RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
(14/06/2018, Saat: 23:12)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma ile de kullandım sanırım. Daha sonra alet ile birlikte çöpe atmıştım. Hem kafa tıraşı ile normal tıraş farklı komşum. Kafa tıraşında sorun yaşamayabilirsiniz ama benim gibi cildiniz hassas ise bol tahriş yaratıyor.

Biliyorum sayın komşum, -komşum hitabı çok hoşuma gidiyor- onun için belirttim. Bu rapira jilet ile yüz tıraşı olmak benim de hiç hoşuma gitmemişti, sanki hiç kesmiyor gibiydi.
(14/06/2018, Saat: 23:20)olgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biliyorum sayın komşum, -komşum hitabı çok hoşuma gidiyor- onun için belirttim. Bu rapira jilet ile yüz tıraşı olmak benim de hiç hoşuma gitmemişti, sanki hiç kesmiyor gibiydi.

Forumda bir mesaj da bir komşumuz banyo tıraşında ya da özel alan tıraşında diyelim, kullanıyormuş. Yani jilete verilen değer yüz için olmuyor.Smile Keskin desem keskin değil, konforlu desem konforlu değil.
Bu arada geri bildirim için kafa tıraşınızda cilt şapı kullanıyor musunuz komşum.?
(14/06/2018, Saat: 23:30)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda bir mesaj da bir komşumuz banyo tıraşında ya da özel alan tıraşında diyelim, kullanıyormuş. Yani jilete verilen değer yüz için olmuyor.Smile Keskin desem keskin değil, konforlu desem konforlu değil.
Bu arada geri bildirim için kafa tıraşınızda cilt şapı kullanıyor musunuz komşum.?

Evet, kullanıyorum. Hiç kaşıntı veya bir "sting" hissi olmuyor. Bana tek kulllanımda oldukça konforlu bir kafa tıraşı veriyor, mesela örnek olarak verirsek, permasharp kullandığım zaman "sting" hissini oldukça hissediyorum.
(14/06/2018, Saat: 23:43)olgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, kullanıyorum. Hiç kaşıntı veya bir "sting" hissi olmuyor. Bana tek kulllanımda oldukça konforlu bir kafa tıraşı veriyor, mesela örnek olarak verirsek, permasharp kullandığım zaman "sting" hissini oldukça hissediyorum.

Saçlarım genç yaşta dökülmeye ve aynı zamanda beyazlamaya başladı. O zaman rapiraları bende ileride kafa tıraşı olma ihtimalime karşı saklayayım.Smile
Kafa tıraşı şimdiye kadar hep mach 3 ve derby classicle oldum, bayramdan sonra farz oldu bu yazılanların üstüne wsc ve rapira ile bir kafa tıraşı.
(15/06/2018, Saat: 03:35)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kafa tıraşı şimdiye kadar hep mach 3 ve derby classicle oldum, bayramdan sonra farz oldu bu yazılanların üstüne wsc ve rapira ile bir kafa tıraşı.

wsc ve rapira pek uygun olmayacaktır. wsc için daha keskin jiletlere ihtiyacın olur.
(15/06/2018, Saat: 03:35)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kafa tıraşı şimdiye kadar hep mach 3 ve derby classicle oldum, bayramdan sonra farz oldu bu yazılanların üstüne wsc ve rapira ile bir kafa tıraşı.

Wsc tıkanmasıyla meşhurdur, kafa tıraşında zulüm yaşatabilir. Yuma veya WS banyo daha doğru seçenekler olabilir.
(15/06/2018, Saat: 07:31)olgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: wsc ve rapira pek uygun olmayacaktır. wsc için daha keskin jiletlere ihtiyacın olur.
Sakal tıraşında sadece 1 günlük sakalla denedim fena olmamıştı dediğiniz gibi saç ta çok uymayabilir.
(15/06/2018, Saat: 07:45)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wsc tıkanmasıyla meşhurdur, kafa tıraşında zulüm yaşatabilir. Yuma veya WS banyo daha doğru seçenekler olabilir.
Yuma kafa da ürkütüyor beni nedense en iyisi tek bıçak derbyle devam etmek sanırım. Tek perde de güzel sonuç aldım daha önce, ufak bir kesik de atmıştı ilk denememde ama suyla geçen cinsten.
Arkadaşlar, bu jileti İmpa'dan sipariş vermiştim diğer malzeme ihtiyaçlarımla. Bu jilete karşı önyargılıydım ama denemek istedim.

10'lu paketten çıkan ilk iki jileti 2 tıraş kullandım. Tıraşı eh işte diyebileceğim seviyedeydi, kötüde değil iyide değildi.

Üçüncü jileti merakımdan dolayı zorladım, şuan için dördüncü tıraştayım halen iş görür seviyede. Ciddi bir çekme yok. Sadece boyun bölgesinde ATG kesimde biraz sıkıntı yarattı.

Agresif bir alet kullanmamdan dolayı jiletin performansı iyi gelmiş olabilir.

Kullandığım ekipman,

- Fatip Grande
- Proraso Menthol
- Jaguar Domuz Kılı Fırça
(17/06/2018, Saat: 22:45)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, bu jileti İmpa'dan sipariş vermiştim diğer malzeme ihtiyaçlarımla. Bu jilete karşı önyargılıydım ama denemek istedim.

10'lu paketten çıkan ilk iki jileti 2 tıraş kullandım. Tıraşı eh işte diyebileceğim seviyedeydi, kötüde değil iyide değildi.

Üçüncü jileti merakımdan dolayı zorladım, şuan için dördüncü tıraştayım halen iş görür seviyede. Ciddi bir çekme yok. Sadece boyun bölgesinde ATG kesimde biraz sıkıntı yarattı.

Agresif bir alet kullanmamdan dolayı jiletin performansı iyi gelmiş olabilir.

Kullandığım ekipman,

- Fatip Grande
- Proraso Menthol
- Jaguar Domuz Kılı Fırça

Komşum Fatip Grande, Merkur 37C slant kadar agresif mi ya da daha agresif mi bilmiyorum ama Slant kullanmama rağmen ben biraz bile bir iyileşme göremedim. Dediğiniz gibi sakalı çekiştirmiyor ama özellikle boyun bölgesinde sıkıntı çıkaran bir jilet. Ama hiç kullanılmayacak kadar kötü de değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,871 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,702 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,658 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,623 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,156 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,958 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,174 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,495 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,024 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,573 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: