RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
(08/12/2017, Saat: 23:51)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz bütün yorumları okuyamadım ama az önce ws classic ile denediğim rapira jileti ilk perdenin sonuna kadar zor kullandım, sonra çıkartıp attım ve derby extra ile devam ettim. makineyi ilk kaydırdığımda sakalın çoğunu alamadı hatta çenemin ucundan boynuma doğru inmek istediğimde jilet çene ucundaki sakallara takılı kaldı resmen. bu sorun sahte olduğu için mi öyle ben mi yanlış tutuyorum yoksa yüzüme uygun olmadığı için mi bilmiyorum.

Ne kadar kötü jilet var denemişsin Smile Polsilver, Astra jiletleri denesen iyidir (f/P) . Astra yeşil kaşıntı uzmanıdır tıraş sonrası kaşındırabilir mavi öyle değil. Mavi mi keskin yeşil mi berberler bile aralarında anlaşamıyor sakın takılma o konuya derim Wink Sonra da diğer jiletlere bakarsın.

WS makine soğutur adamı bu işten en keskin Feather jileti bile çırak çıkarır. Takılı kalma konusu kartuşta 2-3 cm tıraş sonra lavobaya tık tık vurup jilet ağzı açılsın huyu olmadığından DE makinelerde birden baştan aşağı sakalı alayım beklentisi oluşur genelde.
(09/12/2017, Saat: 00:13)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kadar kötü jilet var denemişsin Smile Polsilver, Astra jiletleri denesen iyidir (f/P) . Astra yeşil kaşıntı uzmanıdır tıraş sonrası kaşındırabilir mavi öyle değil. Mavi mi keskin yeşil mi berberler bile aralarında anlaşamıyor sakın takılma o konuya derim  Wink Sonra da diğer jiletlere bakarsın.

WS makine soğutur adamı bu işten en keskin Feather jileti bile çırak çıkarır.   Takılı kalma konusu kartuşta 2-3 cm tıraş sonra lavobaya tık tık vurup jilet ağzı açılsın huyu olmadığından DE makinelerde birden baştan aşağı sakalı alayım beklentisi oluşur genelde.

Hocam bir seyyar satıcı var bizim mahalleden geçen ondan almıştım denemek için böyle oldu malesef. Ws makinede kendi jiletini ve Permasharp jileti keyifle kullanıyorum onlarda sorun yaşamadım. Derby de idare eder gibi ama Rapira jileti bir daha kullanmayacağım. Ayrıca her turda makineyi suya tutuyorum başka bir sorun olabilir. Dediğiniz jiletleri de en kısa sürede temin edip deneyeceğim. Önümüzdeki ay da Merkur Futur ayarlı makine almayı planlıyorum.
(09/12/2017, Saat: 00:45)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bir seyyar satıcı var bizim mahalleden geçen ondan almıştım denemek için böyle oldu malesef. Ws makinede kendi jiletini ve Permasharp jileti keyifle kullanıyorum onlarda sorun yaşamadım. Derby de idare eder gibi ama Rapira jileti bir daha kullanmayacağım. Ayrıca her turda makineyi suya tutuyorum başka bir sorun olabilir. Dediğiniz jiletleri de en kısa sürede temin edip deneyeceğim. Önümüzdeki ay da Merkur Futur ayarlı makine almayı planlıyorum.

Merkur Futur yokuş aşağı tüm sakalları götürüyor anlaşıldı Smile Hayırlısı olsun diyelim . Senin seyyarda Yuma varsa tam üstten baktığında sağ ve sol lob açıklıkları aynı yandan baktığında tarak ile üst kapak arası yine aynı dengeli olan bulduğunu al derim .
Rapiraları da atma varsa mahallede ya da yakında bir fırın ona hediye et .

Sağlıcakla,
@gökbörü Rapira sahte olabilir, hatalı üretim de olabilir. Paketin ortasından bir başka jilet çıkartıp deneyin bir de. Yine aynı durum varsa hatalı üretim ihtimali azalır. Sahte olabilir, ya da size uymamış da olabilir. Derby Extra idare eder dediğiniz için tekrar deneyin diyorum. Yoksa zaten üzerinde ısrarcı olmaya değecek kadar iyi bir jilet değil.
Ben bu jileti impadan aldım yani sahte olma imkanı yok. Açık ara en sevmediğim jilet oldu Smile
Polsilver, astra yeşil ve mavi, beyaz rapira, gillette sarı ve yeşil, feather, kai vb. jiletler varken buna hiç gerek bence komşum. Jilet her ne kadar subjektif olsa da kesmiyor ki bu karşılaştırayım Smile
Cami önünde seyyar satıcıdan almıştım bu jileti paket içinde 10 tane var bir kere traş oldum 2 günlük sakalımı kesmedi pek kullanılışı bir jilet değil
Bu jileti merak edenler için söylüyorum.Rapira'nın bu jileti en iyi yuma ile uyumludur.Tecrübelerimle söylüyorum.Fakat yine de bu jiletten fazla birşey beklemeyin bence.
Selamlar...
Wilkinson Sword Classic alet ile kullanırken sürekli bol tahrişli bir tıraş verirdi.
Parker Variant ayarlı alet ile kullandım. Her ayarında yüzümde tahrişi eksik etmedi.
Çakma Merkur Futur (Qshave olanı) alette kullandım. Yine tahriş yaşattırmaya devam etti.
Bu sefer Merkur 37c Slant ile deneyeyim, belki bu sefer daha az tahriş ile kurtarırım, dedim. Ama olmadı. Yine fazlası ile tahriş yaşadım.

Kısacası bu jilet hangi aleti denersem deneyeyim, cilt yapıma uymuyor. Kullandığım alet isterse hem mild veya en agresif alet olsun, fark etmiyor. Tahriş yapıyor ve cildimi yoruyor. Evde 100'lük paketi var. Arada bir de olsa mazoşistliğim tutarsa kullanırım elbet.Smile
(14/06/2018, Saat: 22:11)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson Sword Classic alet ile kullanırken sürekli bol tahrişli bir tıraş verirdi.
Parker Variant ayarlı alet ile kullandım. Her ayarında yüzümde tahrişi eksik etmedi.
Çakma Merkur Futur (Qshave olanı) alette kullandım. Yine tahriş yaşattırmaya devam etti.
Bu sefer Merkur 37c Slant ile deneyeyim, belki bu sefer daha az tahriş ile kurtarırım, dedim. Ama olmadı. Yine fazlası ile tahriş yaşadım.

Kısacası bu jilet hangi aleti denersem deneyeyim, cilt yapıma uymuyor. Kullandığım alet isterse hem mild veya en agresif alet olsun, fark etmiyor. Tahriş yapıyor ve cildimi yoruyor. Evde 100'lük paketi var. Arada bir de olsa mazoşistliğim tutarsa kullanırım elbet.Smile

Ben de Yuma ile kullanmanı tavsiye ediyorum, bir önceki komşumuz gibi, bana her zaman tahrişsiz-kesiksiz BBS tıraş olma olanağı verdi (ama ben kafayı kazırken kullandım).
(14/06/2018, Saat: 22:31)olgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de Yuma ile kullanmanı tavsiye ediyorum, bir önceki komşumuz gibi, bana her zaman tahrişsiz-kesiksiz BBS tıraş olma olanağı verdi (ama ben kafayı kazırken kullandım).

Yuma ile de kullandım sanırım. Daha sonra alet ile birlikte çöpe atmıştım. Hem kafa tıraşı ile normal tıraş farklı komşum. Kafa tıraşında sorun yaşamayabilirsiniz ama benim gibi cildiniz hassas ise bol tahriş yaratıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,923 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,850 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,369 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,743 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,424 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,065 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,268 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,539 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,601 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,675 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: