No Pain ! No Gain !
Birçoğuna göre modern body building Arnold ile başlamıştır.Reg Park,Frank Zane,Boyer Coe,Lou Ferrigno...

images?q=tbn:ANd9GcTD_f_Ybfw1juaa9pCgriu...WNefsuCUsZ

Bu abiler aynı zamanda filmlerde klişe rollerde oynamıştır.

images?q=tbn:ANd9GcTKY8n9juiGNVwtCnj1QKE...n6zKKKN6Ts

Artistliğe giden dumbel ve barlardan geçiyormuş Smile

images?q=tbn:ANd9GcTc20FEF79wwRMFltOIzfj...XGm42WQrjA

RPark0010.jpg

3426434895_5968ca4534.jpg

Günümüz BB sporcuları Arnold zamanını çoktan aştılar.

images?q=tbn:ANd9GcRoxmPYsuKJhUog5OIRBP8...PATzSLINtA

Arnold ve çağdaşları Eski Yunan tanrılarının heykelleri gibi '' fit ve orantılı'' görünüyorlardı.

images?q=tbn:ANd9GcTfrmrRn-67zf_lno71MZz...Iv4os2ojfX

Yeni BB sporcuları mutasyon geçirmişler gibi.O kadar anabolic,streoid,amino asit.Ortaya sporcular değil ucubeler fırlamış

WTF-extreme-bodybuilding-fails8.jpg

Tanıdığım BB yapan çocukların en fakirleri,hergün primobolan'a talim ederler.Anormal değişen hormon ve troid yüzünden sesleri bile kısık kısık çıkar...

bodybuilding_fail_61.jpg

Takviyeler,hormonlar ve beslenme başlı başına bir servet.Dört tane büyük pizza yiyipte ''içimin kıyılması geçti'' diyen vücutları da görmedim değil Big Grin

543790_440778362644005_566137621_n.jpg

Bu kadar kimyaya,böbrek ve karaciğer ne kadar dayanır.

WTF-extreme-bodybuilding-fails19.jpg

Sauna ve solaryum giderleri saymıyorum Smile

wh::280::n::ffffff::1::19202a::y::0%7C9::0

Müsabık ablalar var aman onların fotoları daha da iç karartıcıConfused

1305008657_198435652_1_bodybuilding_supp...colony.jpg

Aynen durum budur.Sağlıklı fit ve güçlü olmak varken.Daha büyük iri ,definisyon hali,sürekli ilaç nereye kadar.

taking-supplements-for-bodybuilding.jpg
tüketim piyasası öyle bir hale geldi ki, daha kolay yönlere kaçıp rakiplerinin önüne geçmeye çalışanlar oldukça, mecburen herkes ilac kullanmaya başlıyor. aksi halde geri kalmış oluyorlar. boyutu daha belirgin kılacaksa, Türkiye 3. sü (kilosunu hatırlamıyorum) yıllarca verdiği emek ve parayı bir kenara bırakırsak, sadece yarışma kürü için 60.000 lira harcadı getiğimiz yıl. spor salonu da kendisinin, bu yalnızca ilaç ve yiyeceğe gidenler. protein, aminoasit, cla gibi görece daha masum takviyeler ile başlayıp, hormon dengesini tamamen değiştiren ürünlere yöneliyorlar. yukarıda manipüle edilmiş fotoğrafı bulunan ronnie colleman' ın sonu da malum. dediğim gibi, sektör mecbur bırakıyor insanları buna. tıraş olan hanımefendi (!) sporcular var.

bunu değiştirmek için federasyon bikini güzeli seçmeye başladı artık hanımlarda, erkeklerde de klasik (tam emin olmamakla birlikte hafif takviylere izin vererek) diye kategoriler açarak, daha insana benzer vücutları teşvik etmeye çalışıyorlar.

bu vesile ile Ahmet Enünlü ve Mahmut Irmak' ı da saygı ile anmak gerekir sanırım.
Ronnie, markus ruhl ve birkaç kişi daha fotoshop orada, öyle değiller gerçekte. Kollarını iki yana açan gerizekalının adını hatırlamadım o bodyci değil, o kollar da kas dğeil, at enjektörüyle kollarındaki kaslarının araısna bir tür yağ basıp o şekilde aşırı şişik durmasını sağlıyor. Hasta ruhlu.

Bu arada Arnold steroidin kitabını yazmış bir arkadaştır, zamanında piyasada kolay kolay gh hormonu bulunamıyorken, morglara gidip ölü beyinlerden, ölü köpeklerden gh hormonuna ulaşmıştır.

Gerçek heykel gibi estetik vücut görmek isteyenler Frank Zane' e bakmalı, muhteşem vücut:

frank-zane-1080HD-walllpaper-The-Chemist-350x620.jpg

Bizim türklerden benim en beğendiğim vücutcumuz Ahmet Enünlü, zane gibi estetik bir vücuda sahipti:

d4844dc5d561ce26e7ef7ec39df95d73bd36b06a.jpg
ahmetenunlu.jpg

ortada ferrigno ayısının yanında ne kadar estetik durduğuna bakın:

ahmet-enunlu_33373.jpg

yenilerden eski hali ile flex wheeler ve serge nubret çok estetik vücutlara sahipti

flex solda

flex93-serge78.jpg

yenilerden yine bozmadan önce denis sergovskiy çok iyiydi

img0605.jpg
19+Denis+Sergovskiy+picture.jpg

Sonra Jay Cutlerla çalışmaya başlayınca aşırı irileşip bütün estetiğini yitirdi.

Milos Sarcev, çok iri bir vücudun da esteitk durabileceğinini örneği:

milos6.jpg

Arnold hayvanının definasyon öncesi sırtı, tam hulk:
arnold-back.jpg

Ama en süperi Ronnie, bu kadar at azmanı olup da bu kadar sempatik ve komik bir adam az olur, burada 200 pound dumbell press yapıyor, yani her dambıl 90 kilo. Smile

burada bacak press tam 1 TON:

light weight Big Grin

burada squat 360kg

deadlift 360kg

dikkatinizi çekerim ronnie powerlifter' cı değil vücut geliştirmecidir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
yıllarca amino asit ve protein kullanmış biri olarak etkisini tartışamam. Özellikle uygun proteini seçerseniz takviye olarak muazzam bir destek oluyor. Zaten protein almadan beslenme benim ki gibi işlere sahip insanlar için imkansız. Dezavantajları var mı derseniz özellikle bağırsaklara yaptığı baskı ve şişkinlik hissi berbat. Onun haricinde sıkıntı yok. Bunun ötesi benim için çok fazla zaten sadece protein ve amino kullanırken şuan bastığım kilodan 20 kg fazla basıyordum buda benim için yeterli.

Maddi olarakda pahalı ürünler olduğunu söyleyebilirim düzenli kullanımla protein 3 hafta ancak yetıyor. Aşağı yukarı 115-140 tl arasında oldugunu düşünürsek proteinlerin kaç makine yapar varın siz düşünün Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
benden bir obez olarak vucütları insan v2 diyebileceğim şekilde
insanın bir üst versiyonu olarak gelişmiş insanları herzaman karalamam
beklenir toplumda hep bunu yapar nedense

onlar böyle ama steroid alıyor
protein tozu kullanınca superman oluyomussun
sımdı boyleler ama sonra cocukları olmıcak
hepsı kısır bunların
vs vs... aklıma ılk gelen vucut gelıstırmecı karalamaları...

ben saygı ve hayranlıkla bakıyorum kendılerıne
cunki onları tanıyorum yasamlarını bılıyorum

ınanılmaz bır dısıplın ıcınde besleniyorlar
calısıyorlar
dınlenıyorlar

hayatlarında her şey programlı

sanılmamalıkı o bulk yada cutting steroidleri biz alınca
aynı sonuca ulaşacağız

kas gelişimi mantıgı çok basittir
çalışırken kaslar kasılır zorlanır mikro yırtıklar oluşur kaslarda
beslenme ve dinlenme ile kaslar tamir edilir yırtıklar kapanarak kaslar büyür

bu sebeple bir gün çalışma bir gün off yaparlar

steroidler bu iyileşme sürecini hızlandırarak daha cok ve daha sık calısmaya ızın verırde bu adamlar boyle gelısebılırler

yanı daha cok calısma
daha ıyı beslenme
daha kalıtelı dınlenme...

hayran olmamak
takdır etmemek

haset fesat degılsenız mumkun degıl
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
kreatin ve amino asit kombinelemenin güce gerçekten etkisi var. Yaklaşık %25 güç artışı sağlamıştı bende kullandığım dönemde. Yoğun diet döneminde l karnitin ve cla kullanmanın fazladan %5-10 etkisi oluyor ama fiyatlarına göre o etkiye değmez. Protein iyi beslenemiyorsanız gerekli, normal yoldan alabiliyorsanız daha iyi. Sırf whey ile işin kolayına kaçıp yağlanmak çok kolay.

Amatör bazda kullanımlarda supplementlerin belirgin bir zararı yok, ciddi bir vaka da yok. Ciddi vücutcular supplementleri sadece ek olarak alıyorlar zaten. Onları bozan anobolik steroidler ki zararlarını tartışmaya gerek yok herkes biliyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ağaç yaşken eğilir mi?
Daha çocukken kafaları karışır bilinmez.

ex_bodybuilder_boy.jpg

rakgrass.jpg

richard_sandrak_01.jpg

images?q=tbn:ANd9GcRXJFmtL4bSDptPBlHMvDS...L6EGWuXgGw

pb-120430-bodybuilding-kabul-ps1.photoblog900.jpg

sandrak.jpg

images?q=tbn:ANd9GcQgWUNmt0xNsQ7OyfEye--...waASER3j-w

images?q=tbn:ANd9GcTAQ9OKBDhM0DaYjqFrGZP...f71thYS2Uw
Bence hoş değil, bırakalım çocukluklarını yaşasınlar derim.
Saka gibi ya! Kaslarin o yasta bu denli gelismesi anatomik olarak mumkun mu ki? Sonlara daha kabul edilebilir fotograflar var ama baslardaki saka gibi
Abiler protein tozunun kalp rahatsızlıklarına sebep olduğu söyleniyor canan karatay iki genç hastam geldi protein tozu kullanmislar kalp hastası ikiside dediğini duydum. Protein ile protein tozu aynı şey mi onu bilmiyorum tabi
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: