirsiniz ben boyle bir kombinasyon yaptigim icin soyluyorum bir tasta iki kus vurmustum

Mühle r41 açık tarak bir makina.Bu makinayı ileride alacak olursam Müslüm ve Güllü dinlerken konsantrasyonu hızlandırır Big Grin gibi geliyor bana.Mühle r41 ileriki süreçte bu anlamda günlük tarş için anlamlımıdır bilmiyorum.Saygılarımla...

Valla mantic59'un bile suratını ne hale getirdiğini gördükten sonra bir kez daha yeni r41'in gereksizliğini anladım.

2ylpbuc.jpg
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(25/08/2012, Saat: 19:29)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2ylpbuc.jpg

Zavallı mantic, gene öyle parkta gezer gibi laylaylom tıraş olmuş sanırım, R41 de canına okumuş.

Şimdi ona kartuş tavsiye edeceğim bana kızacak Big Grin

Şaka bir yana bu adamın tekniği gerçekten çok iyi, o bile bu hale geldiyse kendimi düşünemiyorum R41 ile.Confused
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Geofatboyda 5 dkda tiras olabiliyor r41 ile bence manticin sanssizligina denk gelmis yoksa bnde ne zaman r41 ile tiras olsam bu denli bir sorunla karsilasmadim begeniyorum aleti. Onerme seebim ise iki ayni kafali alet olacagina farkli bir aleti olsun diye idi tabi kendi bilir Smile
mantic'in yüzü artık yalama olmuş. Ama geofatboy idealim gerçekten
Katılma tarihi: 2011

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 819 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,104,978 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 162,869 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,545 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 750 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,069 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,995 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,454 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,166 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,596 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: