ORAK Lüks tıraş makinesi
@GartBnx
bakalım sizin yorumlarınız nasıl olacak?
Bendeki nikel kaplama orak jileti asla düzgün tutmuyor. Kafayı taktıktan sıkıştırdıktan sonra elinizle jileti bir sağa bir sola oynatabiliyorsunuz. Jileti tutsa güzel alet aslında.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(12/12/2013, Saat: 21:57)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @GartBnx
bakalım sizin yorumlarınız nasıl olacak?
Bendeki nikel kaplama orak jileti asla düzgün tutmuyor. Kafayı taktıktan sıkıştırdıktan sonra elinizle jileti bir sağa bir sola oynatabiliyorsunuz. Jileti tutsa güzel alet aslında.

Şimdi alete bir jilet taktım, jilet tutuşunu görmek için, jilet düzgün duruyor ve oynamıyor. bugün 3 adet almıştım bu aletten, hepsinde jilet tam oturdu ve yerinden oynamıyor. Acabaha bir düzeltmeyemi gitti firma. Nikel kaplaması daha önce baktığım Orak'lardan daha iyi.
(12/12/2013, Saat: 23:10)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi alete bir jilet taktım, jilet tutuşunu görmek için, jilet düzgün duruyor ve oynamıyor. bugün 3 adet almıştım bu aletten, hepsinde jilet tam oturdu ve yerinden oynamıyor. Acabaha bir düzeltmeyemi gitti firma. Nikel kaplaması daha önce baktığım Orak'lardan daha iyi.

Ense tıraşı için yuma almıştım, hepsi 2 ay içinde karardı hepsi çöpteAngryAngry
bunların imal amacı geleneksel klasik tıraş değil ki, adamlar açık söylüyorum hamamlar için daha ziyade üretimi düşünüyolar, tek kullanımlık. Sakal tıraşı için yıpratıcı, cildi yorucu bi yapısı var. Biraz daha ciddiye alınırsa yurt dışında daha güzel başarılar elde edeceklerDodgy
(13/12/2013, Saat: 08:18)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ense tıraşı için yuma almıştım, hepsi 2 ay içinde karardı hepsi çöpteAngryAngry
bunların imal amacı geleneksel klasik tıraş değil ki, adamlar açık söylüyorum hamamlar için daha ziyade üretimi düşünüyolar, tek kullanımlık. Sakal tıraşı için yıpratıcı, cildi yorucu bi yapısı var. Biraz daha ciddiye alınırsa yurt dışında daha güzel başarılar elde edeceklerDodgy

Hmmm bu yazdiklarinizdan aklima takilan bir soru aydinlanmis oldu, aletleri aldığım satıcıya bunlardan alan varmı diye sormuştum, adam bana peynir ekmek gibi satiliyor dedi. Cok sasirmistim. Ama Hamamlar için satiliyorsa o zaman normal. Not: bulgaristan da hamamin yanindaki pazarda bile satılıyor. ... :-)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bendeki Orak aletin özellikle üst kapak kaplaması iyi aslında. Aynı şeyi orta kısım ve sap için söyleyemeyeceğim. Jileti de sağlam tutuyor fakat jileti tutuş şekli bence hatalı veya kasıtlı olarak o şekilde üretilmiş agresif olsun diye. Güvenlik çubuklarının her iki yanında minik tümsekler var. Jilet onların üstüne oturuyor dolayısıyla bıçağın ağzı biraz havada kallıyor. Ama bu durumda jilet sadece kenarlardan desteklendiği için ve orta kısımları çok boşta kaldığından esnemeye sebebiyet veriyor ki bence bu çok yanlış.

Yuma jileti boydan boya bütünüyle kavrıyor mesela. Örnek olması açısından...
Haydi hayırlı tıraşlar...
(13/12/2013, Saat: 11:16)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hmmm bu yazdiklarinizdan aklima takilan bir soru aydinlanmis oldu, aletleri aldığım satıcıya bunlardan alan varmı diye sormuştum, adam bana peynir ekmek gibi satiliyor dedi. Cok sasirmistim. Ama Hamamlar için satiliyorsa o zaman normal. Not: bulgaristan da hamamin yanindaki pazarda bile satılıyor. ... :-)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@GartBnx Üstadım, Bulgaristan demişken hatırlatalım: Wink

(24/09/2013, Saat: 17:16)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu kremlerin en pahalısı Bulgaristan'da 1 lira yada 1.5 liraya denk geliyor, Bulgaristan'dan İstanbul'a gelirken foruma mesaj bırakırım isteyene istediği kadar getirebilirim. Ancak şu anda İstanbul'dayım, bu işi ancak Aralık ayı gibi organize edebilirim.
Ben hiç denemedim ancak İngilteredeki bazı arkadaşlarıma gönderdim bir yorum yapmadılar. Sadece Gülsulu bir tıraş kremleri var o oldukça güzel. Gönderdiğim herkes tekrardan istedi.

bu arada bu kremin kril alfabesinde yazılışı KAPO latin alfabesi ile KARO... aklınızda olsun..

http://www.geltir.com/thread-3241.html

Smile
(12/12/2013, Saat: 23:10)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi alete bir jilet taktım, jilet tutuşunu görmek için, jilet düzgün duruyor ve oynamıyor. bugün 3 adet almıştım bu aletten, hepsinde jilet tam oturdu ve yerinden oynamıyor. Acabaha bir düzeltmeyemi gitti firma. Nikel kaplaması daha önce baktığım Orak'lardan daha iyi.

O zaman kesinlikle üretim farkı var çünkü benim aldığım yerdeki bütün krom ve nikel kaplı oraklar jilet tutma özürlüydü. Yorumlarınızı bekliyoruz.

(13/12/2013, Saat: 11:34)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki Orak aletin özellikle üst kapak kaplaması iyi aslında. Aynı şeyi orta kısım ve sap için söyleyemeyeceğim. Jileti de sağlam tutuyor fakat jileti tutuş şekli bence hatalı veya kasıtlı olarak o şekilde üretilmiş agresif olsun diye. Güvenlik çubuklarının her iki yanında minik tümsekler var. Jilet onların üstüne oturuyor dolayısıyla bıçağın ağzı biraz havada kallıyor. Ama bu durumda jilet sadece kenarlardan desteklendiği için ve orta kısımları çok boşta kaldığından esnemeye sebebiyet veriyor ki bence bu çok yanlış.

Yuma jileti boydan boya bütünüyle kavrıyor mesela. Örnek olması açısından...

Hah işte o minik tümsekler bendeki makinede yok.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Samanpazarında gördüğüm krom kaplamalı, kısa saplı, 3 parça Orak tıraş aletini hafta sonu denemek için satın aldım 3 TL fiyatı vardı. Dıştan bakıldığında çok da kötü durmuyor, 3 parçanın da metal kaplaması gayet iyi kafa kaplamasında yer yer ufak hatalar var. Ağırlığı yumadan bir tık iyi. Yeşil astra jilet taktım, takarken kafayı ortalamak gerekiyor, yoksa mikron seviyesinde kayma oluyor. Jilet açısına baktığımda bu tıraştan tahrişsiz çıkar mıyım diye merak ettim. Nerdeyse yüze dik gelecek jiletin ağzı. Tıraşa başladığımda sakal 1 günlük olmasına rağmen çatır çutur kesme ve yolma sesleri gelmeye başladı, ama jiletin yüzümde gezdiğini de hissettiriyordu. Ciddi tahriş ve kesik yaşamadım ama çekme ve yolma yaşadım, keskin bir jiletle denesem nasıl olurdu diye merak ediyorum. Yine de oldukça yakın bir tıraş verdiğini söylemeliyim. Rimei varken günlük kullanılacak bir alet değil. Sırf fantazi olsun diye denemek isteyenler için olabilir Smile
P_20160102_111528_1.jpg
P_20160102_112258.jpg
P_20160102_111705_1_p.jpg
P_20160102_111846_p.jpg
P_20160102_111811_1_p.jpg
P_20160102_111726.jpg
P_20160102_111920.jpg
P_20160102_112033.jpg
P_20160102_112101.jpg
P_20160102_112144.jpg
P_20160102_112322.jpg

Orak tıraş aletinin siyah ve gri saplı olan her iki rengini de kullandım ve iki ürün de aynı kalitede. Ürünün krom metal kaplamasını beğendim, genel olarak kalite hissi fena değil, resimlerde de görüldüğü üzere güvenlik barında sanırım kalıptan dolayı kısmi pürüzler var ancak tıraş olmaya engel bir durum oluşturmuyor. Siyah saplı olanı görünüş olarak biraz daha çok beğendim. Plastik sapı da hem işleme hem de materyal olarak güzel. Treet dura sharp silver edge jilet ile birkaç tıraş oldum ve hiçbir tahriş, kesik ya da noktasal kanama yaşamadım aksine benim için önemli bir kıstas olan boyun bölgesinin tam anlamıyla sinekkaydı olabilmesini de sağlayan bir alet oldu. Bazı tıraş aletlerinde ne kadar iyi ön hazırlık veya teknik yaparsam yapayım boyun altında başarısız olabilen aletler çıkıyor ama bu aletle tam anlamıyla sinekkaydı tıraş olabiliyorum. İlk perdede sanki jilet cilde çok yakınmış gibi geliyor ama açısına hemen adapte olunabiliyor.
Satın aldığım satıcı 1-2 aydır piyasada olduğunu belirtti. 4TL'ye bence gayet iyi bir tıraş aleti.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Ovguleriniz bu aleti dusundurmeye basladi bana. Nereden almistiniz?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 813,155 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 397,564 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,797 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,991 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,963 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,620 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 115,808 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,743 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,504 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,281 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: