Dünya Savaşları
(02/08/2013, Saat: 18:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/08/2013, Saat: 12:56)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Savaş romanlarına ilgi duyanlar kitap tavsiyesinde bulunurlarsa sevinirim. Yukarıda bir komşum ''Stalingrad'dan son mektuplar'' isimli kitabı önermiş. Toplu kitap siparişimde o kitabı da getirtmeyi düşünüyorum. Benim şu ana kadar okuduğum savaş romanları;
Pearl Harbor, Hitler'in harika komandoları, Panzer Birlikleri, Ölüm avcıları, Bismarck'ı batırınız, McArthur, Patton.

Bizimle alakalı olarak okumadıysan:

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok
Ateş Hattında - Beytüşşebap Kaymakamının PKK ile Mücadele Günlüğü
Binbaşı Ersever'in İtirafları (okunmalı)
Yer Eksi İki
Güneydoğudan Öyküler (mutlaka)
Kalbimi Dağlarda Bıraktım Güneydoğu'dan Şehit Asker Öyküleri
Ürperten İtiraflar PKK ile 3.5 Yıl

kitaplarını öneririm.

(02/08/2013, Saat: 19:44)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/08/2013, Saat: 19:40)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/08/2013, Saat: 12:56)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Savaş romanlarına ilgi duyanlar kitap tavsiyesinde bulunurlarsa sevinirim. Yukarıda bir komşum ''Stalingrad'dan son mektuplar'' isimli kitabı önermiş. Toplu kitap siparişimde o kitabı da getirtmeyi düşünüyorum. Benim şu ana kadar okuduğum savaş romanları;
Pearl Harbor, Hitler'in harika komandoları, Panzer Birlikleri, Ölüm avcıları, Bismarck'ı batırınız, McArthur, Patton.

değerli lord destur varsa ben de konu dışına çıkarak bi kaç ''roman'' tavsiyesinde bulunmak isterim. tıpkı sizler gibi Blush

küçük ağa - tağrık buğra
yaban - yakup kadri karaosmanoğlu
zeytindağı - falih rıfkı atay

zeytindağı için anı kitabı demek daha doğru olur. yazarın otosansür uyguladığı söylenir. olsun yine de oldukça etkileyicidir. özellikle kanal harekatı ve filistin cephesi kısımları...

bu iki roman, bir anı kitabını okudum; bunları okuyan şunları da okumalıdır dediğiniz kitaplar varsa elim tetikte pardon kalemde not almak için te burda bekliyorum Smile teşekkür ederim.

Canbaz komşum normal roman muhabbeti ve önerileri için ayrı konu açalım.

haklısınız öyle yapalım
Tavsiyeler için teşekkürler ayrıca roman için ayrı bir konu açılması lazım. Kitap sever arkadaş çokmuş burada Wink
Katılma tarihi: 2011
(02/08/2013, Saat: 19:44)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Canbaz komşum normal roman muhabbeti ve önerileri için ayrı konu açalım.

(03/08/2013, Saat: 14:36)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiyeler için teşekkürler ayrıca roman için ayrı bir konu açılması lazım. Kitap sever arkadaş çokmuş burada Wink

http://www.geltir.com/thread-1972.html
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
5-6 sene önce bir sahafta denk gelip pahalı bulup almadıgım yapı kredi yayınlarından 2. dünya savaşı tarihi isimli kitap, bu konudaki en iyi kitaplardan biri, bulursanız kacırmayın, son pişmanlık fayda etmiyor.
Dünya savaşları hava araçları, Japan

WWII sırasında Sırplara yapılanlardan haberim vardı ama bu başlık altında okuduklarım kanımı dondurdu.

http://tr.wikipedia.org/wiki/II._D%C3%BC...zul%C3%BCm

Srbosjek
Srbosjek_%28knife%29_used_in_Croatia_-_1...931945.jpg
www.tekyumruk.com
(26/08/2013, Saat: 20:44)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WWII sırasında Sırplara yapılanlardan haberim vardı ama bu başlık altında okuduklarım kanımı dondurdu.

...
zulme ugrayan zulum yapıyor demek ki, cocukluk doneminde travma gecirmek gibi...
Mega Japon Denizaltısı 2. Dünya savaşı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2022 Dünya Kupası sudüşleri 2 1,750 22/11/2022, Saat: 11:44
Son Yorum: hasanandnexus
  Dünya savaşları ile ilgili kitap önerileri Lord Sparhawk 31 26,912 20/02/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: armagedon
  2014 Dünya Kupası Takip Yorum Başlığı inceptum 278 211,592 14/07/2014, Saat: 01:56
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: