Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri
Çünkü en iş bilmeyen kişiye bile iyi kalitede tıraş olmasına olanak sağlar.
(26/04/2021, Saat: 22:17)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çünkü en iş bilmeyen kişiye bile iyi kalitede tıraş olmasına olanak sağlar.

doğru. herkesi kendi tıraşını yapabilir hale getiriyor.
Tutulmasının nedeni çok basit. Yaprak jiletin mucidi ve pazarın ağa babası gillette öyle istedi. Bunun sebebi de ürettikleri tıraş makinelerinin evladiyelik olması. Satılan jiletlerin de şuanki kartuşlular gibi muazzam karlılık sağlayamaması. Ve tabii ki bu karlılığı fark eden diğer üreticiler kartuşlu üretmeye başlayıp bu geçişi hızlandırdılar.

Yalnız adamların hakkını vereyim mükemmel bir pazarlama başarısı sergiliyorlar. Bugün gillette, "mach 3 turbo super pure sensitive max" diye ürün çıkarsa eminim birçok kartuşlu kullanıcının ağzının suyu akar. İyi bir marka imajının kendine çekemeyeceği müşteri yoktur. Ayrıca çok bıçaklı olmaları kartuşluları daha uzun ömürlü yapmıyor maalesef. Zira bu bıçakların her biri farklı bir amaca hizmet ediyor ve herhangi biri iş göremez hale geldiğinde bütün tıraş etkileniyor. Maalesef ki adamlar yaprak jiletlerde düştükleri hataya bu ürünlerde düşmemişler. Ne diyelim sağlık olsun. Şuan yaprak jilet ve geleneksel tıraşın hala ayakta durduğunu görmek de benim için kafi.
acemiler için olması belki %10 ama kalan %90'lık kullanım sebebini gillette sağolsun reklamlarıyla sağlıyor. bugün EJ bilen insanlar rimei'yi biliyor ama Gillette bilen insanlar mentor, mans türevi kartuşluları bilmezler. gillette super, mach3, mach3 turbo, mach3 tfsi quattro gibi tuhaf isimler bulup her seferinde daha iyi reklamlarla satmasını biliyorlar. quattro temsilidir bu arada.
Stay Sharp. Jilet
Kimse kendini kandırmasın, kartuşlu aletlerin daha öncesini bilmem ancak günümüzdeki kartuşlar acemiler için can simidi gibi aletler. Askerliği bir çoğumuz yapmıştır. Sabahın 5,5 inde kalkıp yarı uykulu vaziyette ağzını yüzünü kesmemek için gayet kullanışlılar. Kolaylığını görmezden gelemem, kendim jandarma emeklisiyim, diğer askerler gibi mesai saatim belli değildi, sabahın 3,5 inde ölümlü trafik kazası olurdu yataktan kalktığım gibi kartuşlu aletimle 2 dakikada tersine tersine tıraşımı olur hemen olay yerine intikal ederdim. Ha, sabun ve fırça ile yüzümü köpürtmediğim tıraşım olmadı gibi, çünkü köpüklerde ne kullanılıyorsa alerji yapıyor boyun bölgemi kızartıyor. Aşağı yukarı 20 senedir arko sabun ve krem kullanırım. Jel ve köpüğün fırça ile sabun krem köpürtmekten çokta bi farkı yok benim için, elimi bile bulaştırmıyorum köpüğe.

Sadete gelirsek, kartuşlar öcü falan değildir, herkesin cilt tipi, alerjileri, genetiği farklı farklı, yanlış anlaşılmasın bir kaç kişide kıl dönüğüne sebebiyet veriyor diye herkeste aynısı olacak değil. DE aletler maalesef el melekesi ve birazda zaman gerektiren aletler (zamandan kastım tek perde ile sinek kaydı yapılamaması). Kartuşlularda ise o kadar melekeye gerek yok. DE kartuşlulara göre keyif meselesidir şahsi fikrim olarak. Ben kartuşlu aletimden hiç bir zarar görmedim bugüne kadar ve acil durumlarda her zaman can kurtarıcı rolü olmuştur. Yiğidi öldürürüm ama hakkını yiyemem.
Kartuşlu aletlerin en çok görülen ancak en az göze batan zararı cildinizi eskitmesidir. Sizi aynı yerden defalarca geçmeye zorlar. Tekrar tekrar deriye temas etmenizi sağlar. Bastırarak tıraş olmanız gerekir. Tersten almadığınız müddetçe temiz bir tıraş hissi vermez. Bu yüzden cildinizi yorar, eskitir. Zaman kısıtlı algısına yol açar, cildinize bakım yapma isteğini yok eder. Bir bağımlılıktır, Ona birsey söylendiğinde savunucusu olursunuz, ancak gerçekten kurtulanlar etrafından cildi ile ilgili olumlu geribildirimler aldığı zaman bu gerçeği farkeder.
Benim için kartuslularin en büyük dezavantajı jiletlerin aralarının çok çabuk tikanmasidir. Tikaninca iyi tras etmez ve birçok kez aynı yerin üzerinden geçmen gerekir. Bu durum da ciltte tahrise neden olur. Özelikle 3 günlük sakalım varsa çok ciddi tahriş yapıyor.Hatta bir haftalık sakalim varsa kartuşlu ile tıraş olmam mümkün olmuyor. Yaprak jiletle sakalım çok uzun da olsa sıkıntısız konforlu tıraş olabiliyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,196 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  tima tıraş makinası srwann 19 27,634 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,568 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,665 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,352 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,929 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,244 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,955 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 99,964 19/06/2020, Saat: 15:30