Son Çarem Bu Konu!
(22/07/2013, Saat: 12:15)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok yok ben forum halınde derlı toplu hale getırdıgım ıcın
ve geveze oldugum ıcın her konuda varım Big Grin
konu hakkında cok bılgılı hocamalarımız var forumda

benım namım daha cok pıyasada kolay bulunabılen ve
hesaplı herseyı deneyıp ıclerınde
kullanılabılır olanları acıklamak

nadıren cıkan mukemmellerı duyurmak

astra ve rımeı bunlardan ıkısı Smile

Büyük Üstada Saygı..

28sxzzl.jpg
enubu3yz.jpg

Daha iyileşmeden yenisi başgösteriyor. Son birkaç tıraşta 50ml+10 aspirin karışımını kullanmaya başladım, anladığım kadarıyla deriyi soyuyor.
Hocam kıl dönmüş, sizde iğneyle falan oynamışsınız bu sefer cerahat toplamış.Sakalı çıkış yönüne alın,şap kullanın ve dönük kılları cımbızla köklemeyin,çıkış folikülleri bozulmasın,makasla kesin.
bendede aynı sorunlar vardı böyle hallettim.
(24/09/2013, Saat: 00:09)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam kıl dönmüş, sizde iğneyle falan oynamışsınız bu sefer cerahat toplamış.Sakalı çıkış yönüne alın,şap kullanın ve dönük kılları cımbızla köklemeyin,çıkış folikülleri bozulmasın,makasla kesin.
bendede aynı sorunlar vardı böyle hallettim.

Aslında hiç ellemedim, sadece kolanya pamuk.. Çıkış yönüne aldığımda boğaz altı komple sakallı kalıyor. Yani yanak kısmını da sakal yönünde aldığım halde (ters almıyorum yani) boğaz bölgesine kıyasla (burayı da ters almamışsam) çok daha temiz oluyor.

Cümleler sakalımdan beter oldu ama siz anlarsınız artık Smile
Fırça ve sabununu daha efektif kullanmanız lazım hocam.Bu tarz follikülitler yaşadığınız bölgeyi bir daha fırçalayıp daha iyi temizlemeye çalışın,hatta tavsiyem elinizle gerdirerek bir kez daha fırçalayın.Ters çıkan kıl folliküllerinin içine bakteri girmesine izin vermemeniz lazım.Deneyin görürsünüz, şikayetlerinizin azalması fırça ve sabunu ne kadar iyi kullandığınızla orantılıdır.
(24/09/2013, Saat: 00:28)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça ve sabununu daha efektif kullanmanız lazım hocam.Bu tarz follikülitler yaşadığınız bölgeyi bir daha fırçalayıp daha iyi temizlemeye çalışın,hatta tavsiyem elinizle gerdirerek bir kez daha fırçalayın.Ters çıkan kıl folliküllerinin içine bakteri girmesine izin vermemeniz lazım.Deneyin görürsünüz, şikayetlerinizin azalması fırça ve sabunu ne kadar iyi kullandığınızla orantılıdır.

Çoğunlukla duştan önce ya da sonra tıraş oluyorum. Ama gene de önerinizi dikkatle ut gulayacağım. Hatta tıraş sonrası da bir güzel fırçalalyayım diyeceğim ama bu bölge eğer ters almışsam oldukça hassas
Duştan sonra olun tabi gözenekler açılır sakallar yumuşar yakın traş alırsınız, ama gene de o bölgeyi tekrar daha iyi temizleyin.Çok da kendinizi kaybederseniz sert fırça tahriş edecek buna dikkat.Traştan sonra niye fırçalayasınız hocam ne gerek var bol soğuk su yeterli çoğu zaman.
(24/09/2013, Saat: 00:33)geldigitti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çoğunlukla duştan önce ya da sonra tıraş oluyorum. Ama gene de önerinizi dikkatle ut gulayacağım. Hatta tıraş sonrası da bir güzel fırçalalyayım diyeceğim ama bu bölge eğer ters almışsam oldukça hassas

Bence tıraştan sonra fırçalamayın jiletten hassaslaşan cildinizi fırça dahada tahriş yapabilir.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Peki şap kullanımı neden tavsiye edeiliyor? Mesela benim için ne gibi bir faydası olabilir? Aleyhinde şeyler de okumuştum .

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: