İlk ustura sapım
(15/09/2013, Saat: 15:53)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/09/2013, Saat: 15:38)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O boyaları bir arastırayım, yağ olarak zeytin yağı olurmu acep Smile yoksa elimde hint yağı be hindistan cevizi yağı da var. Bununla birlikte sapa 1 saat kadar önce şeffaf oje sürdüm iç kısmına , şu anda kurumasını bekliyorum bakalım neye benzeyecek. Bu sırada bir tane dha kesmeye başlayayım Smile

Tung yağını araştırın üstadım onunla koruma yapabilirsiniz. Fakat çok inceltilmiş verniklede belli ölçüde koruma sağlar önemli olan ahşabın bir miktar içerisine vernik çekebilmesi.

Elinize sağlık gayet güzel olmuş başlangıç için. Acaba kalınlığı 6-7 mm gibi bir ahşap bulup onu inceltip sırt kavisini biraz daha fazla verseniz nasıl olur.

Verniği 3-4 kat atarım, sprey vernik ile rahat olur sanırım. Sap biraz ince oldu evet. 5mm kalınlığında bir ahsap bulamadım. 8 mmlik var ama kalın olursa inceltmesi de güç olur diye tercih etmemiştim. Olmazsa ondan temin etmeye calıasayım.

Tung yağına baktım da baya iyi görünüm sağlıyor. Tek başına koruyuculuğu varmı acaba ona bakayım birde.
www.BarbarosRazors.com

(15/09/2013, Saat: 16:16)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Verniği 3-4 kat atarım, sprey vernik ile rahat olur sanırım. Sap biraz ince oldu evet. 5mm kalınlığında bir ahsap bulamadım. 8 mmlik var ama kalın olursa inceltmesi de güç olur diye tercih etmemiştim. Olmazsa ondan temin etmeye calıasayım.

Tung yağına baktım da baya iyi görünüm sağlıyor. Tek başına koruyuculuğu varmı acaba ona bakayım birde.

Sprey vernikler hızlı kurumaya meyilli verniklerdir ahşap içerisine verniği çekemeden kurumaya başlayacaktır( denemedim sadece yorum yapıyorum).Bence verniği fırça yada sünger ile sürün.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(15/09/2013, Saat: 16:40)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/09/2013, Saat: 16:16)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Verniği 3-4 kat atarım, sprey vernik ile rahat olur sanırım. Sap biraz ince oldu evet. 5mm kalınlığında bir ahsap bulamadım. 8 mmlik var ama kalın olursa inceltmesi de güç olur diye tercih etmemiştim. Olmazsa ondan temin etmeye calıasayım.

Sprey vernikler hızlı kurumaya meyilli verniklerdir ahşap içerisine verniği çekemeden kurumaya başlayacaktır( denemedim sadece yorum yapıyorum).Bence verniği fırça yada sünger ile sürün.

Hmm mantıklı, önce yaglasak sonra verniklesek daha verimli olur galiba.
www.BarbarosRazors.com

Son imalat, çam ağacından. Çam seçimi sanırım doğru bir seçim değil ama elde olan bu Smile ama daha güzel görünüyorlar.

Bunun üzerine birazcık hint yağı sürüp ardından verniklemeye geçeceğim bakalım sonuç ne olacak.

tysutu3y.jpg
www.BarbarosRazors.com

(21/09/2013, Saat: 18:02)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son imalat, çam ağacından. Çam seçimi sanırım doğru bir seçim değil ama elde olan bu Smile ama daha güzel görünüyorlar.

Bunun üzerine birazcık hint yağı sürüp ardından verniklemeye geçeceğim bakalım sonuç ne olacak.

tysutu3y.jpg

Evet desen olarak çok hoş görünüyor ancak yağlı bir koruyucudan sonra vernik tutmayabilir üstadım.
ayrıca zamanla ahşabın reçineli damarlarından reçine kusabilir oda verniğin kalkmasına sebep olduğu gibi kullanımıda pek hoş olmaz ellerinize yapışabilir
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(21/09/2013, Saat: 22:14)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/09/2013, Saat: 18:02)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son imalat, çam ağacından. Çam seçimi sanırım doğru bir seçim değil ama elde olan bu Smile ama daha güzel görünüyorlar.

tysutu3y.jpg

Evet desen olarak çok hoş görünüyor ancak yağlı bir koruyucudan sonra vernik tutmayabilir üstadım.
ayrıca zamanla ahşabın reçineli damarlarından reçine kusabilir oda verniğin kalkmasına sebep olduğu gibi kullanımıda pek hoş olmaz ellerinize yapışabilir

Evet üstad o kafama takıldı ama korumayı sağlayacak bir fikir düşünemiyorum. Bir tek epoksi var galiba alternatif, bu 100 kat vernik dedikleri. Bakalım nasıl olacak.

Aslında şeffaf oje önceki saplarda iyi tuttu, onu mu denesem bilmiyorum. Onceki saplar işe yaramadı ama, boyutları ve şekli sıkıntılı oldu biraz.
www.BarbarosRazors.com

Pin takma işinden önceki son aşama, vernikleme. Bir kaç gün iyice kuruduktan sonra pinning işlemi başlasın Smile Pin takma işide zormuş biraz, çakarken ortasından eğiliyor.

null_zpsa25a2064.jpg
www.BarbarosRazors.com

Üstadım shave nookta böyle bir restorasyonu minik vida ve civatalarla yapmışlardı. Bulursam paylaşırım. Siz de bakabilirsiniz.

Sent from my iPad using Tapatalk
(28/09/2013, Saat: 18:17)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım shave nookta böyle bir restorasyonu minik vida ve civatalarla yapmışlardı. Bulursam paylaşırım. Siz de bakabilirsiniz.

Sent from my iPad using Tapatalk

Galiba bende gördüm üstad bahsettiğinizi. Ancak güzel ülkemde bulmak o kadar güç ki Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Güzel oluyor. Ne zaman görürüz tam bitmiş halini?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ustura Sapı İmalatı_2 habaz 59 29,875 21/06/2021, Saat: 14:47
Son Yorum: habaz
  Modifiye Sedef Ustura tilkifatih 4 3,199 16/10/2020, Saat: 17:47
Son Yorum: Ali192
  Ustura Karartma - Ballistol Quick Browning kokopelli 9 8,195 07/08/2020, Saat: 00:23
Son Yorum: dikdik_s
  Ustura bileme kayışı (Strop) imalatı habaz 39 19,621 19/03/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: Ert.ozk
  Ustura Sapı İmalatı_1 habaz 59 28,411 08/03/2020, Saat: 01:41
Son Yorum: habaz
  Ustura kutusu Rayko 9 5,251 15/01/2020, Saat: 01:50
Son Yorum: Balan94
  7 güne 7 ustura kokopelli 19 8,082 14/10/2019, Saat: 13:40
Son Yorum: manuple
  Ustura Standı ohtararan 20 19,505 11/10/2019, Saat: 22:17
Son Yorum: mustbe
  Ustura ve Fırça sapı Rayko 31 13,259 24/09/2019, Saat: 21:48
Son Yorum: Rayko
Photo Doctor Plus Ustura Modifikasyon kalantorxl 9 7,880 13/10/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: