Blueness Tıraş Sabunu
(23/10/2013, Saat: 21:09)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yukarıdaki soruya cevap aranıyor.

YILDIZ KOZMETİK
TIP FAKULTESİ CAD NO:67/A A.PAŞA - MAMAK
0 312 320 20 43

--------

AYMESAN KOZMETİK
Kabil Caddesi (1042. Cadde) (Eski 4. Cadde) No:108
Öveçler/Ankara
0312 219 44 70

Aymesan kozmetiğe telefon açtım, adet fiyatını 2 TL olarak söyledi. Yıldız kozmetikte olup olmadığını teyit etmedim ama dükkan bilgilerini veren kişiyi de adnan akatın müşteri temsilcisinden öğrendim.
www.BarbarosRazors.com

Teşekkürler. Ufukta bir Ankara yolculuğu var da kısmetse.
(07/10/2013, Saat: 12:55)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstteki mesajımda da yazdığım gibi köpüğünü ve kıvamını ben de yeterli bulmuştum; ancak tıraşı izleyen birkaç saatte tahriş hissi bende de oldu. Siz de tahriş hissi olduğunu söylüyorsunuz. GartBnx Üstad da sabundan almıştı, bakalım onun değerlendirmesi nasıl olacak.

Köpüğü çok iyi ve kıvamlı, hemen köpük oluşturuyor, kayganlık ve koruyuculukta bence iyi, cildi kurutmuyor, 1 liralık bir sabundan hiç beklenmeyecek bir performansa sahip. Ben bir koli aldım arkadaşlarıma dağıttım. Kullananların hepsi beğendi. Tek eksiği Kokusu, o kadar az ki yada yok ben hiç bir koku alamadım. Bence firma iyi iş çıkartmış.
Performans bakımından Arko'dan iyi bence

Aslında günlük sabun olarak kullanabilirdim ama bir koli sabunu dağıttım kendime kalmadı. Artık Türkiye'ye gelince yeniden alacağım..
Sabun kesinlikle arko ya da derby gibi değil. Bence daha vasat. Koku yok denecek kadar az. Köpüğü "içi boş sulu arko köpüğü" tadinda o nedenle koruyuculuk az. Ancak nemlendirme konusu arko'dan iyi çünkü kurutmuyor. Yani kaliteli yorumunu ben hakettiğini düşünmüyorum. Kaliteli sabun isteyen Tabac ya da stroppe shop sabunlarindan kullansın. O nedenle kaliteli çok göreceli bir tabir ben her sabun için kullanalibilecek bir kelime olarak görmüyorum.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Biraz önce 5 adet aldım bu sabundan. Tanesi 1 TL. Bana göre koruyuculuk arko dan daha iyi belki ciltle alakalı bir durum bu cildim biraz yağlı ondan olabilir. Arko ile ne zaman tıraş olsam her türlü jileti denememe rağmen çok mininum olsada tahriş oluyor yüzümde ama bluenes ile ne zaman tıraş olsam shark jilette dahil ki shark jilet forumun en kötü jiletlerinden biri olarak bilinir 3 günlük sakalımı bu sabun ile 0 tahriş ile kesiyor. Bende bağımlılık yaptı yani elimde wilkinson , erasmic , derby , arko sabunlar olmasına rağmen şuanlık favori sabunum bu sabun.
Islak Tıraş
Bu sabunu çok keredir kullanıyorum ve artık hakkında bir şeyler diyecek kadar tecrübeliyim sanırım. Öncelikle kokusu çoğu kişinin hoşuna gidecek kadar sevimli. Kalıcı ve daha güçlü olsa hoş olur ama malesef o kadar güçlü değil. Küçük banyoyu kokutan tabac ve tobs kadar yayılmacı değil koku. Yalnız kokunun traş keyfine olumlu katkıları var. Nemlendirici etkisi gerçekten arko, tabac, proraso ya göre başarılı.Tabi öyle çok üst düzey demek haksızlık olur tobs ve clonel conk kadar nemlendirmiyor. Köpüğü kıvamlı değil bir arko, tabac gibi kesinlik yoğun bir köpük üretmiyor. Büyük baloncuklu nispeten kıvamsız bir krem. Bu yüzden sakalı zayıf, seyret ve kuru ciltler için uygun bir sabun. Bunun yanında sert sakallı kişiler sakalı yumuşatmasını yeterli bulmayacaktır. 1 tl lik fiyatı ve hoş kokusu ile denenmeli her traş sever bir tane de olsa almalı ama abartılı yorumlardan kaçmak lazım. Sonuçta fiyatına göre iyi iş çıkarmış vasat bir sabun. Popüler markaların cezbedici farklılıklarından yoksun.
Ben de dün kullandım, bence vaatın üstünde bir sabun. Ben kıvamlı köpük yapmayı başarabildim. Koruyuculuk ve nemlendirilicik de hiç fena değil ve bence Arko'nun üzerinde. Kokusu hafif ama ferahlatıcı bir koku. Ben Füme'nin kokusunu daha başaırılı buluyorum.
Yurtiçi tum sabunlar gibi arkoyla mukayese edilecektir blueness da. Ama hic de arkodan asagida kalan bir sabun degil bence. Rahatca oldukca dolgun kopuk elde edilebiliyor. Kopuk kalitesi iyi hemen sönmüyor. Tüm yerli sabunlar gibi koruyuculuk konusunda cok ust duzey değil ama belli bir citanin da ustunde diyebilirim.
2 adet stick blueness i taşa bastim ve bu sekilde kullanmak daha rahat geldi bana...
Kokusuna gelince 1bucuk 2 liralik fiyatindan kalıcı bir koku beklenemez belki ama bence blueness ürünlerinin kokusu zaten harika. Sadece kaliciligi zayif. Blueness jel blueness sabun ve blueness balsami ayni tirasta kullandigim sabahlari herkesten ne kadar güzel koktugumu duyuyorum.
Elimde iki adet Bluness stick var.
İlki sene başlarında geldi.Kokusu başarısız
Diğeri iki hafta önce alındı neredeyse tıraş jel'i gibi kokuyor.
Koku revize edilmiş olabilir mi ?
Sabunun kokusu bir süre sonra içindeki tallow kokusunu bastıramaz hale geliyor!
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,342 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 651 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,531 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,050,003 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,342 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,751 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: