Yüzde köpürtme VS Tasda köpürtme
Paint brush tekniği fena diilmiş bugün deniycem. Ben hep dairesel yapıyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
her fırçada iyi sonuç alınacağını sanmıyorum. Galiba yoğun ve kısa loft iyi sonuç veriyor.
Simpson bir fırçam olsa kıl yapısı zarar görmesin diye dikkat ederdim ama fs ile yuvarlıyorum yuvarlayabildiğim kadar. Bozulursa yedeği var nede olsaSmile

Günlük traş olanların yüzde köpürtme yapmaması tavsiye ediliyor forumda. Yüzde köpürtünce sakallar daha yumuşak olmaz mı?

Yumuşak bir fırça kullanıldığı takdirde ciltte ekstra masaj, temizlik, hafif bir peeling etkisi yaratır diye düşünüyorum. Yoksa yüzümüz bu işlemler için çok mu hassas? Tecrübeli arkadaşların yorumları nedir?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
(03/01/2014, Saat: 09:06)fgenc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük traş olanların yüzde köpürtme yapmaması tavsiye ediliyor forumda. Yüzde köpürtünce sakallar daha yumuşak olmaz mı?

Yumuşak bir fırça kullanıldığı takdirde ciltte ekstra masaj, temizlik, hafif bir peeling etkisi yaratır diye düşünüyorum. Yoksa yüzümüz bu işlemler için çok mu hassas? Tecrübeli arkadaşların yorumları nedir?

Pek tecrübeli sayılmam ama sert kıllı fırçalar tahriş edebilir. Zaten traş makinesi kullandığımız için doğal olarak hergün peeling yapıp ölü deri temizliyoruz, bir de üstüne fırçanın etkisi yorabilir. Ben de günlük traş oluyorum fırçalarımdan biri best badger diğeri simpson super badger. Simpson çok daha yumuşak, hergün 1 fırçayı kullanıyorum, öbür gün diğerini, simpson varken yüzde, best badger varken tasta köpürtüyorum, bu çerçevede hem iki tekniğin zevkini alıyorum hem de suratı dinlendiriyorum.
Arada boyun bölgesinde yağda kullanıyordum, ancak gördüğüm mümkünse sabah bir duş alıp, üstüne traş olmak en güzeli... Bir de jilet kör olmayacak ve bastırmayacaksın, bu çerçevede yağa da gerek kalmıyor,

Svg.
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(03/01/2014, Saat: 09:06)fgenc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük traş olanların yüzde köpürtme yapmaması tavsiye ediliyor forumda. Yüzde köpürtünce sakallar daha yumuşak olmaz mı?

Neden? Yıllardır fırçayla tıraş olurum, çoğunlukla da yüzde köpürterek iyice masaj yaparak. Hiç bir sakıncasını, zararını görmedim. Fırçanın çalışma mantığı gereği, kapta bile köpürtseniz o köpük alınıp hop diye yanağa bırakılıp tıraşa başlanmaz. Alınır yüzde de bir süre köpürmeye, ezmeye devam edilir ki kayganlaştırıcı, sakalı yumuşatıcı etkisinden faydalanılabilsin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bir süredir sürekli olarak yüzde köpürtüyorum, kaseyi sadece fırçayı suyun içinde bekletirken ve köpürtme esnasında su takviyesi yaparken kullanıyorum. Uçları kırılmış, yumuşamış domuz kılı Omega fırçam ile hiçbir zararını görmedim. Tasta köpürtmek bana gereksiz geliyor artık. Köpürtme tekniği oturduktan sonra yüzde köpürterek çok daha başarılı performanslar alınıyor. Hem yüz hazırlanıyor hem de köpüğün kıvamı daha rahat yakalanıyor bence.

Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Simpson onerisinde oldugu gibi fircayi yuzumuze badana yaparsak yuzde kopurtmek zor. Domuz kılı fircayi yuzunde tabii ki dairesel hareketlerle guzel kopurtebilirsiniz. Hem de yuze sakala masaj olur. Burada tek bir belirleyici var bence. Fircanizin ne oldugu. Superbadger veya silvertip ise fircaya yazik etmemek lazim. Zenginseniz bile porsuklar icin yapmamak lazim derim.
Tıraş olmaya başladığımdan beri yüzümde köpürtüyordum. Geçenlerde ayrı bir tasta köpürtüp tıraş olmayı denedim. Arada bariz fark var; yüzümde köpürtünce sakallarım gerçekten tasta köpürtmeye göre çok çok daha iyi yumuşuyor.
Face lathering foreverWink

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: