Blueness Tıraş Sabunu
Ben bu sabunu bir süredir kullanıyorum. Tıraş performansı olarak gayet güzel. Bendekilerde sadece don yağı kokusu var. Köpürtmeden hemen önce 3-4 damla lavanta yağı esansı damlatiyorum.
(23/04/2021, Saat: 01:55)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu sabunu bir süredir kullanıyorum. Tıraş performansı olarak gayet güzel. Bendekilerde sadece don yağı kokusu var. Köpürtmeden hemen önce 3-4 damla lavanta yağı esansı damlatiyorum.

bildiğim kadarıyla üretimden kaldırıldı ve şuan satılan sabunlar önceden üretilip bekletildikleri için rengi sarıya çalmaya ve donyağı kokusu daha fazla gelmeye başlamış. yine de denemek istediğim için soruyorum, nerden temin edebiliriz?
Stay Sharp. Jilet
(23/04/2021, Saat: 02:29)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bildiğim kadarıyla üretimden kaldırıldı ve şuan satılan sabunlar önceden üretilip bekletildikleri için rengi sarıya çalmaya ve donyağı kokusu daha fazla gelmeye başlamış. yine de denemek istediğim için soruyorum, nerden temin edebiliriz?

buldum. 12li 25 lira. https://www.trendyol.com/blueness/12-li-...p-95270811
Stay Sharp. Jilet
(23/04/2021, Saat: 02:37)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: buldum. 12li 25 lira. https://www.trendyol.com/blueness/12-li-...p-95270811

Hocam yukarıda ben de yazmıştım görmemişsiniz sanırım Big Grin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
istemiyor gibi bu saat, istemiyor sanki...
f2ce1e71faf6f944b290f3eb4677723a.jpg

Blueness’la ilk tıraşımı oldum. Köpüğü garipti, yoğundu ama böyle arko krem yoğunluğu gibi krema yoğunluğu değildi ve alet kaymıyordu. Lakin bunun sebebi Bic jilet ve başlangıçta yüzümün kuruluğu da olabilir diye düşünüyorum. O yüzden Gillette Platinum ve EJDE89 ile tekrar deneyeceğim böylece daha objektif bir sonuç elde edebilirim gibi geliyor. Şimdilik Arko çubuk çok daha iyi gibi geldi. Bakalım bir sonraki tıraşta fikrim değişecek mi?

(23/04/2021, Saat: 01:55)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu sabunu bir süredir kullanıyorum. Tıraş performansı olarak gayet güzel. Bendekilerde sadece don yağı kokusu var. Köpürtmeden hemen önce 3-4 damla lavanta yağı esansı damlatiyorum.

Hocam herhangi bir zararını gördünüz mü sabunun? Sizdekinin de bir fotoğrafını atabilir misiniz?

Ojxx1v.jpg

Bendekiler bu şekilde. Herhangi bir olumsuzluk (ciltte yanma, kurutma,kızarıklık vs.) yaşamadım. Tek olumsuz yanı don yağı kokusu onu da 3-5 damla lavanta yağı esansıyla çözüyorum.
Teşekkür ederim, sorun yasamadiginiza sevindim. Ben de kullanabilirim o zaman.
@"tiktak" Donyağlı sabunlar kolay kolay bozulmazlar. Arko sticklerin raf ömrü 7 senedir. O sabunun son parti imalatları 2015' de üretildi. Elinizdeki de ambalajdan gördüğüm kadarıyla firma batmadan önce son üretilen ürünlerden. 2013 de üretilen ilk parti üretimlerinden ben de hala birkaç tane mevcut. Yoğun tallow - donyağı kokusunun baskın olması haricinde elimdekilerde bir problem yok.

Stick olarak değil de kaba basmanızı tavsiye ederim. Basmadan önce avunuz içinde hamur yoğurur gibi yoğurarak basın. Gönderdiğiniz fotoğraftan gördüğüm kadarıyla az sabun yüklemişsiniz ve köpüğünüz çok sulu kalmış. Güzel günlerde kullanın.
(25/04/2021, Saat: 22:47)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"tiktak" Donyağlı sabunlar kolay kolay bozulmazlar. Arko sticklerin raf ömrü 7 senedir. O sabunun son parti imalatları 2015' de üretildi. Elinizdeki de ambalajdan gördüğüm kadarıyla firma batmadan önce son üretilen ürünlerden. 2013 de üretilen ilk parti üretimlerinden ben de hala birkaç tane mevcut. Yoğun tallow - donyağı kokusunun baskın olması haricinde elimdekilerde bir problem yok.

Stick olarak değil de kaba basmanızı tavsiye ederim. Basmadan önce avunuz içinde hamur yoğurur gibi yoğurarak basın. Gönderdiğiniz fotoğraftan gördüğüm kadarıyla az sabun yüklemişsiniz ve köpüğünüz çok sulu kalmış. Güzel günlerde kullanın.

Hocam yüreğime su serptiniz. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. 1 senede 24 sabun bitirme challenge yapacağım artık. Ben stick sabun köpürtmede pek iyi değilim. En yakın zamanda sizin dediğiniz gibi kaba basıp kullanacağım. Siz de güzel günlerde kullanın. İyi akşamlar diliyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 267 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,067,687 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 99,153 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 871 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,010 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 504,533 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,481 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,610 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,495 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,927 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: