Rimei tıraş aleti
Ben de yeni İmpa'dan bir tane aldım. Kaplama kusuru yoktu. Fiyatına göre görüntüsü, kalitesi çok iyi. Yalnız dikkatli olunmazsa sapın dişlerini kaptırmak ihtimali var.

Rimei dışında Wilkinson ve Zazor aletlerim var. Her ikisiyle de derby usta, astra yeşil, wilkinson ve permasharp denedim. Tamamı çenemde takılıyordu, çenemi kartuşlularla düzeltmek zorunda kalıyordum. Rimei, herhalde jileti tutuşundan, takılmadan çıtır çıtır kesiyor. İki perdede, rötuşsuz, tertemiz yapıyor. Diğer aletlerde en kötü sonucu wilkinson jilet kullanırken almıştım. Rimei bu dediklerimi wilkinson jilet ile yaptı.

Sert ve yatık sakallar için tavsiye ederim.
Ben yaklaşık 8 aydır rotasyonumda rimei tıraş aletini kullanıyorum.Fiyatına göre bence gayet kaliteli,işçilik olarakta hepsi öylemidir bilmiyorum ama,en azından bendeki kusursuz,nokta hata yok,jileti çok düzgün tutuyor.Benim için tek sorun ,jileti yanlarda bence,biraz fazla taşırıyor,buda kulağa yakın bölgelerde ve burun altında biraz tehlikeli olabilir dikkat eilmezse.Agresiflik olarak bana orta ayarda ,puanlarsam,5.5/10 gibi geldi,ama nedense özellikle boyun bölgesinde jileti çok hissettiriyor.Çok daaha agresif başlıklarda kullandım,yaqi beast,r41 gibi ,onlar ciddi anlamda agresif olmasına rağmen ,nedense bu makinedeki kadar jileti cildimde hissetmedim.Tahriş,kesik vs. şükür yaşamadım ama jileti yüzde bu kadar hissetmek,agresif sayılmayacak bir makinede,bana keyifsiz geliyor açıkçası.
Makinenin kendi ağırlığı orta düzeyde ama yinede biraz daha ağır olabilirmiş,kendi ağırlıyla tıraş olmak ,benim için,pek mümkün değil gibi sanki.Jilet tutucunun alt tablası,yüzde kayan kısmı ,çok pürüzsüz ve oval.Açıkçası orası biraz desenli veya taraklı olsaydı daha kullanımı iyi olurdu diye düşünüyorum,sanki o parça yüzünden,açıyı ayarlamak zorlaşıyor,jilet suratı pas geçiyor gibi geliyor bana.
Yinede bu fiyata bence gayet iyi bir makine olduğunu düşünüyorum.Herkese keyifli tıraşlar dilerim.
Herkese selamlar rimei marka ürünlerde model farkı var mıdır? Tercih ederken dikkat etmem gereken birşey var mı? En uygun nereden alabilirim? Teşekkürler
@"Dentraş" Model farkı yok. Bir dönem fason üretilmiş farklı markalar adı altında farklı saplı seçenekleri vardı ama sanırım onlar da ithal edilmiyor artık. İmpa'dan alabilirsiniz. (Extrashaving)
Rimei'nin hammaddesini bilen biri var mi ? Uzun vadede paslanir mi bu alet yoksa kararir mi ? Bana zamak degilde celik gibi geldi ondan soruyorum .
Çelik olsa o fiyata vermezlerdi emin olun. Zamak üzeri kaplama diye biliyorum. Kaplama atarsa kararma yapar. Onun dışında uzun yıllar kullanabilirsiniz.

...
Zamaksa dediginiz gibi iyi , kaplama atsa da kulla irim fakat . Yuma da zamak ama rimei ye gore daha hafif geliyor elde. (Tutamaginin ici bos oldugunun farkindayim)
@MeyveBicagi Rimei nin sapı ve üst tablası çinko alaşımı, alt tablası ise çelik ten yapılmıştır. Kuru tutmalısınız.
Deden gibi tıraş ol.
Rimei nin parlaklıklığı gösterişi güzel üst tablasımı mıknatıs çekiyor, sapını ise mıknatıs çekmiyor. Uzun süre dayanmasa bile fiyat uygun olduğu için tedarik edilip, yenilenebilir. Kullananlar memnunlardır diye düşünüyorum.
 Tıraş aleti
Ben memnunum ama 3 - 4 tane alip yedeklesem mi diye dusunuyorum. Pahali bir makine alip surpriz yasamaktansa hayat boyu kullanacagim kadar rimei alip devam ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 880,135 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,947 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,990 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 14,139 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 28,205 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,696 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 116,097 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,757 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,649 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,415 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: