RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
Tamadır sifujack, ilk fırsatta fotoğraflarınıda çeker koyarım.

Ama baktığım kadarıyla gözle görülür bir fark yoktu jiletlerde.Dikkatlice bir bakayım. Wink
rapira1.jpg

rapira2.png

rapira3.jpg

Denediğim ve çok memnun kaldığım bendeki Pembe rapiranın fotoğraflarını gönderiyorum. Şüphesi olanlar kendi elindekini bununla karşılaştırabilirler... Ben bu jiletle çok sorunsuz ve güzel tıraşlar olabiliyorum.
Rapiranın jiletleri aynı kutuda bile farkediyor üzerinde baskı olsun vs. Dolayısıyla jiletleri karşılaştırmanın anlamı yok.Ama sahte olduğunu düşündüğüm jiletle arasında tek fark başlıkta yazdığım farktı.Onun dışında iç paketlemesi falan aynı hatta Wilkinson'un fotoğraflarıylada aynı.

Zaten bu Rapiraların sahtesini kullanmadan anlamanın zor olduğunu çoğu kişiden duymuştum beyaz rapira gibi belirgin bir fark yok.

Belkide benim sahte olduğunu düşündüğüm jilet gerçekti ama içinden kötüye denk geldim emin değilim , ama gidip 100 lük aldığımda gerçek olduğunu düşündüğüm paketleme çıktı.

Dolayısıyla olabilirde olmayabilirde ancak öyle ufak bir fark buldum.Piyasada en çok sahtesi bulunan jilet olarak düşünürsek Smile

Rapira çok iyi yahu,çatur çutur tıraş oluyorum ne kesilme ne kanama ne kesecek korkusu rahat rahat hızlı hızlı Smile İyice alıştım artık , keskin jilet deneyince hız bariz düşüyor buna alıştıktan sonra Big Grin
Aslında Rapira'da keskin sayılır... En azından bence Derby'den çok daha keskin... Ama daha çabuk köreliyor Perma'ya göre. DE 89 ile güzel bir uyumu var. Şu sakal dibi görünme problemi benim için Rapira'da daha az...
Ben Rapira'yı kullan at yapıyorum vallahi mis gibi taze jilet her gün Smile
Ya Derby deyince aklıma geldi, hayatımda ilk defa kullandım geçenlerde. O ne pis bir tıraştır öyle, sakal uçlarım komple ayakta kaldı hatta iki perde falan kazıdım resmen ama bana mısın demedi. 16 yaşındaki komşu çocuğuna tavsiye edeceğim onu Smile
Bende ara ara elimdeki jiletlerden memnun kalmadıklarıma ikinci şans verip kullanıyorum, örneğin shark kesinlikle kadro dışı kaldı Big Grin artık gözüme giremez. Rapira da aynı şekilde, eggman yazınca ben ona da ikinci bir şans vereyim dedim ama sonuç; o da kadro dışıBig Grin diğer Rapira (Beyaz mavi kırmızı) keza aynı... Bunların dışında beni çok şaşırtan bir ürün oldu o da "astra yeşil" Çoğu kişinin söylediği cilde göre jiletlerin tepkilerinin değişik olmasını yaşadım. Günlük kullan at'a çok uygun gibi geldi ama birkaç kere daha deneyeceğim emin olmak için. Gördüğüm en güzel özellik az tahriş yaşama oldu, ha nasıl oldu hala da anlamış değilim, çünkü ilk kullandığımda memnun kalmamıştım...
Tekniğin ilerlemiştir belki Big Grin Yeşil Astra yabancı forumlarda baya popüler dikkatimden kaçmadı değil , hatta alacak oldum bi ara hep kaldı.Bende karşılaştığımda alıp deneyeyim.

"Kullan at" çı olduk seninle Big Grin
(26/01/2012, Saat: 01:41)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekniğin ilerlemiştir belki Big Grin Yeşil Astra yabancı forumlarda baya popüler dikkatimden kaçmadı değil , hatta alacak oldum bi ara hep kaldı.Bende karşılaştığımda alıp deneyeyim.

"Kullan at" çı olduk seninle Big Grin

Belki de Big Grin lord blogunda sert sakallara göre değil demiş o yüzden ben çok şaşırdım ama denemelere devam bakalım...
Kullan at konusuna gelince ben zaten öyle olmak istiyorum Big Grin Çünkü perma sharp dahil her jiletin ikinci kullanımı tatmin edici olmuyor benim için, mis gibi sıfır jilet özlemi duyuyorum Smile
Astra ile son denemem hüsranla sonuçlandı. Sanki iki farklı jiletle traş olmuşum kadar fark vardı arada. Bol tahriş ve bol yanma ile sonuçlanan bir traş. Hazırlık aynı kullanılan malzemeler aynı (yoksa moist kremmiydi sabun yerine ama yinede bu kadar etkilemez sanırım) Ben denemelere devam ediyorum ama galiba keskin ama perma-sharp tan biraz daha konforlu bir jilet lazım bana. Neyse, eylemlerim sürecek Tongue

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,872 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,704 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,831 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,623 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,175 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,965 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,180 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,495 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,056 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,574 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: