Sabun kullanımı
1-Arko traş sabunu aldım ama nasıl basmak lazım bunu kabın içine. Aldığım adam "yumuşak o zaten kolay basılır" dedi ama pek yumuşak gelmedi bana, yamuk yumuk oldu, öyle videolardaki gibi dümdüz olmadı. Nasıl yapmalı ki?
2-Bunu köpürtürken direkt olarak sabunun üzerinde mi köpürtmeliyiz yoksa krem mantığındaki gibi bir parça alıp başka bir kapta mı köpürtmeliyiz?
hızlı cevap :
1. sabun eğer soğuksa sert olur. sabunu ince ince (2-3 mm) salatalık dilimler gibi dilimleyin, tasın içine parça parça basın. basıncı görünce ısınıyor, ısındıkça da yumuşuyor sabun.
2. eğer yüzünüz hassas ise sabun tasında (yumuşak sabun ve önceden yumuşatılmamış ise 30 saniye kadar-örneğin arko) sabun yükleyin. sonra bir tasta köpürtme işlemini tamalayın ve yüzünüze sürün. eğer sabun sert ise süreyi uzatın, eğer sabunu önceden yumuşatmak için içinde sıcak su filan beklettiyseniz süreyi biraz daha kısaltabilirsiniz.
Saygılarımla
Sabunu elinizde sıkın yumru haline getirin 1 ya da 2 tane kaç tane basacaksanız tasa koyun. Cezvede kaynayan suyun üzerine koyun tası. Sabun yumuşaya yumuşaya tasın şeklini alacak ve aşağıya doğru çökecektir. sonra elinizle istediğiniz şekli de verebilirsiniz rahatça.

Ayrıca tastaki sabunu tıraş olmadan önce biraz ıslatıp yumuşamasını sağlayın. Fırçaya sabun yükledikten sonra direk yüzünüze uygulayabilirsiniz ayrı bir kapla uğraşmanıza gerek yok.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Bence Arko tasa basmadan falan direk yüzde uygulandığında daha etkili.Bunun içinde ucunu sıcak suya biraz tuttuktan sonra yüzünüzde yine ara ara suya sokarak dolaştırıp sonrada yüzünde fırçayla köpürtmeniz gerek.Daha iyi işliyor sakalların arasına bana göre.
(24/01/2012, Saat: 18:55)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence Arko tasa basmadan falan direk yüzde uygulandığında daha etkili.Bunun içinde ucunu sıcak suya biraz tuttuktan sonra yüzünüzde yine ara ara suya sokarak dolaştırıp sonrada yüzünde fırçayla köpürtmeniz gerek.Daha iyi işliyor sakalların arasına bana göre.

ubherlather için kaba basmak gerek, onun için de benim kanaatimce en kolay yol biraz ısıttığınız kaba direk el ile baskı uygulayarak yerleştirmek, sonrasında sıcak su ile yapacağınız ilk fırçalama işleminde üzerinde pürüz olmaksızın saklamaya uygun olacaktır
memleket kurtulana kadar siyah
Sabunu hiçbir işleme tabii tutmadan, sıcak su filan kullanmadan, kağıdını soyup iki elimle ufak parçalara ayırıp (Yani koparıp) o parçaları kabın içine basıp elimle bastırıp ezerek gayet güzel kaba oturtuyorum. Üst kısım yamuk yumuk oluyor ama kullandıkça o üst kısım zamanla eriyor ve düzleşiyor... Yani mesele gayet basit. Alıyorsunuz, koparıyorsunuz, bastırıyorsunuz ve oluyor... Big Grin
kışın avantajından faydalanın
birkaç saat pakedi içinde (paket zaten aleminyum folyolu)
kalorifer yada soba uzerınde tutun

bastırdıgınızda parmagınızın ızı cıkıyorsa yeterlı yumusaklıga gelmıstır

sonra gayet kolay tasa basabılırsınız

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Wink 
Kardeş ne uğraşıyonuz öle ya, ben 5tl ye 1 tane fırça aldım, eniştem berber ondanda 1 tane mavi tas aldım, 1 tane de arko traş sabunu aldım. Sonra eve gittim tasa sıcak su koydum, sabun un paketini üstten soydum, sonra fırçayı sıcak suya bandırıp sabunu fırçanın üzerinde sürttürdüm biraz sonra mis gibi göpük oldu zaten olması gerekende o, onuda dedem öğretti bana. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Exclamation
Hocam 1 milyoncuda 50 krşa satılan tıraş taslarından iki tane alıyoruz.ufak mahalle bakkalındanda arko sabunumuzu alıyoruz(ki sürüm fazla olduğu için sabunumuz taze olur)üzerindeki jelatini tamamen çıkarıp iki avucumuzun arasında yuvarlak olana kadar sıkıyoruz daha sonra tasa bastık mı kullanıma hazır hale getiriyoruz
herkes birsuru metot denemis
bence en pratik olan su;
arkoyu bir aluminyum yada metal tasa koyun
kaynar su koydugunuz baska legen tencere venceri bir suyun icine arkoyu koydugunuz tasi yerlestirin ve kisa bir surede erimesini bekleyin.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: