Bıttım sabunu
11tqyj4.jpg

Küçüklüğümden bu yana çok duyduğum, hiç denemediğim geçen tesadüfen bir tane alıp denediğim mükemmel bir sabundan bahsetmek isterim..

Her duştan sonraki gün saçlarım sertleşirken ve saç diplerinde rahatsızlık veren kaşıntılar hasıl olurken, ve denemediğim sabun kalmamışken(şampuan bana göre değil) iş bu sabun, tam bir tedavi oldu bana.. Araştırdıkça hoşuma gitti, kaşıntı ve sert saçlar gitti, yumuşacık ve kolay yağlanmayan, bu yağların verdiği rahatsızlıktan tamamen 2 kullanımda kurtuldum diyebilirim..

Bıttım Sabunu :
Bıttım sabunu güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen, üretilen eşsiz bir güzellik sabunudur. Fıstğın olmamış hali çitlembik (bıttım) yapraklarının yağından üretilen sabun, saç için olduğu gibi yüz ve vücut içinde kullanılabilir. Türkiyenin meşhur sabunu yabani fıstık yani yöresel adı BITTIM (çitlembik) son yıllarda ise bu bitkiden, bıttım sabunu üretilmeye başlanmıştır. Sabunda hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. %100 doğaldır. Bıttım sabunu tamamen elle yapılır, aynı zaman da kepeği, deri dökülmelerini önleyici faktörlere sahiptir. Ayrıca tamamen doğal ürünlerden üretildiği için, yan etki yapmamaktadır. Saçları besler, yumuşak hale getirir. Beyazlamış saçlara doğal güç vererek zamanla siyahlanmasına neden olur. Bıttım sabunun faydaları saymakla bitmiyor.

Faydaları : Saçları besler, güçlendirir, saç köklerini besler, saçınızı yumuşak hale getirir, kepeklenmeyi önler. Saç diplerinde ki bakteri oluşumunu yok eder, saçlara doğal parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. Kuru saçları nemlendirir, ince ve kırılan saçlara fayda sağlayarak sorunu giderir. Antiseptik mikrop öldürücü özelliği olduğundan egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerinde ki yara ve tahrişlere karşı çok çok etkilidir. Gözenekleri açar, varisleri rahatlatmak için kullanılır, vücudu rahatlatır, kaşıntıları giderir ve hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

http://www.bittimsabun.com/bittim-sabunu-urun-15.html
Sadece saçlar için değil, cildin çok sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor..

Bunca zaman neden denemedim kızıyorum kendime, en kısa sürede 1-1.5 TL bir tane alıp deneyin derim.. Sayılarımla..
Bu sabunu cildime de uyguladım. İnanılmaz yumuşatıyor ve cildi tıraşa müthiş hazırlıyor.. Tıraştan sonra ise yağ oranını sanırım çok iyi dengeliyor, eskiden yağdan parlayan cildim, ikinci günde hala yağ tabakası oluşturup, yüzümü parlatmıyor..

Saç ve sakallar için, cilt için inanılmaz bir sabun arkadaşlar, mutlaka bir tane alın..
Sağolun, varolun üstadım, SleepySleepySleepy
1-1.5 TL ye satılan sabunun doğallığından şüphe ederim.
Katılma tarihi: 2011
Benim saçlarımda işe yaramadı arkadaşlar, kepek probleminden kurtulamadım bir türlü, bıttım sabunu da dahil hepsini denedim...
(07/09/2013, Saat: 17:04)akvaryumcu84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim saçlarımda işe yaramadı arkadaşlar, kepek probleminden kurtulamadım bir türlü, bıttım sabunu da dahil hepsini denedim...

saç diplerinde ise kepek , sorununuzun kaynağı seboreik dermetit olabilir.

Dermotologa gidiniz ama tedavisi de yokmuş Exclamation

Bende de bu kaşıntılı kepekvari deri dökülmeleri vardı çok rahatsı ediyordu, 2 kalıp defne sabunu bitirdim, çok faydalı oldu diyemem ama işe yramadı da değil, 2. Kalıp bittikten sonra clear şampuan kullanmaya başladım 6 aydır çok şükür sıkıntı yok.
www.BarbarosRazors.com

Hatırlıyorum papazeriği abimizinde kaşıntı ile ilgili birazcık problemi vardı. Clear ile oda bu sorunu atlatmıştı.
Katılma tarihi: 2011
(07/09/2013, Saat: 15:13)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1-1.5 TL ye satılan sabunun doğallığından şüphe ederim.

çok doğru +1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deterjan, el sabunu vs tercihleriniz Lord Sparhawk 72 94,927 10/07/2020, Saat: 10:57
Son Yorum: Fenotip
  SAÇ BAKIM SABUNU DENEMEK İSTEYEN ? Azubel 17 14,569 17/12/2015, Saat: 10:24
Son Yorum: Azubel
  TABAC BANYO SABUNU martin 7 15,038 10/12/2012, Saat: 01:03
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: