irem porsuk traş fırçası?
elinde irem porsuk fırçadan olanlar diğer porsuk fırçalarıyla karşılaştırma yapabilirmi acaba. köpük performansı ve yaptığı köpüğün yoğunluğu iyiyse ,yüzüde tahriş etmiyorsa almayı düşünüyorum

tgn pure ve FS finest fırçalarım var. purenin köpüğü hem daha yoğun hem de 3 perdeye rahat yetecek kadar çok oluyor. pureye göre daha çok krem ve sabun yüklediğim fs finest fırçam ise 2 perdeyi anca çıkartıyor, köpüğüde purenin yaptığı kadar yoğun olmuyor sanki.tek artısı traşta ve sonra yüzümü daha yumuşak tutması.
tabi bu iki fırça domuz kılı fırçalarımdan hem köpük çokluğu hem köpük yoğunluğu hem de yüzümü tahriş etmemesi,kızartmaması bakımından çok çok ileride.
http://trasklavuzu.blogspot.com/
hocam bu foruma iremi tanıtan kişi olarak söylüyorum, FSin varsa TRden alacağın hiçbir fırça seni tatmin etmez, bence....
az once iremle tras oldum. ben bu iremi cozemedim dostlar.
best badgerdan daha hizli kopuk yapiyor bu normal ama normal olmayan daha yumusak olmasi. diger yandan siyah killarin uclari kesik oldugu icin batiyor ote yandan siyahlarin arasinda %100 beyaz uclari kesilmemis killar var. beki 1/4 ya da
1/5 oraninda diyebilirim. bu killarin boyu 65mm. acaba silvertiple pure karisik yapmis olabilirler mi diye de dusunmeden edemiyorum. bu arada hala siyah killardan kayiplar oluyor.
(13/02/2012, Saat: 01:10)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az once iremle tras oldum. ben bu iremi cozemedim dostlar.
best badgerdan daha hizli kopuk yapiyor bu normal ama normal olmayan daha yumusak olmasi. diger yandan siyah killarin uclari kesik oldugu icin batiyor ote yandan siyahlarin arasinda %100 beyaz uclari kesilmemis killar var. beki 1/4 ya da
1/5 oraninda diyebilirim. bu killarin boyu 65mm. acaba silvertiple pure karisik yapmis olabilirler mi diye de dusunmeden edemiyorum. bu arada hala siyah killardan kayiplar oluyor.

maliyeti dusurmek ıcın domuzda karısık olabılır
aralarda duz beyazlar varsa?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
çok nadir siyahların ucu ayrılıyor ama bayzs kıllarda kesinlikle böyle bir şey yok.
(13/02/2012, Saat: 12:39)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok nadir siyahların ucu ayrılıyor ama bayzs kıllarda kesinlikle böyle bir şey yok.

normalde ayrılıp çatallanmaması lazım porsuk kılının .acaba gerçekten araya domuz kılımı karıştırılmış ? çatallanan kıllardan dökülenin fotoğrafını ekleyin bir bakalım

http://trasklavuzu.blogspot.com/
(13/02/2012, Saat: 17:11)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/02/2012, Saat: 12:39)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok nadir siyahların ucu ayrılıyor ama bayzs kıllarda kesinlikle böyle bir şey yok.

normalde ayrılıp çatallanmaması lazım porsuk kılının .acaba gerçekten araya domuz kılımı karıştırılmış ? çatallanan kıllardan dökülenin fotoğrafını ekleyin bir bakalım
3-5 tane vardı onlarda dokuldu gitti.

domuz kili var kesinlikle ama genele yayinca tek tuk cikiyor.
killar dalgali ve islaninca hicbiri yapismiyor.
yarin fotograflari best badgerla beraber kiyas yaparak paylasacagim.
goruntu ilginc. bir aydir kullandigim 28mm bestten 20mm capa sahip olmasina ragmen cok daha yayilimli ve adeta silvertip goruntusunde daginik duruyor.
benzer firca var mi diye netten bakiyorum ama bulamiyorum.
neyse resimleri yukleyeyim bir bakin sekline rengine.
vallahi bence iremin içinde domuz kılı yok. ama daha önce hiç porsuk fırça yapmamış biri tarafından ve tek maksat "domuz kılı olmasın da nasıl olursa olsun" diye yapıldığı için -yapanın yine de ellerine sağlık- böyle olmuş (diye düşünüyorum).
Dilerseniz yusuf beyi bir rahatsız edip net bilgi alalım...
Saygılar
(13/02/2012, Saat: 22:31)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: domuz kili var kesinlikle ama genele yayinca tek tuk cikiyor.
killar dalgali ve islaninca hicbiri yapismiyor.
yarin fotograflari best badgerla beraber kiyas yaparak paylasacagim.
goruntu ilginc. bir aydir kullandigim 28mm bestten 20mm capa sahip olmasina ragmen cok daha yayilimli ve adeta silvertip goruntusunde daginik duruyor.
benzer firca var mi diye netten bakiyorum ama bulamiyorum.
neyse resimleri yukleyeyim bir bakin sekline rengine.
biraz arastirma yaptim.
finest/silvertip/super ile domuz kili karistirilmis bir foto buldum
iremin aynisi. simdi cepteyim link veremiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,168 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,093 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 457,992 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,683 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,392 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,989 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,867 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,755 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Muhle Pure Porsuk Kılı akaysakarya 9 5,032 09/01/2020, Saat: 23:41
Son Yorum: Shavette

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: