Muhle R89
Herkese keyifli tıraşlar dilerim. Makineyi dün edindim ve bu sabah denedim. Mavi astra ile cildime çok güzel uyum sağladı. Herhangi bir tahriş, kanama vs. yaşamadım. Hatta biraz sınırları da zorladım fakat çok güzel bir sonuç çıktı. Her zaman 2 günde 1 3 perde tıraş olurum. Bu tıraşımda kolaylıkla 3 perde ile sinekkaydı tıraşı yakaladım. Boyun altında 2 bölgemde sakallar yatık çıkıyor ve çok hassas bölgeler. Endişhelerim vardı o bölgelerle ilgili ancak hiç zorlamadı makine beni. Oldukça memnun kaldım her geleneksel tıraşçının bu makineyi hayatının bir bölümünde elinden geçirmesini tavsiye ederim. Keyifli tıraşlar...
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
Merhabalar.
Öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirtmek isterim. İsmim Serdar. Geleneksel tıraşa niyetlenip alışverişimi yaptım ancak çeşitli nedenlerle henüz tıraş olamadım. Dolayısıyla aldığım WS Classic ve Rimei aletleri de deneyemedim. Mühle ve EJ yorumlarına bakarken Mühlenin 14 Şubat temalı indirimini gördüm. Kendi sitesinde şu an R89 aleti %20 indirimle 500 ₺ fiyatına satışta. Alet çok güzel görünüyor, göze hitap ediyor. Burada da birkaç yorum dışında ekseriyetle memnun kalındığı belirtilmiş. DelikanlıTıraş YouTube kanalında da abimiz çok övmüş. Bu sebeplerle bir yandan almayı çok istiyorum ancak daha geleneksel tıraşı deneyimlemediğimden dolayı bir yandan da çekiniyorum. Eğer sevemezsem, adapte olamazsam yapacağım masraf boşa gider mi acaba diye. Bir yandan da deneyim kazanayım sonra alırım diyorum ama bir daha bu fiyat bandında alınabilir mi, zam gelir mi yönünde çekincelerim de var. Siz olsanız ne yönde hareket ederdiniz? Değerli yorumlarınızı merak ediyorum. Saygılarımla.
(01/02/2022, Saat: 19:44)Mr.Snow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar.
Öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirtmek isterim. İsmim Serdar. Geleneksel tıraşa niyetlenip alışverişimi yaptım ancak çeşitli nedenlerle henüz tıraş olamadım. Dolayısıyla aldığım WS Classic ve Rimei aletleri de deneyemedim. Mühle ve EJ yorumlarına bakarken Mühlenin 14 Şubat temalı indirimini gördüm. Kendi sitesinde şu an R89 aleti %20 indirimle 500 ₺ fiyatına satışta. Alet çok güzel görünüyor, göze hitap ediyor. Burada da birkaç yorum dışında ekseriyetle memnun kalındığı belirtilmiş. DelikanlıTıraş YouTube kanalında da abimiz çok övmüş. Bu sebeplerle bir yandan almayı çok istiyorum ancak daha geleneksel tıraşı deneyimlemediğimden dolayı bir yandan da çekiniyorum. Eğer sevemezsem, adapte olamazsam yapacağım masraf boşa gider mi acaba diye. Bir yandan da deneyim kazanayım sonra alırım diyorum ama bir daha bu fiyat bandında alınabilir mi, zam gelir mi yönünde çekincelerim de var. Siz olsanız ne yönde hareket ederdiniz? Değerli yorumlarınızı merak ediyorum. Saygılarımla.

Aynı düşüncelerle ben de almıştım ama sonra bıkarak elden çıkardım. Çok da aman aman fark yaratan bir alet değil. Hatta bir süre sonra yetmeyecek çünkü mild.

Devir ekonomi devri anladığım kadarıyla da siz de bütçe ayırmak istemiyorsunuz. Mühle ve Edwin kutudan ilk çıktığında bir of dedirtiyor, krom işçilik vs. Ama kullandıkça su lekesi sabun vs birleşince artık o albenisi de kalmıyor.
Bana sorarsanız, Rimei ile devam, ama illa almak isterseniz Baili vb mild aletleri var. Onlardan alın bütçeyi de sarsmazsınız.
Bu arada ben 1,5 sene önce sıfırını 170 tl almıştım. Şimdi 500 tl fırsat olmuş vay be Smile
@almnym evet, çok doğru. Durumum rahatça o miktarı harcayabilmeye pek müsait değil. Biraz dolambaçlı anlatmışım ama siz çok net cevapladınız. Hatta aradığım yorum diyebilirim. Açıkçası vazgeçmek için destek arıyormuşum bunu fark ettim. Yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkür ediyorum. Tavsiyenize uyup bir müddet bu şekilde devam edeceğim. Satın alma dürtümü bastırabilmek adına bir Rimei daha sipariş ettim Big Grin İnşallah uyumlu olur da beni uzun müddet götürür.
(02/02/2022, Saat: 19:01)almnym Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı düşüncelerle ben de almıştım ama sonra bıkarak elden çıkardım. Çok da aman aman fark yaratan  bir alet değil. Hatta bir süre sonra yetmeyecek çünkü mild.

Devir ekonomi devri anladığım kadarıyla da siz de bütçe ayırmak istemiyorsunuz. Mühle ve Edwin kutudan ilk çıktığında bir of dedirtiyor, krom işçilik vs. Ama kullandıkça su lekesi sabun vs  birleşince artık o albenisi de kalmıyor.
Bana sorarsanız, Rimei ile devam, ama illa almak isterseniz Baili vb mild aletleri var. Onlardan alın bütçeyi de sarsmazsınız.
Bu arada ben 1,5 sene önce sıfırını 170 tl almıştım. Şimdi 500 tl fırsat olmuş vay be Smile

Komşuma katılıyorum önerilerle ilk aletim r89 olmuştu ama bana da çok mild gelmişti.Çok daha ekonomik olmasına rağmen Rimei nin tıraş performansını r89 dan daha çok beğenmiştim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 754 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,102,227 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 162,034 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,388 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 722 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,926 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,842 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,311 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,146 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,559 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: