Muhle R89
(22/08/2012, Saat: 02:07)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gilette 7 mavi ile 2. traşımı da oldum. ya arkadaşlar bu ne muhteşem bir jilettir.
en ufak bir tahriş bile yaşamadım.
sabun olarak palmolive stick kullandım.

Gerçekten 45 yaşındayım ama bugüne kadar traş olmuyor sadece sakallarımızı yoluyormuşuz. Yüzümün pürüzsüzlüğü ve yumuşaklığı beni şaşırıtıyor.

Acaba perma sharp ve derby cok mu farklı olur göreceğiz.

Daha feather'a bulaşmadım.

sevgiler

Uncle Martin

Derby çok kötü olacak, perma ise daha yakın ama yüzünü biraz daha yoran bir tıraş verecek. Feather' da ilk önce şok olup bir iki çizik atacaksın, belki bir iki yerde tahriş edeceksin, ilk başta hoşuna gidecek sonra cildin için biraz fazla keskin olduğunu düşüneceksin. Bunlar benim yüksek olasılıklı tahminlerim komşu.

Deneme listene rapira, 7 oclock sarı ve crystal de eklemeni öneriyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
açıkçası derby çok keskin bir jilet olmasa da ben o konforlu tıraşını çok seviyorum. Sıfır hazırlık, beceriksizce hazırlanmış zayıf bir köpük, çok yorgun bir bünye (yoldan geldim, tıraş olup vazifeden sonra yattım direkt olarak. o kadar yorgundum) ve çok hızlı olunan bir tıraş (jilet derby, makine EJ89, sabun proraso, fırça FS24finest). Enteresan ama neredeyse hiç tahriş yok, kaşıntı yok, yanma yok. Derby ile olduğun kötü bir tıraşımı hatırlamıyorum diyebilirim. ben tavsiye ederim en azından denemenizi. Sevmeyebilirsiniz ama denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Ne demişler, "yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı" Wink
Saygılarımla
(22/08/2012, Saat: 10:17)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: açıkçası derby çok keskin bir jilet olmasa da ben o konforlu tıraşını çok seviyorum. Sıfır hazırlık, beceriksizce hazırlanmış zayıf bir köpük, çok yorgun bir bünye (yoldan geldim, tıraş olup vazifeden sonra yattım direkt olarak. o kadar yorgundum) ve çok hızlı olunan bir tıraş (jilet derby, makine EJ89, sabun proraso, fırça FS24finest). Enteresan ama neredeyse hiç tahriş yok, kaşıntı yok, yanma yok. Derby ile olduğun kötü bir tıraşımı hatırlamıyorum diyebilirim. ben tavsiye ederim en azından denemenizi. Sevmeyebilirsiniz ama denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Ne demişler, "yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı" Wink
Saygılarımla

papaz komşum derby ile en az 4 traş oldum bence fena değil risksiz traş olmak istiyorsan ve de 2 seferden fazla kulllanmamak kaydıyla günlük traş için iyi bence
haklısınız martin hocam. benim tıraşta aradığım en önemli şart konfor.
(20/08/2012, Saat: 16:55)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce connaught shaving den muhle r 89 alıp aranıza katılmış bulunuyorumTıraş aleti.
10 15 güne gelir sanırım Blush

Tahmin ettiğiniz gibi bu gün geldi ürün.Big Grin
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim..
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
(24/08/2012, Saat: 22:55)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,Mühle R89 nereye baktıysam,krom kaplama ile ifade ediliyor.Bu da demek oluyor ki saf krom değil.Malzeme prinç üzeri krom kaplama olabilir mi?Uzun süre kullanımda krom kaplama aşınırsa deformasyon oluşur da çelik görünümü bozulr mu acaba?Bilginiz varsa paylaşır mısınız?Sipariş vermeyi düşünüyorum Eylül ortalarında.Teşekkürler...

saf krom makine var mı ki piyasada merak ettim Big Grin hepsi kaplama hocam gillette'ler bile...
hocam geçenlerde bir arkadaş vidasını kırdı, biz de kendisine geltir - tıraşta üstün hizmet madalyasını verdik. Big Grin Eğer siz de kaplamayı kaldırmayı becerirseniz size de aynı madalyadan veririz. Big Grin
Bu arada nickinizi görünce herhalde charles bizim foruma da üye oldu dedim. sonradan gördüm ki bir lijun fanıymışsınız. Bir de FS denemenizi öneririm.
Saygılarımla
(24/08/2012, Saat: 22:55)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,Mühle R89 nereye baktıysam,krom kaplama ile ifade ediliyor.Bu da demek oluyor ki saf krom değil.Malzeme prinç üzeri krom kaplama olabilir mi?Uzun süre kullanımda krom kaplama aşınırsa deformasyon oluşur da çelik görünümü bozulr mu acaba?Bilginiz varsa paylaşır mısınız?Sipariş vermeyi düşünüyorum Eylül ortalarında.Teşekkürler...
(24/08/2012, Saat: 23:46)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/08/2012, Saat: 23:29)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam geçenlerde bir arkadaş vidasını kırdı, biz de kendisine geltir - tıraşta üstün hizmet madalyasını verdik. Big Grin Eğer siz de kaplamayı kaldırmayı becerirseniz size de aynı madalyadan veririz. Big Grin
Bu arada nickinizi görünce herhalde charles bizim foruma da üye oldu dedim. sonradan gördüm ki bir lijun fanıymışsınız. Bir de FS denemenizi öneririm.
Saygılarımla

Sayın papazeriği;Öncelikle iyi akşamlar diliyorum.Siz forumumuzdaki üstadlardan birisiniz.Tabiki engin bilgilerinize ve tecrübelerinize sahip değilim.Ancak kafamdaki kritere göre Çin'in markalaşmış Frank Shaving abisine de Lijun Shaving kardeşi fason üretim yapıyor.Şunu söylemeliyim ki araştımalarım (asla deneyimim yok) sonucu FS logosuna fazladan aynı ürün için 10-20 $ ödemek istemiyorum.Bu sebeple Charles'ın tükana takılıyorum.Lijun abi iyiki var.Bütçem oranındaki kaliteyi Lijun abide yakaladım.Unutmadan Lijun abi de dünkü çocuk değilmiş (öylemidir diye düşündüm bi ara) 1980'den bu yana fırça üreten tecrübeli bir firmaymış.Bol kıl var Lijun'da bu yüzden çok sevdim bu markayı.Kalite ucuza benim için tabi.Saygılarımla üstadım,iyi akşamlar

Keske dediginiz gibi olsaydi hepimiz daha uyguna almak isterdik elbette fircalarimiz ancak iki fircayada sahip olanlar lijun icin daha fazla sayida kil oldugunu ve fsye oranla daha batici oldugunu yazdi forumda. Dediginiz gibi olmasini bende isterdim ve fsdeki kadar cesit olmasini da dilerdim. Ama lijundan memnunsaniz keyfini cikarin porsuk yuzde guzel his birakiyor Smile
(24/08/2012, Saat: 23:30)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/08/2012, Saat: 22:59)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

saf krom makine var mı ki piyasada merak ettim Big Grin hepsi kaplama hocam gillette'ler bile...
Piyasada prinç üzeri krom kaplama saat olduğu gibi saf çelik kasa ve kordonlu saat olabiliyorsa ve krom platin gibi bir çok pahalı bir maden değilse neden saf çelik (paslanmaz) traş makinesi olmasın??
Ya da evlerimizde kullandığımız çatal bıçak takımları nasıl pirinç yada herhangi bir alaşım üzeri krom kaplı olmayıp saf paslanmaz çelikten gibidir diye düşünmüştüm.Neden olmasın değil mi?"Gilette bile" derken...Piyasa kalite koşullarını belirleyici rol mü üstlenmiştir acaba bu firma??Big Grin

Bende sizin gibi tek bir elementten olusan makie olsun isterdim. Omru ne denli uzun olurdu tahmin dahi edemiyorum. Ama usturalardaki gibi bir asinma soz konusu olmadigindan kaplamasini yitirecek bir durum yok sadece alete iyi bakilmali kaplamasiyla oynanmamali ki kaplama kalkmasin. Gillette dememin sebebi hala bir aristocrat veya bir fatboy kadar kaliteli bir alet piyasada yok. Gillette ttolari gibi bir tto yapan yok ej muhle cok sik ve guzel aletler yapiyorlar ama gecen bir arkadasimizinki kirilmis. İkon markasi sanirim sadece celikten yaptigi model var sapinin celikten oldugunu hatirliyorum basi da oyle olaa gerek ancak fiyati cok yukseklerdeydi ve kullanicilari ejden oldugu kadar memnun degildi yinede o markaya bir bakin derim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 820 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,105,045 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 162,894 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,548 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 750 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,069 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,996 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,454 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,166 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,598 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: