Yemek Tarifleri
O teneke gibi olanlardan bulsam alacağım da burada yok işte.. Smile
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(23/12/2014, Saat: 20:24)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eşim uzakdoğulu ve evde devamlı uzakdoğu yemeği pişiyor. Dolayısı ile wok en çok kullandığı şey, sizinde bahsettiğiniz gibi kendi memleketinden getirdiği teneke gibi bi malzeme oldukça basit bir metal ne oldunu bilmiyorum ama harika lezzetler çıkıyor o wok dan.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Üstad eşinizden uzakdoğu yemek tarifleri alabilir miyiz? =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(23/12/2014, Saat: 22:02)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad eşinizden uzakdoğu yemek tarifleri alabilir miyiz? =)

Alırız tabiki hocam ama malzeme sıkıntı olur yüzlerce ayrı malzemesi var artık mutfakda adım atacak yer kalmadı bu sene sadece 50 kg gıda ürünü taşıttı bana

e mail adresim tipsol@me.com
(23/12/2014, Saat: 22:05)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alırız tabiki hocam ama malzeme sıkıntı olur yüzlerce ayrı malzemesi var artık mutfakda adım atacak yer kalmadı bu sene sadece 50 kg gıda ürünü taşıttı bana

Daha pratik tarifler veya püf noktalar da olur o zaman =) Mesela şu acılı ekşili çorbanın tarifini bir de eşinizden alsam çok mutlu olurum. Ben kendi kendime bir tarif uydurdum baya da benzedi ama hala eksik bir şeyler var.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(23/12/2014, Saat: 22:17)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha pratik tarifler veya püf noktalar da olur o zaman =) Mesela şu acılı ekşili çorbanın tarifini bir de eşinizden alsam çok mutlu olurum. Ben kendi kendime bir tarif uydurdum baya da benzedi ama hala eksik bir şeyler var.

Tabiki hocam özelden yazarım

Biz de isterizSmile
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
(23/12/2014, Saat: 21:44)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O teneke gibi olanlardan bulsam alacağım da burada yok işte.. Smile

Ben geçen sene Metro Grosmarket'te buldum geçen sene. Belki hala vardır bir bakın bence. Fiyatı da 30 TL gibi komik bir rakamdı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(23/12/2014, Saat: 22:46)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz de isterizSmile

Tabiki veririm fakat durum şöyle, ne kadar tarif yazsanda o tariflerin içinde spesifik uzakdoğu sosları var balık sosu, istiridye sosu, hindistan cevizi sütü, limonotu, zencefil vs yüzlerce sos var. Dolayısı ile yazdığım tarifin içindeki ürünü bulabilmek önemli.

Komşular burada harlı bir yemek muhabbeti varmış ben tıraştan fark edemedim bile böyle bir başlık olduğunu Wink kfc yi görünce dayanamadım bu tarif tüm hot wings sevenlere gelsinBig Grin

buharda pısırme burdada kullanılıyormus demek Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: