Burçlar
(30/07/2013, Saat: 14:25)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/07/2013, Saat: 14:15)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok öyle inanmasam da konu açılmış, ilerlesin Blush

özellikleri alıntı yapayım, şöyle;

"Bu burca Güneş 24 Eylül de girer 23 Ekim e kadar etkisini sürdürür.Bu burcun yildizi ZÜHRE dir.tabiati hava dir.dost burcu YAY düşman burcu OGLAk tir.Yildizinin dostu AY , düşmani ZÜHAl dir.

Terazi burcunda doganlar Zühre yildizinin tesirir altindadir.bu yildiz onlara evvela güzellik ,sonra da güzellige karşi derecesiz bir aşk ve anlayiş kabiliyeti verir.iyi kalpli ve cok dürüst kimselerdir.adaletli ve adil olmayi bir aşk derecesinde severler.

çok ve lüzumsuz konuşmayi sevmezler.hayatta mücadele gayretleri sonsuzdur.dogduklarindan itibaren ölünceye kadar baglandiklari

fikirleri ve prensipleri ugrunda savaşmaktan bir an dahi geri kalmazlar.güzel ve temiz giyinirler.zarif ve yüksek zevk sahibidirler rahatlarina pek düşkün olurlar.hayatlarinin decvamli suretle huzur ve sükun içinde geçmesini isterler.mizaçlari sakin ve muvazenelidir.bunula beraber ardabir fevkalade bir hiddet gösterdikleri de görülür.fakat bu hiddetleri pek çabuk sönüp gider katiyen kinci degildirler.her girdikleri ortama kolaylikla uymasini ve arkadaşlarla dostluklarinin devam etmesini bilirler.

en basit ortamda oldugu kadar ,en kibar ve aristokrat ortamlarda da kendilerini rahat hissederler. En hafif mizaçli kimselerle arkadaşlik edebildikleri gibi en agir başli ve sofi kimselerle de dostluk kurmasini ve bunu devam ettirmesini mükemmelen bilirler.Aşk hayatlari harikulade güzel ve tatli geçer.en geçimsiz eşlerle bile herkesin gipta edecegi bir aşk ve evlilik hayati kurmakta emsalsizdirler.kaynanalari ve diger hisim akrabalari ile mükemmel surette geçinirler.eşlerini Yengeç burcundan seçtikleri takdirde evlilik hayatlari sonsuz bir saadet ve bahtiyerlik içinde geçer."

Eşi teraziden seçtim evliliğimde terazi burcu bu ne yapmışım ben Smile

Hemen doğrusuna bakalım. Ben de çok yanlış yoldayım.

Bu konu bize pek yaramadımı ne?
(30/07/2013, Saat: 14:26)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/07/2013, Saat: 14:15)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok öyle inanmasam da konu açılmış, ilerlesin Blush

"Bu burca Güneş 24 Eylül de girer 23 Ekim e kadar etkisini sürdürür.Bu burcun yildizi ZÜHRE dir.tabiati hava dir.dost burcu YAY düşman burcu OGLAk tir.Yildizinin dostu AY , düşmani ZÜHAl dir.

Terazi burcunda doganlar Zühre yildizinin tesirir altindadir.bu yildiz onlara evvela güzellik ,sonra da güzellige karşi derecesiz bir aşk ve anlayiş kabiliyeti verir.iyi kalpli ve cok dürüst kimselerdir.adaletli ve adil olmayi bir aşk derecesinde severler.

çok ve lüzumsuz konuşmayi sevmezler.hayatta mücadele gayretleri sonsuzdur.dogduklarindan itibaren ölünceye kadar baglandiklari

fikirleri ve prensipleri ugrunda savaşmaktan bir an dahi geri kalmazlar.güzel ve temiz giyinirler.zarif ve yüksek zevk sahibidirler rahatlarina pek düşkün olurlar.hayatlarinin decvamli suretle huzur ve sükun içinde geçmesini isterler.mizaçlari sakin ve muvazenelidir.bunula beraber ardabir fevkalade bir hiddet gösterdikleri de görülür.fakat bu hiddetleri pek çabuk sönüp gider katiyen kinci degildirler.her girdikleri ortama kolaylikla uymasini ve arkadaşlarla dostluklarinin devam etmesini bilirler.

en basit ortamda oldugu kadar ,en kibar ve aristokrat ortamlarda da kendilerini rahat hissederler. En hafif mizaçli kimselerle arkadaşlik edebildikleri gibi en agir başli ve sofi kimselerle de dostluk kurmasini ve bunu devam ettirmesini mükemmelen bilirler.Aşk hayatlari harikulade güzel ve tatli geçer.en geçimsiz eşlerle bile herkesin gipta edecegi bir aşk ve evlilik hayati kurmakta emsalsizdirler.kaynanalari ve diger hisim akrabalari ile mükemmel surette geçinirler.eşlerini Yengeç burcundan seçtikleri takdirde evlilik hayatlari sonsuz bir saadet ve bahtiyerlik içinde geçer."

Smile işte üstad önemsemek lazımmış başta burçları falan Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
sormayın buraya bakınca ben de yanlış yapmışım, eşim yay zira Smile

Geçte olsa farkına vardık artık Smile

(30/07/2013, Saat: 14:29)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sormayın buraya bakınca ben de yanlış yapmışım, eşim yay zira Smile

Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Abi biz bu konuyu kapatalım Big Grin

Herkesin huzuru kaçacak Allah muhafaza Big Grin

Zaten bu zamana kadar bu konunun işlenmemesinde varmış bir hayır TongueTongue

Lüzumsuzluk bende UndecidedUndecided
KOÇ: Sende biliyorsun ki anlaşılmayan sen değilsin anlamayan çevrendeki insanlar. Yani sorun kesinlikle sende değil.

BOĞA: İnsanlar her olayı sana kitledikleri için seni saf zannediyorlar ama bu saf olduğun için değil yardımsever biri olduğun için.

İKİZLER: İnsanlar seni egolu biri olarak görüyor ama ben hayatımda senin kadar mütevazi birini görmedim.

YENGEÇ: Ya sen neden bu kadar çok geziyorsun. Her girdiğin ortamda en popüler sen olmak zorunda mısın? Vallahi helal olsun.

ASLAN: O kadar çok paylaşmayı seven bir insansın ki herkes sana hayran kalıyor. Sırf bu yüzden bile hayatının sonuna kadar yalnız kalmazsın.

BAŞAK: İnsanların yüzüne baktığın ilk anda bile ne olduklarını anlıyorsun. Artık insan sarrafı olmuşsun senden korkulur.

TERAZİ: En zor durumlarda bile bir çıkar yolu buluyorsun. İnsanların her derdine koşuyorsun. Seni sevmeyen ölsün.

AKREP: Olaylara bakış açın o kadar farklı ki ne kadar zeki olduğun hemen belli oluyor. Sen istesen şeytanı bile kazıklarsın.

YAY: Senin olduğun yerde insanların eğlenmemesi imkansız. Çevrendeki insalara pozitif enerjinle neşelerine neşe katıyorsun.

OĞLAK: O kadar sabırlı birisin ki herkesin derdini sen dinliyorsun, sen çözüm buluyorsun. Sırf bu yüzden bile erken yaşlanırsın

KOVA: Sana yapılan iyilikler asla karşılıksız kalmaz, bu yüzden herkesin hayatından bir tane senden bulunmalı.

BALIK: Ne kadar rahatsın bir insansın sen ya. kendine güvenin var, eğlencelisin. Bazen kıskanıyorum seni.
Bu filozofları öğrenmek istiyorum.

İnsanlığa yön veren parlak zekalar hep felsefe veya edebiyatın çatısı altında ortaya çıkmıştır. İnsanlığın kurutuuşu da felsefe bilim ve akıldadır. Gerisi cehalet ve delalettir

(30/07/2013, Saat: 14:03)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: inandığım söylenemez üstadım ama hayatıma yön veren iki filozofla aynı gün doğmuş olmamın bir anlamı avrdır diye düşünüyorum Big Grin
F.W. Nietzsche ve M. Foucault üstadım

(01/08/2013, Saat: 14:42)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu filozofları öğrenmek istiyorum.

İnsanlığa yön veren parlak zekalar hep felsefe veya edebiyatın çatısı altında ortaya çıkmıştır. İnsanlığın kurutuuşu da felsefe bilim ve akıldadır. Gerisi cehalet ve delalettir

(30/07/2013, Saat: 14:03)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: inandığım söylenemez üstadım ama hayatıma yön veren iki filozofla aynı gün doğmuş olmamın bir anlamı avrdır diye düşünüyorum Big Grin
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
2 Ağustos 2013

Sevgili Koç, içinde bulunduğun boşluktan kurtuluyorsun. His dünyana renk ve ışık veren bir olay bütün benliğini sarıp sarmalayacak. Kalbin çarpacak. Sabahtan akşama kadar düşündüğünü akşamdan sabaha kadar da rüyanda görüyorsun. İşte aşkın tarifi de bu. Yakın zamana kadar bundan mahrumdun.

Sevgili Boğa, Gökyüzü bugün arkadaşlarınızdan gelecek şanslara işaret etmekte. Sürpriz hediyeler alabilir işinizle ilgili önemli bağlantıları onlar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Gerçek dostlara sahip olmanın güzel enerjisi yansıyacak yaşamınıza. Özel yaşamınızda eş ya da sevgilinizle romantizmin yoğun olarak yaşanacağı keyifli bir gündesiniz. Sevginizi ifade edin ve sevilmenin hoş şımarıklığını doyasıya yaşamaya bakın. Çocuk sahibi Boğa’lar çocuğunuzun eğitim hayatında yaşadığı haksızlığa sessiz kalmadan hakkınızı arayın.

Sevgili İkizler, üçüncü bir kişinin fikir ve tavsiyelerine verdiğin önemin ne kadar yersiz olduğunu anlıyor ve bu hevesten kendini kurtarabiliyorsun. Unutulmaması gereken noktayı hatırlatayım ki her şey iki kişi arasında yaşanır. Gerçi fazla mutluluk insanı biraz geveze yapar ama yine de kendini frenlemelisin.

Sevgili Yengeç, duygularına hakim biri olduğun için aşırı sevince kapılıp her şeyi karmakarışık edecek halin yok. Teklifleri benimsemeden önce iyice tartmalısın. Sanki senin için zaman ve saat gelmiş gibi. Hiç umulmadık bir sürprizle karşılaşabilirsin. Ruh durumunu buna göre ayarlamalısın.

Sevgili Aslan, İş hayatınızda uzun zamandır sessizliğinizi koruduğunuz konulara karşı sesinizi gür bir şekilde çıkarabilir ya hep ya hiç deme cesaretini göstererek hakkınızı alabilirsiniz. Bugün boyun ve sırt bölgenizle ilgili rahatsızlıklar söz konusu olabilir ani ve ters hareketlerde bulunmamaya özen göstermelisiniz. Özel yaşamınızda ise ailevi konularda hassas davranmalı anlık kırgınlıklarla keskin kararlar vermemelisiniz. Özellikle babanızla ilgili konularda onun sizin atanız büyüğünüz olduğunu düşünerek hareket edin.

Sevgili Başak, çekingen davranmanın hiç de iyi bir şey olmadığını nihayet anladın. Meydanı boş bulan rakiplerin fırsattan istifade edebilirlerdi. Fakat durumu fark ederek aldığın tedbirlerle bugün tehlikeyi önleyecek ve kesin kararını verebileceksin. Sevgini belli etmekten korkmamalısın.

Sevgili Terazi, dedikodu ve söylentilerin etkisinde kalarak her şeyi berbat etmek üzere iken kendini toparlamakla çok iyi yaptın. Böylece daha şanslı oldun. Aynı hataya tekrar düşmemek için gözünü dört açmalısın. Hele sevdiğin kimseden şüpheye kalkışmak gibi bir tedbirsizlik yapmaktan sakınmalısın.

Sevgili Akrep, yalnız duyguların açısından değil her konuda abartıya kaçmak iyi bir şey değil. Yersiz bir alınganlık nedeniyle onun kalbini kıracaktın. Halbuki onun tek düşüncesi en büyük endişesi sensin. Üzerine titrediğini şimdiye kadar fark etmemiş olamazsın değil mi? Daha müspet olmalısın.

Sevgili Yay, çok önem verdiğin söylentilerin ne kadar yersiz ne kadar saçma olduğunu bugün içinde anlayacak ve üzüntülerine son vereceksin. Buna karşılık ulaşmak istediğin sonuca biran önce varmak için gerektiği kadar cesaret gösteremediğinde ortada. Hercai görünüşüne rağmen güvenebilirsin.

Sevgili Oğlak, Gökyüzü bugün akrabalarınızla ilişkilerinizin önem kazanacağına dikkat çekmekte. Haksızlığa uğramış olduğunuz önemli bir konuda sizi yalnız bırakmaları daha doğrusu haklı olduğunuzu bile bile yaşadıklarınız karşısında sessiz kalmaları yaşadıklarınızı yok sayarak hareket etmeleri sizleri duygusal olarak yaralayabilir. Değer verip her zaman fedakarlık yaptığınız insanların bu tarz yaklaşımları sizi yıkmak yerine daha da fazla güçlendirmeli. Gerçeği kabullenerek doğru kararlar almanızı sağlayabilmeli. Bir an evvel toparlanın ve bu organize haksızlığın karşısında kendinizi haklarınızı nasıl savunabileceğinizi düşünmeye başlayın.

Sevgili Kova, Gökyüzü bugün arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat çekmekte. Uzun zaman önce kırıldığınız yaralandığınız bir arkadaşınızın barışma talebini yine bir arkadaşınız aracılığı ile alabilir barışıp barışmama konusunda tereddütler yaşayabilirsiniz. En iyisi acele kararlar vermemek ve geçmişte size yaşattığını adil bir şekilde değerlendirerek hareket etmek olacaktır. Bugün işinizle ilgili iletişim problemleri yaşayabilir buna bağlı tartışmaların tam ortasında kalabilirsiniz. Sakin olun ve dengeleri sağlamak için çaba gösterin. Özel yaşamınızda ise eşinizle birlikte ortak kararlar almanızı gerektiren mecburiyetlerle karşılaşabilirsiniz. Ben merkezli davranmadan kararlar almanız her ikiniz içinde olumlu etkiler sağlayacaktır.

Sevgili Balık, Gökyüzü bugün işinizle ilgili çok önem taşıyan bir anlaşmada yaşanabilecek aksiliklerin olabileceğine dikkat çekmekte. Sakın paniğe kapılmayın bu kısa sure içinde çözüme kavuşturulacak bir durumdur. Enerjinizi düşürüp ruhunuzda olumsuz düşüncelerin hakim olmasına izin verirseniz bu sürece negatif yönde etki edebilirsiniz. Otokontrolünüzü yüksek tutun ve kazanın. Özel yaşamınızda ise sevdiğiniz insana güvenmeyi öğrenmelisiniz. Kuşkularınız geçmişte başka bir ilişkide yaşadığınız olumsuz etkiler gerçek mutluluğu yakalamışken yakanızı bıraksın istiyorsanız güvenmeyi mutlu olup mutlu etmeyi bir an evvel hayata geçirmelisiniz. Güvenin olmadığı yerde sevgi biter. Bunun bilinci içinde hareket etmelisiniz.
09.08.2013

•KOÇ: Nefes alman bile zarar insanlara ya. Şu insanları biraz ciddiye al diyeceğim ama bunu okurken bile güleceksin. Bildiğin gibi takıl sen.

•BOĞA: Sevgi sana göre bir şey değil. Hele bu aralar hiç değil. Gezip eğlenmene bak sen doğru kişi karşına aniden çıkacak zaten.

•İKİZLER: Doğruların var asla vazgeçmediğin. Kıramadığın sevdiklerin var ve onlar sana zarar veriyor. Gerisi sana kalmış.

•YENGEÇ: Burnunun dikine gidiyorsun sürekli. Biraz düşünsen zaten hata yaparsın. En iyisi burnunun dikine gitmen aferin devam et

•ASLAN: Biraz zamana ihtiyacın var. Her şey yoluna girecek. Sorunlarını başkalarının yardımıyla değil de kendin çözmen harika.

•BAŞAK: İnadın inat. Bir şey ağzından çıktıysa söz verdiysen milyarlar verseler sözünden dönmezsin. Helal olsun sana.

•TERAZİ: Dengesiz insanlardan uzak durman en iyisi. Ne dediği belli olmayan insanlara tahammülün yok. Sen net insanları seviyorsun.

•AKREP: Hata yapanı affetmiyorsun. Herkesin ikinci bir şansa ihtiyacı var cümlesi sana göre değil. Bildiğin yolda devam et. Doğru yoldasın.

•YAY: Boş insanlarla boş muhabbetlere girmiyorsun işte bu yüzden kafan daha rahat. Daha huzurlusun. Böyle devam et.

•OĞLAK: Hayatında bir şeyleri yoluna koymak istiyorsan boşu boşuna kafana taktığın olayları beyninden atman gerek. Yoksa sürünürsün.

•KOVA: Güvendiğin insanlar arkandan konuşuyor ne zaman farkına varacaksın? İki yüzlü insanlarla işin olmasın.

•BALIK: Ne zaman huzur buldum artık mutluyum desen tak hemen başın derde giriyor. Sana mutluluk haram olmuş resmen.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: