RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
yeşil astra ve bu jiletten memnunum, ikiside çok güzel tıraş çıkarıyor, hatta bu daha kadifemsi tıraş yapıyor, kötülendiği için toplu alım yapmak istemiyorum, ve tek tip jilet kullanmak istiyorum, ama ikiside iyi, aslında tek sefer kullanıp hijyen konusunda titiz davransam israf etmiş olurmuyum, tabi rapira kullanarak,
Öğlen 3 günlük sakalımı rapira ile kestim. 1 tl ye almıştım bir kutu. Elimde 100 lük yeşil astra var valla ne yalan söyliyim astradan çok çok iyi gibi geldi. Hatta bundan önceki traşımı ps ile olmuştum. Ondan bile çok üstündü ama orjinal olanın kutusundan bile 3 jilet iyiyse geri kalanı kör olabiliyor yorumlarını okudukça stok yapmaktan çekiniyorum. Galiba bu düşünce ile yeşil astradan başka jilet kullanmayacağım.
Islak Tıraş
10 luk paketi bitirince cesaret edip 100lük paket aldım, sahtesi olabilir diye korktum, başka bir şey olsa üzülmem ama 100 jilet kullanmadan atmak zoruma gider, ve bugün tıraş ön hazırlığı fazla yapmadan sadece tıraş öncesi el kremi suratıma sürerek bir hazırlıkla çok güzel bir tıraş oldum, hatta son zamanlarda çene altı bastırmadan tersden almaya başladım son perdede, sıfır tahriş pürüzsüz tıraş bu pakettede devam etti, stok yapacağım jilet bu olacak, günlük tıraş olduğumdan perma cildi yorma ihtimali olduğundan hiç denemedim ama senelik izinde 4 günde bir tıraş olacağım için bir paket bulundurabilirim, ama standart jiletim bu olacak, sakalım sert ama çok sık değil ve ağarmış sakal çok olduğu için esnek olmayan sakalım var, belkide rahat tıraşın sebebi tıraş öncesi krem olabilir, bunları niye yazıyorum; tıraşa yeni başlayanlar ve daha önce hazırlık yapmadan bu jilet ile tıraş olan yada rus malı diye burun kıvırma durumu olur diye, zaten kullanabilecek piyasada bulunan genel jiletler rus yapımı, kullanmayan varsa kullanmalı ve farkı görmeli,
çene altı tersden tıraş olma olayından vazgeçtim, birkaç gün tersden tüm sakal sinek kaydı olmak hakkatten iyi değilmiş, ters alınan yerlerde kızarma kırmızı benek ve temas halinde batan kıllar az kalsın tıraşdan soğutuyordu, belki diyerek 3 kere kullanıp dolaba kaldırdığım mc3 ile dün tıraş oldum, o kadar hazırlık bile yetmedi yolma yaptı, madècassol ile acımı dindirdim, bugün pes etmedim tekrar mingshiye taktım rapirayı, ters hariç tüm teknikler ile tıraşımı tamamladım, çene altı biraz ele gelen kıllar oluyor, bu mingshinin suçu, ama bu bile mc3 den daha temiz ve batmasız sakal bıraktı, sonuç olarak mc3 de sinek kaydı aramaz iken jilette sinek kaydı aramak boş, mc3de kalan sakal 1 metreden belli olurken jilette en kötü makine ile ancak el ile kotrolde belli olan kıllar, ve buradan yetkililere sesleniyorum, gillette slim ve rapira birbirini tamamlarmı? Yani öyle bir makine edinsem bu jilet zayıf kalırmı? ferrari ve tüp olayı olmasın sonra. Smile
(27/01/2014, Saat: 22:27)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çene altı tersden tıraş olma olayından vazgeçtim, birkaç gün tersden tüm sakal sinek kaydı olmak hakkatten iyi değilmiş, ters alınan yerlerde kızarma kırmızı benek ve temas halinde batan kıllar az kalsın tıraşdan soğutuyordu, belki diyerek 3 kere kullanıp dolaba kaldırdığım mc3 ile dün tıraş oldum, o kadar hazırlık bile yetmedi yolma yaptı, madècassol ile acımı dindirdim, bugün pes etmedim tekrar mingshiye taktım rapirayı, ters hariç tüm teknikler ile tıraşımı tamamladım, çene altı biraz ele gelen kıllar oluyor, bu mingshinin suçu, ama bu bile mc3 den daha temiz ve batmasız sakal bıraktı, sonuç olarak mc3 de sinek kaydı aramaz iken jilette sinek kaydı aramak boş, mc3de kalan sakal 1 metreden belli olurken jilette en kötü makine ile ancak el ile kotrolde belli olan kıllar, ve buradan yetkililere sesleniyorum, gillette slim ve rapira birbirini tamamlarmı? Yani öyle bir makine edinsem bu jilet zayıf kalırmı? ferrari ve tüp olayı olmasın sonra. Smile

Sayın zakharion, evvela tersten almayı forumdaki bircok arkadasımız gibi bende tavsiye etmiyorum. Düz olarak düzgün bir teknik ile kesilmis bir sakal gayet kabul edilebilirdir. Tersten alarak kendinize eziyet etmeyin lütfen buna hic gerek yok. Size ilk makina olarak ayarlanabilir bir slim degil ayarsız ve oldukca mild olan ej de 89 yada mühle r89 edinmenizi tavsiye ederim. Bu makinaları forum icinde sorgulayabilirsiniz su sıralar yurtdısı alısverisinden daha mantıklı olur. Jilet tercihide onemli yesil astra,mavi astra ve perma-sharp isinizi gayet güzel görecektir. Ön hazırlıgınızı iyi yaparsanız 2 perde düz tıras yeterlidir. Birde sunu soylemek isterim eger cildinizde tersten almaktan dolayı ciddi tahris ve tahribat yasadıysanız 1 yada 2 gün tıras olmamak cildin en iyi ilacı olur, eger tıras olmama ihtimaliniz varsa tabi.
Bu aralar pembe ambalajlı Rapira ile aram iyi. Hala daha beyaz ağırlıklı ambalaja sahip eski üretimlerinin daha başarılı ve keskin olduğunu düşünsem de, bu haliyle de Astra Super Platinum'dan iyi bir jilet bence.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Geçen ay Tiflis ziyaretimde bir kutu aldım. Dikkatimi çeken kutunun şeffaf folyo ile kaplı oluşu idi. Ancak içinden çıkan bildiğimiz rapira oldu. Ayrıca paket 10 lük idi.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(10/03/2014, Saat: 23:22)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen ay Tiflis ziyaretimde bir kutu aldım. Dikkatimi çeken kutunun şeffaf folyo ile kaplı oluşu idi. Ancak içinden çıkan bildiğimiz rapira oldu. Ayrıca paket 10 lük idi.

Benim Bakırköy'den aldığım da öyleydi.

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Muhtemelen sahte veya defolu/uretim hatali kutu denk geldi. Daha once denedigim paketlerde karsilasmadigim durum. Ucakta elbagajinda jilet olmadigi icin Urfa'da carsi icinde dukkandan bir paket aldim. Sanirim A4 dosya kagidinin kenari paketten cikan jiletlerden daha keskin. Merak ettim, paket icindeki jiletleri tek tek actim. Ambalajini bile kesmekte zorlandi.
Selamlar denedim olmadi... Astra da kasindirdi... Yurticinde sanirim en iyisi perma sharp.... 3 trasta goturuyor rahat. Simdilik onu kullanmaktayim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,285 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,663 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,858 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,493 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,781 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,786 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,280 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: