Kapo / Karo Traş Kremi
Kyna/Kupa klasik krem kullandım bir kaç defa, koku çok az, köpük ve nemlendirme orta düzeyde, koruyuculuk iyi denebilecek düzeyde. Bizim yurtiçi kremlerden iyi diyemem ama özellikle nemlendirme ve koruyuculuk açısından bir tık önde.
Bir süredir bu kremi kullanıyorum neredeyse bitmeye geldi.

Önceden bir Barbon deneyimim olduğu için bununla da köpük yaparken biraz fazla ürün kullanıyorum. Kremi yüze sürdükten sonra ıslatılmış fırçayı biraz silkeleyip içinde az bir nem bırakıyorum, yüzde 20 saniye köpürttükten sonra fırçaya biraz daha su ekleyip yoğun kıvamda bir köpük elde ediyorum. Köpük biraz sıvı olursa ve ürün az miktarda olursa aynı Barbon kremde olduğu gibi tahriş sorunu yaşıyorum.

Krem yoğun şekilde hazırlanırsa yastıklaması gayet iyi oluyor, köpük uygulandığında kayganlık yeterli seviyede oluyor ama çok yüksek seviyede değil bence. Koruyuculuk konusunda bence Barbon gibi sınıfta kalıyor. Köpük çok ve yoğun hazırlanmazsa tahriş kaçınılmaz gibi.

Şu an sonunu getirmeye uğraşıyorum kremin ama çabuk bitsin diye de israf etmiyorum. Kıvamında kullanmaya devam edersem 4-5 güne bitecek gibi. Ama tekrar alıp kullanacağımı sanmıyorum. Sanırım ben daha çok sabuncu bir arkadaşım, kremlerle yıldızım barışmıyor gibi. Şimdiye kadar en kaliteli krem olarak Simpsons kokusuzu kullanmıştım, o gayet iyiydi. Herhalde Barbon ve Karo benim tatmin sınırlarımın dışında yaşıyor Smile.
Kapo tıraş kremini kullandım.İlk izlenimlerim bizim buradaki kremlerden bir tık önde.Çok üst seviye olmasada daha önce kullandığım buradaki ürünlerin önünde yer alır....
Kapo tıraş kremini dün akşam ilk defa kullandım ve sonucundan gayet memnun kaldım.
Sabun çok kısa bir sürede köpürdü ve istenilen kıvama da hemen ulaştı. Bugüne kadar kullandığım diğer tıraş kremlerinden farklı olarak köpükteki parlaklık (olumlu anlamda) dikkatimi çekti. Köpüğün korumasını, kayganlığını ve tıraş sonrası cildi nemlendirmesini çok başarılı buldum.
Üründen haberdar olmamı sağlayan @astana71 Cenk komşuma teşekkür ediyorum Smile
Ürün yurt içinde şuradan temin edilebilir: https://bgmarketim.com/urun-kategorileri/kisisel-bakim/

İstanbul Esenyurt'ta Makel Elektrik Malzemeleri Fabrikasının arka sokağında Bulgar ürünleri satan Deliorman Market adında bir bakkal. Sitesinde 15 TL demiş fiyatına ama yakın zamanda sanırım elden 8,50 TL gibi bir fiyata aldım diye hatırlıyorum. Kendisine Bulgaristan menşeili başka tıraş malzemeleri de getirirse foruma yazacağımı, illa ki alıcısının olacağını söyledim. Bakalım...
"Her şeyin bir şeyi vardır."
(23/12/2020, Saat: 12:56)V4Vamık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürün yurt içinde şuradan temin edilebilir: https://bgmarketim.com/urun-kategorileri/kisisel-bakim/

İstanbul Esenyurt'ta Makel Elektrik Malzemeleri Fabrikasının arka sokağında Bulgar ürünleri satan Deliorman Market adında bir bakkal. Sitesinde 15 TL demiş fiyatına ama yakın zamanda sanırım elden 8,50 TL gibi bir fiyata aldım diye hatırlıyorum. Kendisine Bulgaristan menşeili başka tıraş malzemeleri de getirirse foruma yazacağımı, illa ki alıcısının olacağını söyledim. Bakalım...

Bize boyle guzel haberlerle gel komsum. Ugrarsan foto da paylasirsan harika olur ilgilenenler icin.
Tişikkirlir Sipirmin.
Böyle şeyler denk gelsin yeter ki üstat, büyük bir keyifle paylaşırım tabii, ne demek. Bir dahakine fotoğraf da çekerim ama sonra komşularda bir hayal kırıklığı olsun istemem doğrusu. Görüntüsü mahalle arası bakkal, tekel bayii tadında, ufak, yani demem o ki komşular bir İmpa Ticaret beklemesin Smile Ben de içeri girdiğimde özellikle sorunca arkalardan, aralardan çıktı geldi Karo kremimiz. İçeride bildiğimiz market ürünlerinin yanında internet sayfasında olan Bulgaristan menşeili ürünler var. Bulgaristanlı komşularımızın aşina olabileceği, başkaları için de denenebilecek gıda, biraz da kozmetik ürünleri. Klasik Zdrave kremi bilen bayanlar çok tutuyormuş, yüze maske falan yapıyorlarmış, her derde davaymış, Sudokrem gibi o da bir bebe pişik kremi özünde ama biraz daha yoğun ve kuru kıvamı, sürünce daha bir beyaz tortu bırakıyor, pudralamış gibi, tıraş sonrası tahriş sorunu yaşayan komşularımız akşamdan sürüp deneyebilirler. Et ürünleri domuz içermiyormuş hiçbirisi, rahat olabilinir o konuda. Ben birkaç abur cuburu, yassı sucuğunu denedim, tütsülü bir tadı vardı sucuğun, çiğ yeniliyormuş daha çok, fena değil. Taze kaşar, acuka, yazıları Bulgarca ama çoğu Türk malı Smile Sonra bizim Karo Krem de meğer Evyap üretimi, içi Arko çıkmaz mıymış ? - Şaka tabii, orijinal Bulgar kendileriSmile - Fotoğraf veremesem de şimdilik bu betimleme umarım ilgilenen komşularıma faydalı olur.

SM-A805F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de merak ettim sitelerine baktım bugün stok tükenmiş.
Yeniden stoklarda görünüyor:
https://bgmarketim.com/kisisel-bakim/

SM-A805F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son BGmarketim sitesinde sadece kırmızı klasik olanı vardı ama mavisi (Sensitive) de mevcut kendilerinde. Sensitive, ıhlamur kokuluymuş galiba, ben de yeni aldım ama henüz denemedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,197 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,531 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,050 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,444 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737
  "PERMATİK" Tıraş Kremi mancho 22 33,338 30/07/2022, Saat: 14:56