Dünya Savaşları
(31/07/2013, Saat: 21:54)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koşullar piknik koşulları olmadığı için bu ağırlığı bir insanın kaldırması mümkündür.Ayrıca, bu resim savaş enstantanesi değildir.Temsili resimdir.
Seyit Onbaşı'dan zafer sonrası yine aynı mermiyi kaldırıp kaldıramayacağı sorulmuş, verdiği cevap "aynı koşullar olursa neden olmasın"dır! Üstelik o mermi dört basamaklı merdivenden çıkıldıktan sonra atım yatağına sürülmüştür.
Dolayısı ile batı merkezli yazılan tarih biraz iyimser davranıp mermi ağırlığını 90 kg demiş, 5kg. da diyebilirdi.

Bu konudaki en kusursuz bilgi ordu kayıtlarında vardır illaki, oradan bakıp öğrenmek lazım. Bize tarihte öğretilen 200-250kg lik merminin muharebe esnasından kaldırıldığı seyit onbaş tarafından ama gazeticeler geldiğinde kaldıramadığı şeklinde.
2. Dünya savaşı ilgi alanım. Nick'im 2. dünya savaşında kahramanca çarpışmış olan Wehrmacht ( Nazi dönemi Alman ordusu) paraşütçülerinin ismidir. Naçizane Wehrmacht fotoğraflarım.

fjproposter.jpg
02521.JPG
kreta-1941-2-original-filme-von-1942-43-dvd2.jpg
0698_color_fallschirmjager.jpg
Battle_of_the_Bulge_Fallschirmjager.jpg
102356d1235739036t-original-fallschirmja...para-1.jpg
Para9g.jpg
0488_fallschirmjager.jpg
Germanyparatroopersjumpingart.jpg
FJ-postcard6.jpg
article-2075565-0F3540B900000578-769_964x962.jpg
Katılma tarihi: 2011
2mq50k7.jpg

2i9nzmc.jpg

2emea90.jpg

f9jnl5.jpg

jjr1u0.jpg

35hpp4g.jpg

295bad4.jpg

2rgnzwi.jpg

2cqeheh.jpg
(31/07/2013, Saat: 19:29)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: .

si3i.jpg

Bu tam benlikmiş hocam Big Grin

(31/07/2013, Saat: 20:52)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ym1m.jpg

Bu fotoğrafta gizli silah var sağdan ikinci hanımda saklı..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(31/07/2013, Saat: 22:56)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2. Dünya savaşı ilgi alanım. Nick'im 2. dünya savaşında kahramanca çarpışmış olan Wehrmacht ( Nazi dönemi Alman ordusu) paraşütçülerinin ismidir. Naçizane Wehrmacht fotoğraflarım.

fjproposter.jpg
02521.JPG
kreta-1941-2-original-filme-von-1942-43-dvd2.jpg
Battle_of_the_Bulge_Fallschirmjager.jpg
102356d1235739036t-original-fallschirmja...para-1.jpg
Para9g.jpg
0488_fallschirmjager.jpg
Germanyparatroopersjumpingart.jpg
FJ-postcard6.jpg
article-2075565-0F3540B900000578-769_964x962.jpg

bu isimle alman black metal gurubu var genelde nazi ideolojisi ve nazilerin savaş destanları üzerine sözleri. Biraz norveçli black metal gurubu burzumu andırıyor müzikleri
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Konuyu acan ve simdiye kadar fotograf ve yorum giren arkadaslardan ozur diliyorum.57.alayin sabah namazindan sonra cekilen bir fotografini gordugum gunden beri aklimda hep ayni dusunce beliriyor ve hasta ediyor beni savas ile ilgili gordugum her resim,her fotograf....bu insanlar OLDULER!!!!!
Kursunla,sarapnelle,sunguyle,girtlak girtlaga,....
Yasadiklari o olum ani ve acilarini yasiyorum sanki birebir......
Savaş ideolojileri bile kirleten çok pis bir olaydır... B. Durruti

(01/08/2013, Saat: 14:51)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu acan ve simdiye kadar fotograf ve yorum giren arkadaslardan ozur diliyorum.57.alayin sabah namazindan sonra cekilen bir fotografini gordugum gunden beri aklimda hep ayni dusunce beliriyor ve hasta ediyor beni savas ile ilgili gordugum her resim,her fotograf....bu insanlar OLDULER!!!!!
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(01/08/2013, Saat: 14:51)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu acan ve simdiye kadar fotograf ve yorum giren arkadaslardan ozur diliyorum.57.alayin sabah namazindan sonra cekilen bir fotografini gordugum gunden beri aklimda hep ayni dusunce beliriyor ve hasta ediyor beni savas ile ilgili gordugum her resim,her fotograf....bu insanlar OLDULER!!!!!

Hiç farketmez komşum, türkü, almanı, fransızı, amerikanı, çini, rusu, korelisi. Hepsi hükümetlerinin kararları yüzünden daha gencecik yaşta, kimbilir ne hayalleri, ne beklentileri varken ne şekillerde öldüler. Burada paylaşılan yerli yabancı askerlerin kaçı o fotoğraftan sonra yaşamaya devam etti, kaçı daha belki ilk sevgilisi bile olmadan öldü bilmiyoruz. Bakışlarındaki dramatiklik, perişanlık, kabullenmişlik ve keskinlik çok muazzam. Hepsi birer tarih parçası. Savaşın ne kadar kötü, ne kadar gereksiz olduğunu gösteren kahramanlar. Ölmüş adamlara bakıyoruz, belki ölmeden önceki son beş dakikalarına, belki 2 günlerine, belki 3 aylarına.

Kendini kaybedip işi acımasızlığa dökenlerin dışında, vatanını savunanı da, işgale gideni de suçlayamıyorum. İkisi için de aynı şekilde üzülüyorum. Ülkesi savaşa girince, yok ben saldırmam, ben gelmiyorum deme şansı var mı? Yok, 2 tane adamın lafına milyonlarca adam piyon gibi ölmüş, ölüyor, ölecek. İnsanoğlu o kadar da akıllı bir canlı değil çünkü.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Her Türk' ün izlemesi gereken Gelibolu belgeseli:

Bu adamlar vatanı için perişan olmuşken, şimdi başka koşullarda kirli dünyanın pis oyunları için doğuda piyon gibi harcanan şehitlerimize kelle diyen irinli zihniyeti savunanlar, beğenenler benden değildir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2022 Dünya Kupası sudüşleri 2 1,750 22/11/2022, Saat: 11:44
Son Yorum: hasanandnexus
  Dünya savaşları ile ilgili kitap önerileri Lord Sparhawk 31 26,912 20/02/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: armagedon
  2014 Dünya Kupası Takip Yorum Başlığı inceptum 278 211,591 14/07/2014, Saat: 01:56
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: