İstanbul'daki antikacılar
eggman in Çukurcuma'dan aldığı slim adjustable'dan sonra İstanbul'daki antikacıları dolaşmak istiyordum.fırsat oldu geçen hafta İstanbul'da bir kaç gün kalma şansım oldu.bir kaç semtteki antikacıları gezdim. bir kaç şey buldum ama hiç birini almadım.pek cazip bir şey çıkmadı yani.
Çukurcuma: osmanlı antikte gillette aristocrat kutusunda super speed olduğunu sandığım bir alet satıyorlar.istedikleri fiyat 150 tl.adını hatırlayamadığım bir başka dükkanda single edge bir alet bulmuştum fiyatını sormadım.
Horhor:burda 2. kattaki Kemal Bey'de Gillette Bakelite bulabildim sadece.Fiyat 70-80 tl civarı bir şeydi.
Üsküdar:pasajın dışındaki dükkanda bir kaç single edge ve pek iyi durumda olmayan usturalar var.Single edge için 40 tl gibi bir şey istiyordu satıcı.
Kadıköy: tavan arası isimli dükkanda bir gillette super adjustable -long modeli vardı.80 tl gibi bir fiyat söylendi.
Feriköy'de pazar günleri kurulan antikacılar pazarında da malesef pek iyi bir şey yoktu. pirinçten gillette marka açık taraklı bir alet dışında bir şey bulamadım. istenen fiyat 100 liraydı. ustura işine girmekten yüksek maliyet yüzünden hala korktuğum için iyi kondisyondaki bir kaç ustura bulmuştum ama almadım.80 tl civarına iyi durumda 2-3 solingen ustura vardı.

Kadıköy'de bulduğum super adjustable ve Feriköy'deki usturalar dışında fiyatlar çok uçuktu bana göre.super adjustable da uzun sap sevmediğim için fazlaca düşünmeden elendi. düşünen arkadaşlar buraları ziyaret edebilir.
bu yerleri ilgili semtlere gidip antikacıları sorarak bulabilirsiniz.
çok pahalı. ebayden almak daha mantıklı.
Çok fahiş fiyatlara satıyorlar.Kadıköyde slim e 300 den aşağı bulamazsın diyen bi "antikacı" yada direk söyleyeyim tipinden belli olan bir dolandırıcı vardı.Yaptıkları iş artık resmen fahiş fiyata satmak olmuş ellerindekileri çoğu eskicinin.Hele helee farkettiler ki 60 lar moda sektöründe bir geri dönüş yaşıyor tıraş dışında gözlükler olsun o tarz insanların yöneldiği eski ürünler olsun direk 60lar bunlar vintage diyip fahiş fiyat istiyorlar.

Bu tarz alışverişlerde tavsiyem tabiki önce iyi bir satıcıya denk gelmek,ikincisi ürünü kullanacağınızı belirtmek.Yani koleksiyoncu olduğunuzu düşünürlerse sizden eminim daha çok fiyat isterler.

Tabi birde şans faktörü var.

Ben gayet temiz slimi 40 liraya almıştım, ebayde temizlenmiş hatta kaplanmış bir slimede 50-60 dolar verilebilir bulunursa.Adamda bana belirtmişti zaten normalde 60-70 lira olacağını fiyatın ben indirim isteyince Big Grin
piyasayi bilmeyenlerden fahis para koparmaya calisiyorlar. Ornek ebayden aldigim saat kargo dahil 47 lira. saatcileri dolasmistim benzer bir saate pazarliksiz 250 diyen cikti! ama bir tamirciye denk geldim bana soyledigi 10 mikron altin kaplama saati ben sormadan bir gun once 30a alip 75e vermis. Bir senedir cok soran oluyor ozellikle doktorlar istiyor dedi. Kullanmak icin alanla kolleksiyoncuyu ayirt ediyorlar muhakkak.
Bugun ferikoy antikacilar pazarini gezdim.3 tane cok kotu durumda olan cift tarafli alet gordum,birisi turk uretimi ve pasliydi.3-4 yerde ustura satan kisiler var.saticilardan biri istersen sana elimdeki makinelerden getirebilirim dedi,bahsettigi aletler gilette markaymis ama fiyatlar 250 den baslarmis.tesekkur edip ayrildim.Eski rus yapimi jilet bulurum diye umit etmistim ama bulabildigim tek jilet wilkinson markaydi
Forumumuzda konunun uzmanı herhalde @KAYHAN abi, eclipse red ring bulmuşluğu bile var Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(07/05/2018, Saat: 11:49)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumumuzda konunun uzmanı herhalde @KAYHAN abi, eclipse red ring bulmuşluğu bile var Smile
Haklısın Arda birde burun kıvırmıştım  Tongue fiyat çıkmasın diyerekten.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: