RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
Bana geleneksel tıraşı sevdiren jilettir kendileri Smile
İlk bu jiletle başladım sonra boşuna diğer jiletleri denedim belki bir artıları vardır diye ama balkanların bu çok sevilen jileti aradığım jiletin ta kendisiymiş. Fark ettikten sonra 6 paket 100'lük stokladım. Fiyat olarak 6TL ya da 6.50TL'ye bulunabildiğinden de ekonomi dostudur kendisi.
2 perdede kanatmayan, kızartmayan ve takılma yapmadan sinekkaydı sonuç elde edebildiğim abartılı keskinlikte olmayan beğendiğim bir jilet benim için.
Kartuşlu makina ile tıraşa alışkın bir arkadaşıma da wilkinson ve rapira ikilisi hediye ederek geleneksel tıraşa adım atmasını sağladım ve kendisi 2 ay kadar rapira kullandıktan sonra 2 adet 100'lük rapira stoklayarak kervana katılmasına bir şekilde vesile olmuş jilettir Rapira. Plantinum Lux ile Swedish Supersteel üretimleri de Türkiye'de bulunabilir olsa harika olacak bence.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
beyaz mavi kırmızı renkte kutusu olan rapira ile 5 traş çıkarabiliyorum, severek kullandığım güzel bir jilet.
Ancak bu kutudan Ankara'da göremedim :/
u4y9esyv.jpg

GT-I9500 cihazımdan gönderildi
Daha sonra denerim, diye diye pembe-mavi olanını bugün Rimei ile kullandım en sonunda. Her zaman ki gibi yüzümü iyi hazırlamama rağmen bana hiç konforlu gelmedi bu jilet. Tıraş sonrası yüzümde, tahriş belirtisi olmasa da bir kaç kesik ve bol miktarda razor burn oldu. Yüzüm fena halde yanıyor şuan. Şu ana kadar deneyip en sevdiğim jiletler, astra mavi, Perma-Sharp çift kağıt, ve Astra SP.
Bu aksamki trasimda kullandim ve yesil astradan sonra nedense sanki 3 perde almama ragmen sakal birakmis gibi yani tras olamamis izlenimi birakti elimle kontrol ettigimde.benden gecer not alamadi maalesef

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(23/01/2012, Saat: 01:10)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayın eggman

bendeki pembe mavi rapiralar sizin sahte dediklerinize giriyor ama jiletleri gerçekliğine emin olduğum mavi beyaz kırmızı paket rapiralarla karşılaştrıdığımda çeliğin rengi kesici bölümün bilenme miktarı ve raipiranın özelliklerindeni olan diğer jiletlerden daha geniş ve daha kalın/sert olması ve tıraşları aynı. mümkünse jiletlerin çeliklerinide bu özelliklerine bakakar karşılaştırabilirmisiniz

şahsen ben iki rapiranında geçek olduğunu sanıyorum .sizin gerçek dediğiniz paket daha yeni ve bileyi geliştirilmiş üretim olabilir. mesela mavi beyaz kırmızı paketin 10 kusur yıl önceki sürümleride yeni olanlarına göre çok kötü

bende çin yapımı sahte rapirada var. hem ambalajı hem yaıları ve amblemi çok farklı çelik rengi ve jiletin boyutu sertliği bilenme miktarı da çok değişik.sahte çin yapımı olanı kimseye tavsiye etmem kullandığım en kötü jiletti.yinede kulanmak isteyen olursa elimdeki boş duran 7 paket gönderirim
w9jq5g.jpg

Resimde görülen jilet rapiranın sahtesimi yani?Eminmisiniz?
Bende de birebir aynısından var.Dün bir tane denemek istedim.EJ 89 ile tabac sabun.3 perde sinek kaydı tıraş oldum.Keskinliği çok hoşuma gitti.Anlamadım gitti valla.Acaba tabactan mı kaynaklandı.Tongue
Tıraş kolanyasında ufacık bir yanma hissettim.Kafam çok karıştı.Bendekilerde çift kağıda sarılı.Bir paketini (10luk) 1 tl almıştım denemek için.
Bana kalırsa sahtesi-gerçeği çok birşey değiştirmez hocam.
Tıraşı iyiyse sahtesini de kullanırım.

(13/05/2014, Saat: 18:33)artofdragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resimde görülen jilet rapiranın sahtesimi yani?Eminmisiniz?
Bende de birebir aynısından var.Dün bir tane denemek istedim.EJ 89 ile tabac sabun.3 perde sinek kaydı tıraş oldum.Keskinliği çok hoşuma gitti.Anlamadım gitti valla.Acaba tabactan mı kaynaklandı.Tongue
Tıraş kolanyasında ufacık bir yanma hissettim.Kafam çok karıştı.Bendekilerde çift kağıda sarılı.Bir paketini (10luk) 1 tl almıştım denemek için.
www.BarbarosRazors.com

(13/05/2014, Saat: 18:33)artofdragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resimde görülen jilet rapiranın sahtesimi yani?Eminmisiniz?

sahte yada çok eski üretim... bende de var. iyi tıraş ettiği söylenemez. pembeler bundan daha iyi tıraş ediyor.

Fotoğraftaki Rapira'nın eski Rus ve Doğu bloğu ülkeleri için üretilen seri olduğunu sanıyorum. Bu paketten memlekete gittiğimde buldum ve günlük tıraşımda kullanmak üzere stokladım.

Şu ana kadar 10luk bir paketini bitirdim, kullan at yaptım, bayağı memnun kaldım. Sahte midir değil midir bilmem ama bu konuda @theunnamed üstadın görüşüne katılıyorum, performansından memnunum o zaman sahte mi değil mi diye araştırmıyorum.

Çin üretimi olduğunu sanmıyorum ama, onların bayağı kötü olduğunu söylüyorlar, umarım öyle bir pakete denk gelmem çünkü bulduğumda tek tek aldığım 10luk paketler de oldu TongueAngel.

Ayrıca ben de bu jileti Edwin Jagger DE89 ile kullanıyorum iyi bir performans sergiliyor bu ikili, belki sizde de bu durum olmuş olabilir.

orjinalinin fotoğrafları
http://geltir.com/thread-183-post-57032.html#pid57032

bu ise %200 sahte.100 tane günlük kullandım, bunun çeliği diğer kullandığım hiçbir jiletin çeliğine benzemiyor, aynı jilet isimsiz haliyle 2 liralık rimei sahtesi honglong makinenin içinden çıktı. sahte permayı bundan daha çok beğendim. bundan memnunsanız memnun kalmayacağınız jilet tanımıyorum Smile

ayrıca sadece bu jilet rapiranın sahtesi,bundan farklı ambalajda sahte rapira yok
http://trasklavuzu.blogspot.com/
İzmir de fırsat buldukça Bit Pazarına giderim. Maalesef şu güne kadar elim boş dönmüştüm. Bugün yine gezerken kolu olmayan bebekler kemer tokaları gibi gereksiz ne kadar şey varsa satan bir amcanın tezgahında Big Roc marka tıraş makineleri gördüm. Ama Nive Kutusu gibi olan değil komple Çince yazılı simsiyah kutusu vardı. Onlara bakarken karşıma yan tarafta Rapira Super Stainless 5'li paket çıktı. O kadar rengi solmuş ki belli çok eskilerden kalma öylesine geçmiş amcanın eline. Jelatini kutusu açılmamış.

R41 ile eve gelince kullanma imkanım oldu. Çok memnun kaldım. Ne çekme ne tahriş hiçbir sıkıntı yaşamadım. Belki de sahte ama şu ana kadar kullandığım jiletler arasında açık ara en sevdiğim oldu. Maalesef 4 tane kaldı.

Ne zamanın üretimi ? Sahte mi değil mi bilgisi olan varsa sevinirim.

s2em3o.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,872 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,707 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,990 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,623 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,186 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,970 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,184 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,497 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,083 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,578 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: